Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

V pohári dobrá východisková pozícia, v lige prehra na Šariši

Komárňanskí volejbalisti si v týždni vybojovali v Slovenskom pohári proti Košiciam dobrú východiskovú pozíciu do odvety. V sobotu podľahli Prešovu v lige na jeho pôde v tesných setoch.

Ilustračné foto(Zdroj: Peter Rigo)

SLOVENSKÝ POHÁR
Play off o postup na finále SP – prvý zápas:
VK Spartak UJS Komárno – VK KDS Šport Košice 3:1 (16, 21, -25, 17)
100 min, rozhodovali: Sarka a Svorenčík
Komárno: Halanda 23, M. Hukel 9, Stefanovič 3, Janušek 5, Demčák 6, Ilič 19, libero Pápai (Hrušík 5, Kazmierczak 0). Tréner: M. Palgut.
Stretnutie začali mužstvá opatrne a aj preto bol stav na začiatku 5:5. Ako prví sa bodovo odtrhli domáci, ktorí po bloku Demčáka viedli už 16:10 a v týchto fázach položili základ svojho úspechu v prvom sete. Po ese Iliča navyše viedlo Komárno už 21:14, preto bez problémov prvý set dotiahol jeho tím do víťazného konca.
V druhom sete začali Košičania sústredenejšie a ujali sa vedenia 7:4, no Komárno najprv vyrovnalo na 7:7 a prvýkrát sa do dvojbodového vedenia dostalo za stavu 11:9. Košice však boli na dostrel, vyrovnali na 14:14 a bolo jasné, že hra sa oproti prvému setu výrazne vyrovnala. Domáci odolávali tlaku hostí a ešte aj v závere prehrávali 19:20, no zverenci Miroslava Palguta otočili na kľúčových 23:20 a set sa už stal ich korisťou.
Podobný priebeh mal aj tretí set. Košice viedli 5:2, súper však vyrovnal na 6:6, no následne opäť prehrával 7:10. Zbrane sa však nezložili a Komárno opäť vyrovnalo na 11:11 a za malú chvíľu otáčalo z 11:13 na 14:13. Miniúnik sa podaril Komárnu v závere setu na 21:19 a dokonca sa dostal aj k dvom mečbalom, no aj keď so šťastím, Košice oba odvrátili a ich prvý setbal hneď aj využili a duel pokračoval štvrtým setom.
V ňom sa družstvá držali plece pri pleci, Komárno sa dostalo do malého vedenia až za stavu 12:10, ale Košičania vyrovnávali na 13:13. Najdôležitejším momentom tohto setu bola fáza pri podaní Stefanoviča, ktorý vytiahol svoje mužstvo z 16:15 až na 23:15 a tým pádom bolo vymaľované. Komárno napokon zvládlo duel a zaslúžene vyhralo aj napriek nevyužitým dvom mečbalom v treťom sete.

Povedal po stretnutí

Miroslav Palgut, tréner Komárna: „Prvý set sme hrali veľmi dobre, všetko nám vychádzalo, hlavne podanie. Zatlačili sme súpera podaním a dobre sme bránili na sieti, čo nám nevychádzalo v treťom sete. Pokazili sme tu osem podaní, v koncovke sme prehrali, aj keď sme mali možnosť zápas ukončiť. Vo štvrtom sete sme sa opäť vrátili k našej hre s dobrým podaním, ubránili sme Košičanov a napokon aj vyhrali.“

Odveta je na programe v stredu 1. februára v Košiciach.

Extraliga mužov, 5. kolo skupiny o 1.-5. miesto
VK MIRAD PU Prešov – VK Spartak UJS Komárno 3:0 (23, 22, 25)
Vo vyrovnanom stretnutí zvládli domáci hráči lepšie koncovky a vďaka 14. triumfu v sezóne si poistili priebežné druhé miesto v tabuľke. Komárno je s bilanciou 8-12 na piatej priečke.
V drese domácich zaznamenal 20 bodov univerzál Marcel Lux, blokár Ľuboš Macko sa blysol šiestimi blokmi. Za Komárno najviac bodoval srbský univerzál Uglješa Ilič (21 bodov).
Zápas trval: 84 minút, rozhodovali: Niklová, Andrejčák.
Komárno: Halanda 14, Demčák 5, Ilič 21, Janušek 11, M. Hukel 3, Stefanovič 1, libero Pápai (Sťahuliak 0). Tréner: M. Palgut.

Miroslav Palgut, tréner Komárna: „Je to pre nás kruté, prehrali sme 0:3 hoci to bol z našej strany solídny výkon. Prešov však bol trpezlivejší v koncovkách a uhral si tri víťazné sety. Škoda toho prvého setu, tam sme sa akoby ešte dostávali do tempa po ceste, tie ďalšie dva boli z našej strany dobré, ale bohužiaľ Prešov nám nedovolil vyhrať ani jeden set.“

V druhom zápase 5.kola porazila Prievidza Košice v pomere 3:0, Nitra mala voľno.

1. Nitra 20 20 0 60:8 59
2. Prešov 20 14 6 51:22 44
3. Prievidza 20 13 7 42:26 39
4. Košice 20 13 7 39:35 34
5.Komárno 20 8 12 31:42 25

Program 6. kola: 2.2. Prešov – Nitra, 4.2. Prievidza – Komárno, Košice majú voľno.