Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Dvaja majstri z AC Nové Zámky

Posledná tohtoročná súťaž SAZ priniesla pre novozámockú atletiku dva tituly majstrov Slovenska.

Ilustračné foto(Zdroj: Roman Guliš)

ATLETIKA. V dejisku budúcoročných Majstrovstiev Európy v cezpoľnom behu, v Šamoríne, sa uskutočnila tohtoročná posledná majstrovská súťaž Slovenského atletického zväzu, ktorými boli Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu jednotlivcov. V 12 vekových kategóriách štartovalo celkom 337 pretekárov zo 65 klubov Slovenska.

Na tomto šampionáte sa tak ako po minulé roky, veľmi darilo pretekárom novozámockého atletického klubu, ktorí sa na základe medailovej bilancie a bodovania prvých ôsmych miest umiestnili na celkovom treťom mieste a vďaka získaným bodovaným miestam sa tak posunuli na konečnú 11. Priečku bilancie klubov Slovenska z tohtoročných všetkých majstrovských súťaží jednotlivcov.

O dva tituly Majstrov Slovenska sa zaslúžila dvojica bežcov Matúš Verbovský a Karol Dráfi. K. Dráfi dokázal zopakovať svoje prvenstvo z M SR základných škôl a bezpečne zvíťazil medzi staršími žiakmi na vzdialenosti 2,8 km časom 10:28. M. Verbovský zvíťazil s veľkým náskokom v kategórii juniorov, keď na 6 km trati dosiahol čas 20:37.

Týmto víťazstvom si zároveň vybojoval nomináciu do reprezentácie Slovenska na Majstrovstvá Európy v cezpoľnom behu, ktoré sa uskutočnia 11. decembra v taliansku Chiu nie len v súťaži jednotlivcov, ale aj v súťaži družstiev juniorov.
Účasť na európskom šampionáte si opäť vybojovala novozámocká odchovankyňa Lucia Janečková ako Majsterka SR medzi ženami – vytrvalkyňami, pričom na ME bude štartovať v kategórii žien do 23 rokov.

Na nepopulárnom 4. mieste dobehol medzi mužmi – juniormi na 4 km Tomáš Kubej časom 13:38. Piate miesto pridala trojica bežcov mužov Tadeáš Fazekaš, Jakub Mészaros a Martin Zaťko v súťaži družstiev mužov – vytrvalcov.
Ako siedma skončila medzi dorastenkami Bibiana Grolmusová a dve ôsme miesta pridali Damián Srnec v mladšom žiactve a Sebastián Kačina v doraste.