Piatok, 15. február, 2019 | Meniny má Pravoslav

Kamzíkom vrátili požičané.

Dokonalá odplata za výprask pod Tatrami (prehra v 23,. kole 7:0) sa podarila Novozámčanom v 32. kole, keď na domácom ľade rozdrvili Poprad.

Novozámčania sa v zápase proti Popradu takto radovali z gólu až sedemkrát.Novozámčania sa v zápase proti Popradu takto radovali z gólu až sedemkrát.(Zdroj: archív)

Tipsport Extraliga 32. kolo

HC Nové Zámky - HK Poprad 7:2 (4:0, 3:1, 0:1)

Novozámčania už v 13. minúte vyhnali z brány Šúreka, ale aj jeho náhradník Pajpach inkasoval už z prvej strely. Domáci mali na Štefana jednoducho svojho deň a súpera veľmi dlho k ničomu nepripustili. V polovici stretnutia sa do popradskej brány opäť vrátil Šúrek, ale na ukazovateli skóre svietil už stav 7:1. Domáci v ďalšom priebehu stretnutia "ubrali z plynu", ale i tak zvíťazili vysokým rozdielom. V záverečnej časti hry ešte hostia výsledok kozmeticky upravili.

Góly a asistencie: 4. Čaládi (Cardwell), 9. Brabenec (Čaládi, Sandgren), 14. Sandgren (Čaládi, Bahenský), 15. Paulovič (Fábry), 28. Čaládi (Pitule), 30. Tibenský (Hudec, Mäkinen), 31. Lavrovs (Pitule, Sandgren) – 24. Lichanec (Zagrapan), 59. Bondra (Murček, Vašaš). Rozhodcovia: Konc – Synek, Gegáň. Vylúčenia: 3:4. Využitie: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1213. Strely na bránu: 38:38.

HC Nové Zámky: J. Chovan – Sandgren, Čížek, Drtina, Cardwell, Mäkinen, M. Chovan, Maier – Bahenský, Brabenec, Čaládi – Tibenský, Hudec, Saarinen – Paulovič, Kytnár, Fábry – Lavrovs, Pitule, Rehák – Lelkeš

Povedal po stretnutí

Štefan Mikeš (tréner Nových Zámkov)

" Veľmi som spokojný s výsledkom aj hrou. Lepšie som si domácu premiéru nevedel ani predstaviť. Chlapci už od úvodných minút ukázali, že to myslia vážne a že chcú prelomiť sériu prehier z predošlých kôl. Aj keď v tej poslednej tretine z nasadenia trocha upustili, ale dôležité sú tri body. Ukázali potenciál, čo ma teší. Dobrý výkon podali už aj v Košiciach, kde sme deväť minút pred koncom ešte viedli a určitým spôsobom sme to mohli aj ustáť. Čo sa týka hráčskeho kádra, zatiaľ by som chcel dať príležitosť tým hráčom, ktorí tu momentálne sú. Budem spokojný ak budú pokračovať v tom, čo ukázali v posledných dvoch zápasoch."

Ostatné výsledky 32. kola: MARTIN - ŽILINA 1:3, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - BANSKÁ BYSTRICA 2:6, TRENČÍN - KOŠICE 1:3, ZVOLEN - NITRA 5:4

1. Banská Bystrica 33 21 3 0 4 0 5 122:67 73
2. Košice 33 18 3 3 1 1 7 120:75 68
3. Nitra 32 19 0 1 1 2 9 118:91 62
4. Žilina 33 15 2 1 2 1 12 108:92 54
5. Zvolen 34 15 1 1 1 0 16 103:113 50
6. Martin 31 14 1 0 1 2 13 88:94 47
7. Liptovský Mikuláš 33 11 4 1 2 0 15 89:103 45
8. Poprad 34 10 3 1 3 2 15 95:106 43