Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Vo valentínskom šesťbodovom zápase víťazstvo Novozámčanov

Hokejisti HC Nové Zámky si vo veľmi dôležitom zápase zaknihovali tri body a poskočili v tabuľke na 8. miesto.

Záverečný tlak Trenčanov (v žltom) už žiadnu zmenu na výsledku nepriniesol. NOvé Zámky vyhrali 3:1 a sú ôsme.Záverečný tlak Trenčanov (v žltom) už žiadnu zmenu na výsledku nepriniesol. NOvé Zámky vyhrali 3:1 a sú ôsme. (Zdroj: Roman Guliš)

Tipsport EXTRALIGA

45.kolo

HC Nové Zámky – Dukla Trenčín 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Zápas sa pre domácich nezačal dobre, keď už v 4. minúte prenikla tečovaná strela za Lundströmov chrbát, autorom gólu hostí bol Sádecký – 0:1. Novozámčanom sa podarilo vyrovnať o štyri minúty, keď Lelkešova strela prepadla brankárovi Voldenovi do siete. V 15. minúte hrali domáci presilovú hru, v ktorej sa presadila ich nová akvizícia Stanislav Kučkin, ktorý z bezprostrednej blízkosti zužitkoval prihrávku Martina Chovana. Prostredná tretina priniesla prevahu domácich a množstvo vyložených šancí, ktoré však zostali nevyužité. Aj v tretej tretine sa dialo viac-menej to, čo chceli Novozámčania, ale gólová poistka akosi neprichádzala. Až v 54. minúte pri presilovej hre sklepol Kučkin puk Denisovi Rehákovi, ktorý bombou stanovil konečný výsledok zápasu. Nové Zámky sa víťazstvom posunuli na 8. priečku znamenajúcu play-off. V piatok o 18.00 privítajú Zvolen.

Góly a asistencie: 8. Lelkeš (Čaládi, Rehák Denis)), 15. Kučkin (Saarinen, Novotný)), 54. Denis Rehák (Kučkin) – 4. Sádecký (Hossa, Bezúch). Rozhodcovia: Peter Stano, Róbert Müllner – Martin Junek, Peter Šefčík. Vylúčenia: 5:7. Využitie: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 796. Strely na bránu: 31:40.

HC Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Chovan, Mäkinen, Den. Rehák, Maier – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Novotný, Hujsa – Lelkeš, Čaládi, Fábry – Tibenský, Dom. Rehák, Dubec. Tréner Š. Mikeš.

Hlas po stretnutí

Štefan Mikeš (tréner HC Nové Zámk)

„Dôležitý zápas, v ktorom išlo obom celkom o veľa, čo bolo vidno aj na ľade. Hrali sme dobre kombinačne, ba niektoré akcie sme až zbytočne prekombinovali. V druhej tretine sme mali rad vyložených šancí, ktoré sme trestuhodne zahodili. Mohli sme súperovi odskočiť a rozhodnúť zápas. Podarilo sa nám to až v tretej tretine pri presilovke. Dnes sme strelili tri góly, čo už znamenalo naše víťazstvo. Dúfame, že nás to upokojí a dodá sebavedomie do ďalších zápasov, v ktorých chceme pravidelne bodovať.“

Ostatné výsledky 45.kola: Liptovský Mikuláš – Zvolen 4:5, Poprad – Nitra 1:3, Košice – Martin 3: sn., Banská Bystrica – Žilina 4:1.