Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Na Liptove vyučovali, z Martina s tesnou prehrou

Novozámockým hokejistom sa v týždni na klziskách súperov darilo striedavo, po jasnom víťazstve tesná prehra.

Novozámčanom (na zábere v čiernom) sa v tejto sezóne proti Liptákom darí. V piatok vyhrali nad nimi už po tretíkrát.Novozámčanom (na zábere v čiernom) sa v tejto sezóne proti Liptákom darí. V piatok vyhrali nad nimi už po tretíkrát.(Zdroj: Boris Kopaj)

Tipsport EXTRALIGA
43. kolo
MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Novozámania cestovali na Liptov už so svojou novou posilou Martinom Hujsom, pre ktorého bola premiéra v novozámockom drese víťazná.Na úvodný gól domáceho Laca v polovici prvej tretiny dokázal odpovedať o malú chvíľu Paulovič, ktorého skvelú prihrávku v 17. minúte efektne zužitkoval vo vedúci gól Novozámčanov Dubec. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine, v ktorej strelili za necelé dve minúty tri góly.
Nepríjemnú studenú sprchu pre domácich zariadili postupne Kytnár, Cardwell a Čaládi. Klinec do domácej rakvy zasadil v tretej tretine Rehák, keď Liptáci stačili výsledok už iba skorigovať Šiškom, ktorý hral ešte nedávno v Nových Zámkoch.
Góly a asistencie: 10. Laco (Cibák, Šiška), 60. Šiška (Stümpel) – 11. Paulovič (Kytnár, Chovan), 17. Dubec (Paulovič), 37. Kytnár (Paulovič, Saarinen), 38. Cardwell (Saarinen, Kytnár), 38. Čaládi (Lavrovs, Lelkeš), 57. Rehák (Cardwell). Rozhodcovia: Konc, Majling – Kollár, Rojík. Vylúčenia: 6:6 na 2 min, navyše: McParland (Nové Zámky) TH za napadnutie hlavy a krku. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Strely na bránu: 25:32.
N. Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgrén, M. Chovan, Mäkinen, Čížek, Lavrovs, Maier – Saarinen, Kytnár, Paulovič – McParland, Čaládi, Lelkeš – Fábry, Pitule, Hujsa – Dubec, Rehák, Tibenský . Tréner Š. Mikeš.
Ostatné výsledky 43. kola: Košice – Žilina 4:5, Banská BystricaTrenčín 4:1, Nitra – Martin 5:2, Poprad – Zvolen 5:6.

44. kolo
MHC Martin – HC Nové Zámky 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
V prvých sekundách zápasu Galamboš takmer vymietol pavučinu v novozámockej bráne, avšak z protiútoku hneď skórovali hostia, keď domáca obrana zabudla na Martina Chovana, ktorý poslal svoj celok do vedenia. Hra bola väčšinu prvej tretiny vyrovnaná, nebezpečnejšie však strieľali Martinčania, ale Lundström v bráne Nových Zámkov bol pozorný. Na konci 14. minúty však už ani on nestačil na Korostinov teč Galambošovej strely.
Martinčania začali druhú tretinu aktívnejšie auž v 2. minúte skórovali zásluhou Surovku, ktorý zužitkoval nezištnú prihrávku Pokrivčáka. Viac nebezpečnejší boli aj v prostrednej tretine domáci, ale hostia si udržali nádej na dobrý výsledok na tretiu tretinu.
Tretia tretina začala dvoma nebezpečnými strelami domácich, ale Lundström si s nimi poradil a tak nádej pre hostí stále žije. V ďalšej časti tretieho dejstva sa Nové Zámky viac snažili tlačiť pred súperovu bránu, ale skutočne nebezpečných príležitostí si nevypracovali. Na konci 57. minúty nepremenil domáci Varga trestné strieľanie, avšak ani záverečný tlak hostí už smenu na skóre nepriniesol.

Góly a asistencie: 14. Korostin (Galamboš), 22. Surovka (Pokrivčák, Dlouhy) – 2. Chovan (Čaládi, Hujsa).
Rozhodca: Lokšík, Lauff – Gegáň, Šefčík, Marušin (video), Diváci: 1675
HC Nové Zámky: Lundström (Chovan J.) – Drtina, Cardwell – Sandgrén, Chovan M. – Mäkinen, Čížek – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Fábry, Čaládi, Hujsa – Lavrovs, Pitule, Lelkéš – Dubec, Rehák, Tibenský. Tréner Š. Mikeš.

Najbližší domáci zápas odohrajú Nové Zámky 10.2. o 18.00 proti Martinu, Bude to dohrávka 17.kola.

Ostatné výsledky 44. kola: Nitra – Košice 3:2 sn., Trenčín – Liptovský Mikuláš 2:1, Zvolen – Banská Bystrica 3:4 pp., Žilina – Poprad 2:1 pp,

1. B. Bystrica 46 28 4 4 10 160:102 96
2. Nitra 46 28 3 3 12 168:124 93
3. Košice 46 24 8 3 11 160:103 91
4. Žilina 46 20 5 5 16 145:129 75
5. Poprad 46 16 5 7 18 131:137 65
6. Martin 45 18 3 5 19 119:131 65
7. Zvolen 46 19 2 4 21 132:148 65
8. Trenčín 46 13 5 6 22 114:143 55