Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Jasná záležitosť Šarišanov

V stredajšom stretnutí 11. kola našej najvyššej súťaže sa v zápase medzi favorizovaným Prešovom a Novými Zámkami naplnili papierové predpoklady.

Záber z predchádzajúceho duelu týchto dvoch súperovZáber z predchádzajúceho duelu týchto dvoch súperov (Zdroj: Roman Hozlár)

EXTRALIGA
11.kolo
TATRAN Prešov – HC Štart Nové Zámky 41:27 (20:13)
Slovenský majster prehrával v 3. minúte 0:1, ale to bolo zo strany hostí všetko. Prešovčania strelili za 7 minút 8 gólov v rade – 8:1. Tréner domáceho tímu Rastislav Trtík tak mohol na palubovke dať v nasledujúcich minútach priestor všetkým hráčom a rozložiť sily na celý tím, keďže v nedeľu čakal TATRAN kľúčový súboj 8. kola C – skupiny Ligy majstrov v Skopje proti HC Metalurg. TATRAN si s prehľadom kontroloval sedemgólový rozdiel až do konca prvej časti hry – 20:13.
Aj do druhého polčase vstúpil TATRAN dôrazným a suverénnym spôsobom, keď po šiestich minútach navýšil skóre na 11 gólov – 27:16. Hráči slovenského šampióna si schuti zahrali a bavili divákov v TATRAN handball aréne až do konca stretnutia, ktoré vyhrali rozdielom triedy 41:27.
Na palubovke strelecky dominoval Alexej Peskov, ktorý strelil 8 gólov. Jakub Hrstka zaznamenal v zápase 6 gólov, Oliver Rábek a Lukáš Urban pridali po 5 úspešných zásahov.
Rozhodovali: Cibere, Rychvalský, 7m hody: 2/1 – 4/2, vylúčení: 8 – 3, ČK: 57. Sadovyi (TATRAN), 890 divákov
HC Štart: Pavlovič, Košč, F. Kocák – Gyurics, Masaryk 1, Vadkerti 8, M. Kocák 3, Demovič 6, Hricišon 4, Boris, Ficza 3, Ľoch 1, Tilandy 1, Barus, T. Stráňovský. Tréner: P. Sporni.

Ostatné výsledky 11.kola: Hlohovec – ŠKP 29:16, Malacky – Modra 29:31, Pezinok – Šaľa 18:37, Považská Bystrica – Topoľčany 28:23.

10. Pezinok 11 0 0 11 213:407 0
Program 12.kola: Nové Zámky – Považská Bystrica (2.12.), Modra – Pezinok, Šaľa – Hlohhovec, Bratislava – Prešov, Topoľčany – Malacky.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  3. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  4. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  5. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  6. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  8. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
  10. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov 6 563

Žiaci boli konečne v škole. Aktívne sa hlásili.

Žiaci na základných a stredných školách sú povinní nosiť rúško, preukazujú sa negatívnym testom aspoň jedného zákonného zástupcu alebo svojím vlastným.

9 h
Záber zo strtetnutia Podlužany - Dulovce

Pandémia urobila škrt cez plány aj vo futbale v Dulovciach.

10 h

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.