AC najlepší na majstrovstvách v cezpoľnom behu

Na ostrove Sihoť v Trenčíne sa uskutočnili majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v cezpoľnom behu všetkých vekových kategórií.

Zberateľ prvenstiev Karol DráfiZberateľ prvenstiev Karol Dráfi (Zdroj: archív)

Aj vďaka trom titulom, jednej striebornej a štyrom bronzovým medailám sa stal Atletický club Nové Zámky na základe bodovania prvých ôsmych miest so ziskom 87 bodov najúspešnejším klubom oblasti. A nebyť viacerých chýbajúcich pretekárov, medailová i bodová bilancia mohla byť oveľa lepšia.

Viacerí pretekári sa pripravujú na M – SR v cezpoľnom behu, niektorí nemohli štartovať zo zdravotných dôvodov. Išlo o istých medailistov v žiactve L. Tomanovú a N. Jakaba, v doraste S. Kačinu, v junioroch M. Verbovského a B. Kobolkovú, medzi dospelými T. Kubeja, D. Janečkovú a T. Fazakaša.

O celkové prvenstvo sa tak okrem tréningovej skupiny Juraja Száka zaslúžilo aj niekoľko talentovaných novo registrovaných pretekárov, ktorých klub získal na základe ich výberu zo školských cezpoľných behov resp. behov na školských súťažiach na dráhe. Medzi najmladším žiactvom vyhrala Rebeka Žibritová, druhé miesto obsadil Regö Dániel, obaja na vzdialenosti 1000 m.
Druhý titul pridal v staršom žiactve na dvojnásobnej trati Karol Dráfi, kde na treťom mieste dobehol István Fülöp a v tejto najúspešnejšej kategórii bol štvrtý Marko Ujvári, ako piaty Daniel Ladek a na šiestom mieste skončil Dávid Kiss.

O posledný tretí titul sa zaslúžila na trojkilometrovej vzdialenosti Bibiana Gromusová, keď bola najlepšia medzi dorastenkami. V mladšom žiactve skončil na treťom mieste na 1500 m Damián Srnec, v tejto kategórii bol piaty Marek Valo a šiesty Samuel Spišák.

Tretie miesto medzi dorastencami vybojoval na 4000 m Denis Ďurák rovnako ako medzi mužmi na 6000 m Martin Zaťko. Ďalšie štvrté miesto pridal medzi mužmi dosiahol Samuel Polák, ako piati skončili v najmladšom žiactve Lukáš Grolmus a v staršom žiactve Lili Tóth.

V celoročnej bilancii z majstrovských súťaží patrí so ziskom 559 bodov a 52 medailí AC Nové Zámky piate miesto, keď na prvých troch miestach sú ŠOG Nitra, Slávia ŠŠ Trenčín a Slávia Trnava pôsobiacich v podmienkach osemročných športových gymnázií, na štvrtom mieste je AC Stavbár Nitra. Do súťaží v našej oblasti sa zapojilo celkom 18 atletických klubov.

V prípade, že na budúcotýždňových majstrovstvách Slovenska v sobotu 19.novembra nebude chýbať žiaden z najlepších pretekárov AC, aj v tejto poslednej majstrovskej súťaži atletickej sezóny môže novozámocký AC patriť medzi najlepšie kluby Slovenska a tak si o niečo vylepšiť celoročnú bilanciu zo všetkých majstrovských súťaží.
Víťazstvá vo večernom behu Nitrou

V rámci prípravy na majstrovstvá Slovenska sa viacerí pretekári AC Nové Zámky zúčastnili štvrtkového večerného behu Nitrou.Prvenstvá získali v najmladšom žiactve Lukáš Grolmus, v staršom žiactve Karol Dráfi a v doraste Sebastián Kačina.Medzi dorastenkami skončila na druhom mieste Bibiana Grolmusová a dve tretie miesta pridali v staršom žiactve Lili Tóth a medzi juniormi Branislav Plachý.

Autor: Peter Straňovský