Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Uram rozhodol v predĺžení, v Martine bodovali naplno

Po prehre na Liptove v piatok dokázali novozámocký hokejisti v nedeľu naplno bodovať v Martine

Ilustračný záber z domáceho zápasu Novozámčanov proti Liptákom(Zdroj: Boris Kopaj)

Tipsport Extraliga

25.kolo
MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 2:1 pp. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
V zápase bohatom predovšetkým na vylúčenia a nevyužité šance otvoril skóre v 20. minúte Erik Čaládi, ktorý prekonal po prihrávke Tibenského domáceho brankára popod lapačku.
Domáci vyrovnali v 23. minúte, keď Lundströma prekonal po prihrávke Cibáka na dvakrát Patrik Števuliak. O víťazstve Liptovského Mikulášu napokon rozhodol v predĺžení Marek Uram, ktorý najprv tečoval strelu Nádašdiho, ktorú ešte Lundström stihol vyraziť, no s dorážkou do odkrytej brány už domáci útočník problém nemal.
Góly a asistencie: 23. Števuliak (Cibák, Uhrík), 61. Uram (Nádašdi, Sukeľ) – 20. Čaládi (Tibenský, Pitule). Rozhodcovia: Snášel, Orolín – Gavalier, Bednár. Vylúčeníia: 7:8. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1050. Strely na bránu: 31:22.
HC Nové Zámky: Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgrén, Chovan, Mäkinen, Maier – Rehák, Brabenec, Báhenský – Fábry, Kytnár, Paulovič – Čaládi, Pitule, Tibenský – Dubec, Lelkeš .
Ostatné výsledky 25. kola: Poprad – Zvolen 6:1, Banská BystricaTrenčín 2:3 pp., Nitra – Martin 3:0, Košice – Žilina (10.1.2017), SVK U20 – Zvolen 2:1.

26.kolo
MHC Martin – HC Nové Zámky 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Skóre otvoril v 6. minúte presnou strelou k žŕdke domáci Michal Murček. O vyrovnanie sa postaral ešte pred prestávkou Matej Paulovič. Už po 43 sekundách druhej tretiny poslal Martin do vedenia presným tečom Róbert Varga.
Novozámčania odpovedali v 26. minúte dorážkou Michala Hudeca, ktorý za Pavlasa pretlačil strelu Čaládiho. V 33. minúte poslal po tretíkrát Martin do vedenia Sergei Korostin, no v ostatných minútach sa strelecky presadili už len Novozámčania.
V 44. minúte vyrovnal na 3:3 svojim druhým gólom v zápase Matej Paulovič a o víťazstve bielo-zelených rozhodol v 53. minúte Fredrik Sandgren.
Góly a asistencie: 6. Murček (Korostin, Pokrivčák), 21. Varga (Pacalaj), 33. Korostin (Pokrivčák) – 19. Paulovič (Fábry), 26. Hudec (Čaládi), 44. Paulovič (Mäkinen, Kytnár), 53. Sandgren (Pitule, Maier). Rozhodcovia: Lokšík – Krajčík, Junek. Vylúčenia: 3:5. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1565. Strely na bránu: 29:30.
Nové Zámky: Lundström (Škorvánek) – Drtina, Cardwell – Mäkinen, Chovan – Sandgrén, Čížek – Maier – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Fábry, Kytnár, Paulovič – Pitule, Hudec, Čaládi – Tibenský, Rehák, Lelkeš.
Ostatné výsledky 26.kola: Nitra – Košice 3:2, Trenčín – Liptovský Mikuláš 0:3, Zvolen – Banská Bystrica 2:0, Žilina – Poprad 2:1 sn.

11. SVK U20 20 2 0 0 18 20:82 6

Program 27.kola: 6.12. Nové Zámky – Trenčín, Liptovský Mikuláš – Zvolen, Poprad – Nitra, Banská Bystrica – Žilina, Košice – Martin.
Program 28. kola: 9.12. Liptovský Mikuláš – Žilina, Banská Bystrica – Nitra, Martin – Trenčín, Nové Zámky – Zvolen, Poprad – Košice
Program 29.kola: 11.12.Nitra – Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica – Košice, Poprad – Martin, Zvolen – Trenčín, Žilina – Nové Zámky.