Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej

Nadstavbu začali doma bez zisku jediného setu

Volejbalisti VK Spartak UJS Kmárno nevstúpili do druhej časti našej najvyššej súťaže šťastne, keď podľahli na domácej palubovke Prievidzi.

Záber je zo stretnutia Nitra – Prešov, v ktorom domáci zvíťazili 3:1 Záber je zo stretnutia Nitra – Prešov, v ktorom domáci zvíťazili 3:1 (Zdroj: SITA)

VOLEJBAL - EXTRALIGA

2.časť

Skupina o 1 - 5. miesto

1.kolo
VK Spartak UJS Komárno – VK Prievidza 0:3 (-23, -22, -25)
Zápas trval: 80 minút, rozhodovali: Vaško, Juráček, 326 divákov.
Komárno: Janušek 4, Demčák 3, Ilič 4, Halanda 11, M. Hukel 11, Stefanovič 0, libero Pápai (Sťahuliak 10, Podstupka 1, Kazmierczak 4, Hrušík 4). Tréner: M. Palgut.
Už v úvodnom sete Prievidza naznačila, že by rada držala réžiu nad týmto stretnutím. Viedla totiž 9:6 a tento mierny náskok si udržovala prakticky počas celého setu. Neskôr viedla 17:13, no eso Halandu zdramatizovalo prvý set, ktorým znížil na 20:21. Hostia sa potom dostali do vedenia 24:21 a využili až svoj tretí setbal, preto aj keď s dramatickou koncovkou, hostia prvý set zvládli.
Podobný priebeh malo aj druhé dejstvo. Prievidza ušla na 4:1 a aj na 9:4, no Komárno zabojovalo a vyrovnalo na 13:13. Potom sa mužstvá chvíľku striedali vo vedení, domáci dokonca viedli 18:17, avšak len nakrátko, pretože zverenci Richarda Nemca razom otočili. Rovnako aj za stavu 21:20 pre domácich, pevnejšie nervy mali aj tentoraz hráči z Hornej Nitry a za stavu 22:23 dokázali získať dva body po sebe, ktoré znamenalo ich vedenie 2:0 na sety.
Opäť raz Komárnu nevyšiel úvod do setu, prehrávalo už 2:7, no svoje sily dokázalo zmobilizovať a vyrovnať na 8:8. Na technický oddychový čas sa však odchádzalo za prievidzského vedenia 12:9. A keď sa v druhej polovici setu za stavu 19:13 pre Prievidzu zdalo, že je všetko rozhodnuté, domáci najprv stiahli na 17:20, neskôr na 19:21 a 22:23, aby muselo odvracať dva mečbaly, čo sa im aj podarilo.
Zverenci Miroslava Palguta získali aj setbal za stavu 25:24, no v hektickom závere sa Prievidza napokon predsa len dočkala a odvrátila nielen setbal, ale využila svoj tretí mečbal a z Komárna si po vyrovnaných setoch odnáša všetky body.

Povedal po zápase
Miroslav Palgut, tréner Komárna: „Chlapcov môžem pochváliť za bojovnosť, pretože sme bojovali v každom sete, ale ťažko sa hrá, keď vždy začíname začiatky setov zo 6:2 alebo 6:1. Potom len celý set doťahujeme. Nakoniec sme ešte vyliezli servisom Hrušíka a boli sme na koni, mali sme aj setbal, bohužiaľ, prišla jedna chyba, pridala sa k tomu dobrá hra Prievidze a to nás pripravilo o zisk tretieho setu. Urobili sme veľmi veľa vlastných, niekedy až juniorských chýb, ktoré nás pripravili o dnešný lepší výsledok.“

V druhom zápase skupiny 1. – 5. zvíťazila Nitra nad Prešovom v pomere 3:1. Košice mali voľno.

Tabuľka skupiny 1. – 5.

1. Nitra 18 18 0 54:7 53
2. Prešov 17 12 5 43:19 37
3. Prievidza 18 12 6 39:23 36
4. Košice 16 11 5 33:25 30
5. Komárno 14 8 6 24:24 24

Program 2.kola: 8.1. Nitra – Prievidza 3:0, 14.1. Košice – Komárno. Prešov má voľno.