Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Komárno na víťaznej vlne

Basketbalisti MBK Rieker Com-therm Komárno zdolali počas piatich dní troch svojich súperov. PO Handlovej na jej palubovke v lige a domácom víťazstve nad Levicami v Alpsko-jadranskom pohári, nestačil v stredu na zverencov Richarda Ďuriša ani Svit.

Komárno (v bielom) zvládlo ďalšiu prekážku. Tentokrát nestačil na vicemajstra Svit(Zdroj: Karol Scholtz)

BASKETBAL

EUROVIA SBL

30.kolo

MBK Rieker COM-therm Komárno - BK Iskra Svit 93:67 (23:20, 19:17, 22:19, 29:11)

TH: 14/10 - 17/15, Fauly: 21 - 16, Trojky: 11 - 2, Rozhodovali: Brziak, Matejčík, Bartoš

Povedali po zápase:

Richard Ďuriš (tréner Komárna): „Bol to pre nás veľmi náročný zápas, keďže sme v priebehu piatich dní odohrali už tretí. Veľa síl nás stál pondelkový zápas proti Leviciam, navyše sme sa museli vysporiadať s absenciou Sinišu Biliča. Hlavne v obrannej fáze nebol prvý polčas z našej strany ideálny, ale chvalabohu sme sa stihli zmobilizovať a najmä štvrtú štvrtinu sme zvládli výborne. Zápas vyhralo mužstvo, ktoré lepšie bránilo. Svit podal dobrý výkon, bolo veľmi ťažké s nimi hrať a len to dokazuje to, ako sa liga vyrovnáva. Gratulujem preto aj Svitu k ich predvedenému výkonu, nás teší, že sme to zvládli a aj keď priebeh nenasvedčoval takému vysokému víťazstvu, sme za neho radi a máme pár dní na to, aby sme sa pripravili na Spišskú Novú Ves, kde to určite ľahké nebude.“

Andrej Kuffa (hráč Komárna): „Bol to náročný zápas, no sme veľmi radi, že sme ho zvládli. Hlavne v druhom polčase sme zlepšili obranu, čo sme si prízvukovali aj v šatni v polčasovej prestávke. Súpera sme tým pádom natiahli a využili to v náš prospech. Zápas sme zvládli aj napriek tomu, že nám chýbal náš ťahúň v útoku aj v obrane Siniša Bilič.“

Ostatné výsledky 30. kola: Levice - Prievidza 84:87, Lučenec - Inter 96:81, Nitra - Handlová 67:95, Karlovka - Spišská Nová Ves 90:71. Košice mali voľno.