Streda, 22. august, 2018 | Meniny má Tichomír

Vydarená dohrávka

Futsalisti MFK Tupperware zvíťazili v pondelok na domácej palubovke v dohrávanom stretnutí 15.kola našej najvyššej súťaže nad Žilinou dvojciferným rozdielom.

Za loptou vyštartoval Patrik Horáček, ktorý prispel jedným gólom k dvojcifernému víťazstvu MFK TW nad Žilinou.(Zdroj: Roman Guliš)

FUTSAL

I. LIGA

15.kolo

MFK Tupperware Nové Zámky – ŠK Makroteam Žilina 10:3 (2:2)

Úvod stretnutia bol vyrovnaný, príležitosti na oboch stranách však vyriešili obrany alebo brankári. Prvý gól padol do hosťujúcej brány, keď peknú kombinačnú akciu MFK zakončil v 9. minúte Molda. O niekoľko minút nepotrestali rozhodcovia hrubý zákrok Pettersona na Dudáša adekvátne, čo vnieslo značnú nervozitu do domácich radov. Žilinčania otočili skóre za necelé dve minúty, keď Papajčík dvakrát ako cez kopirák poslal prudko loptu pod brvno, Sládeček nestačil zareagovať. Novozámčania sa zo šoku postupne spamätávali a v poslednej minúte prvého dejstva vyrovnali zásluhou Moldu.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s veľkým odhodlaním zvíťaziť. Po necelých štyroch minútach sa im podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu, keď po sóle z vlastnej polovice sa trafil z diaľky Bombicz. O malú chvíľu šiel s hosťujúcim brankárom nebojácne do súboja Molda, ktorý hlavou zavŕšil svoj hetrik. Dvojgólové vedenie domácich upokojilo, za výsledkom musel utekať súper. V 25. minúte Letko zvýšil vedenie svojho mužstva na 5:2 a dominanciu Novozámčanov v ďalšom priebehu zápasu nenarušil ani Pettersonov gól. Žilinčania siahli aj po hre bez brankára, ktorá sa im vôbec nedarila. Naopak inkasovali a nakoniec ich prehra bola dvojciferná, keď Gašparík dal súčasne s klaksónom desiaty gól domácich.

Góly: 9., 20. a 24. Molda, 24. a 40. Bombicz, 34. a 38. Adámik, 25. Letko, 32. Horáček, 40. Gašparík – 15. a 16. Papajčík, 29. Petterson

Rozhodovali: Peško, Bohun, ŽK: Petterson, Kováč (obaja Žilina), 50 divákov.

MFK TW: Sládeček, Blaškovič – Oršolík, Máté, Kosztolányi, Bombicz, Letko, Adámik, Gašparík, Dudáš, Molda, Horáček, Varga.

10. Nitra 15 0 2 13 28:82 2

Program 16.kola: 10.2. Pinerola – FTVŠ UK, Žilina – B. Bystrica, Nitra – Levice, Wild Boys – Nové Zámky, 11.2. Podolie – Slov- matic

1. Príloha pre všetkých školákov: Opäť v škole
  2. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
  3. Pivovarníci rozdeľujú peniaze
  4. Najkrajšie americké národné parky
  5. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  8. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Futbalová škola pod taktovkou FC Internazionale Milano otvorila svoje brány

Hlavným cieľom akadémie na Slovensku je dať reálnu možnosť mladým talentom priamo sa rozvíjať v podmienkach, ktoré urobili z FC Internazionale Milano svetový veľkoklub.

FKM dotretice rovnako 0:2

Šance už áno, gól a body ešte nie.

Polícia žiada o pomoc pri pátraní

Hľadajú nezvestného Jozefa Štefloviča zo Šurian.

Lepší brankár Dukly, ako komárňanská ofenzíva

Prvá strata KFC v domácom prostredí.

21. august 1968 v Nových Zámkoch: objatie, facka a pokoj

„Keď prišiel veliteľ vojsk na Okresný výbor KSS, prvý tajomník sa s ním objal a pobozkal. To nebolo nikde,” spomína pamätník a znalec miestnej histórie František Daniel.