Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Nezvládli ťažký terén ani súpera

Futbalisti novozámockého FKM v dohrávke 15. kola nestačili na svojho súpera z Veľkých Ludiniec a napokon sa lúčili s jesennou časťou súťaže domácou prehrou

Futbalisti z Veľkých Ludiniec (v čiernom) boli v Nových Zámkoch po všetkých stránkach lepším mužstvom(Zdroj: Peter Bódi)

FUTBAL III.LIGA západ

Dohrávka 15.kola

Nové Zámky – Veľké Ludince 1:3 (0:2)

Zápas na veľmi ťažkom teréne začali aktívnejšie domáci. V 3. minúte neskóroval z dobrej pozície Kráľ a v 11. minúte gól FKM neplatil pre postavenie mimo hry. Na konci prvej štvrťhodiny netrafil loptu v dobrej pozícii na opačnej strane Ahmad. Veľké Ludince postupne preberali opraty do svojich rúk a boli čoraz nebezpečnejšie. V polovici prvého dejstva sa hostia po zásluhe ujali vedenia, keď po štandardke priťukol hlavou Cingel loptu Ahmadovi, ktorý s prehľadom prekonal Dovičoviča. O päť minút na to trafil Cingel spoza šestnástky len brvno. Domáci brankár musel dokazovať do polčasového hvizdu niekoľkokrát svoje umenie. V 44. minúte bol už aj on bezmocný, keď sa Ahmad dostal aj cez neho a pomedzi nohy vracajúceho sa obrancu rozvlnil sieť - 0:2.

Domácim by pomohol k návratu do zápasu rýchly gól po zmene strán, ktorý napokon aj prišiel. V 53. minúte lopta pred hosťujúcou šestnástkou zastala v bahne a Kráľ ju poslal popri vybehnuvšom Benkovi do siete. Novozámčanov gól evidentne povzbudil, tlačili sa pred súperovu bránu, ktorého hra nebola v týchto fázach zápasu zďaleka tak presvedčivá ako ku koncu prvého polčasu. V 70. minúte však ušiel domácej obrane rýchlonohý Cingel, hráč FKIM ho dokázal zastaviť iba faulom v pokutovom území a bola z toho penalta. Tú bezpečne premenil a zavŕšil tak svoj hetrik hosťujúci Ahmad. Veľké Ludince v poslednej dvadsaťminútovke s prehľadom kontrolovali hru a domácich prakticky do ničoho vážnejšieho nepustili.

Góly: 53. Kráľ – 24., 44. a 70 (z 11 m) Ahmad

R Bezák, ŽK: Gulyás Košút, Vašek – Petráš, Horniak 95 divákov

FKM: Dovičovič – Poluch, Kráľ, Gulyás, Horáček, Petráš, Petráni (46. Vašek), Bombicz (83. Sipos), Letko, Drgoňa, Košút. Tréner N. Bukovič. DRUŽST.: Benkó – Flídr, Varga, Kosák (90. Vadkerti), Soboňa, Petráš, Ahmad, Cingel, Hamdaoui (76. Straňák), Horniak, Hlaváčik, Tréner I. Kasana.

1. Komárno 18 13 3 2 45:13 42 (+15)
2. Púchov 18 12 4 2 38:11 40 (+10)
3. Led. Rovne 18 12 3 3 37:23 39 (+12)
4. Topoľčany 18 10 2 6 31:22 32 (+5)
5. ViOn B Vráble 18 9 4 5 31:21 31 (+1)