Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Po tesných výsledkoch pre Nové Zámky dva body

Po reprezentačnej prestávke pokračovala naša najvyššia súťaž vo svojom pravidelnom tempe.

Záber z domáceho zápasu Novozámčanov proti Zvolenu(Zdroj: Roman Guliš)

HOKEJ - Tipsportliga

18.kolo
Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 2:3 pp. (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1)
Skóre zápasu otvoril už v 9. minúte Jake Cardwell, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Cháberu pomedzi betóny a poslal Nové Zámky do vedenia. Do dvojgólového náskoku dostal zverencov Júliusa Pénzeša v 16. minúte Marek Dubec, ktorý taktiež prekonal domáceho brankára pomedzi betóny.
Trenčín znížil na rozdiel jedného gólu 15 sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď Peter Ölvecký v presilovej hre dorazil puk za bezmocného Lundströma. Rovnako v presilovej hre vyrovnal na 2:2 Marcel Hossa v 26. minúte, keď za novozámockého brankára dorazil strelu Dlouhého.
V tretej tretine gól nepadol a na rad prišlo predĺženie. V ňom mali na vrch Nové Zámky, ktorým sa podarilo skórovať v 63. minúte, no gól videorozhodca neuznal z dôvodu posunutej brány. Tú však úmyselne posunul domáci brankár a bielo-zelení mali výhodu trestného strielania. K tomu sa postavil Tomáš Pitule, ktorý s prehľadom rozhodol o víťazstve Nových Zámkov.
Góly a asistencie: 20. Ölvecký (Kozák, Sojčík), 26. Hossa (Dlouhý, Holenda) – 9. Cardwell (Saarinen, Bahenský), 16. Dubec (Čaládi), 63. Pitule (t.s.). Rozhodcovia: Goga – Kacej, Orolin. Vylúčenia: 2:4. Využitie: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2073. Strely na bránu: 36:28.
Nové Zámky: Lundström – M.Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Sucharda, Ďurčo, Mäkinen, Martin Chovan – Saarinen, Brabenec, Bahenský – M. Hudec, Kytnár, Hvila – Fábry, Pitule, Paulovič – Dubec, Čaládi, Lelkeš . Tréner J. Pénzeš.

Ostatné výsledky 18.kola: Zvolen – Liptovský Mikuláš 3:4 pp., Martin – Košice 3:4 pp., Nitra – Poprad 2:5, Žilina – Banská Bystrica 2:6

19.kolo
HKM Zvolen – HC Nové Zámky 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Skóre stretnutia otvoril v 5. minúte dôrazný Juraj Majdan. Nové Zámky odpovedali v 20. minúte, presilovú hru využil Jake Cardwell. V 28. minúte poslal Novozámčanov do vedenia Erik Čaládi, ktorý dotlačil puk za neistého Baroša.
Do dvojgólového náskoku poslal Nové Zámky v 41. minúte príklepom od modrej čiary Marek Drtina. Už o tri minúty však znížil Daniel Krejčí a v 52. minúte vyrovnal v presilovej hre Radovan Puliš. O troch bodoch pre Zvolen rozhodol v 57. minúte Lukáš Jurík.
Góly a asistencie: 5. Majdan (Puliš, L.Jurík), 44. Krejčí (B.Mráz, Klhůfek), 52. Puliš (L. Jurík, Zuzin), 57. L.Jurík (Zuzin, Puliš) – 20. Cardwell (Saarinen), 28. Čaládi (Chovan, Dubec), 41. Drtina (Bahenský, Brabenec). Rozhodcovia: Orolín, Stano – Kollár, Rojík. Vylúčenia: 7:7. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 11:30. Strely na bránu: 25:38.
HC Nové Zámky:Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgrén, Čížek, Sucharda, Ďurčo, Mäkinen, Chovan – Saarinen, Brabenec, Bahenský – M.Hudec, Kytnár, Hvila – Fábry, Pitule, Paulovič – Dubec, Čaládi, Tibenský . Tréner J. Pénzeš.

Ostatné výsledky 19. kola: Košice – Poprad 1:2, Nitra – Banská Bystrica 1:4, Trenčín – Martin 3:4, Žilina – Liptovský Mikuláš 7:3.
11. SVK U20 15 1 0 0 14 14:65 3

Program 20.kola: 15.11. Nitra – SVK U20, 16.11. L. Mikuláš – Nitra, B. Bystrica – Košice, Martin – Poprad, N. Zámky – Žilina, Trenčín – Zvolen.

Program 21.kola: 18.11. Poprad – B. Bystrica, Košice – L. Mikuláš, Nitra – N. Zámky, Zvolen – Martin, Žilina – Trenčín.