Komárno vyhralo svoj posledný jesenný zápas doma a vedie tabuľku

Novým Zámkom a Šuranom sa na ihriskách súperov nedarilo, obaja prehrali.

Súboj dvoch „veľkých“ vyhrali domáce Ludince (v čiernom) nad Mederom , keď museli po obrátke otáčať nepriaznivý stav 0:1.Súboj dvoch „veľkých“ vyhrali domáce Ludince (v čiernom) nad Mederom , keď museli po obrátke otáčať nepriaznivý stav 0:1. (Zdroj: Ľudovít Vanek)

III. LIGA - ZÁPAD

14.kolo
Púchov – Galanta 4:1 (3:1)
Po oťukávacej štvrťhodine mali prvé šance domáci Brezničan a Zavadzan, druhý menovaný trafil brvno. Keď Púchovu nevyšla štandardka, nasledoval protiútok Kočiša, a ten únik premenil s prehľadom ponad padajúceho gólmana – 0:1. O chvíľu Winklera zastavila domáca obrana a po polhodine hry Kočiš ďalšie sólo nedotiahol do úspešného konca. V závere polčasu prišla na hostí nečakaná pohroma, najskôr Bielik odrazenú loptu bez rozmýšľania upratal do siete, na 2:1 dal po faule Lavrincsika na Gajdošika z penalty Pilát a tretí gól MŠK v rýchlom slede pridal hlavičkou Luhový. Po obrátke zakončovali Galanťania Kočiš a Korman, no neúspešne, a tak sa po peknom nabehnutí za obranu presadil Púchovčan Gajdošík. V 72. min Zavadzan v tutovke trafil iba obrancu, v 80. min na ideálny Pilátov center do päťky nik zo spoluhráčov nenabehol a tak sa skóre už nezmenilo.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 40. Bielik, 43. Pilát (11 m), 45. Luhový, 64. Marek Gajdošík – 24. Kočiš. R Gašparovič, ŽK: Vanák, Zavadzan – Lavrincsik, Korman, Meszlényi, 180 divákov.
PÚCHOV: Letko – Riška, Vanák, Zavadzan, Kopiš, Gamboš (78. Mynář), Luhový, Bielik (69. Svorada), Brezničan, Marek Gajdošík (65. Buček), Pilát. Tréner J. Vágner. SLOVAN: Masár – Nagy, Eliáš, Lavrincsik (73. Marafkó), Pavlovčík (53. Bočko), Winkler, Korman (69. Lenárt), Meszlényi. Prágai, Kočiš, Bakuš. Tréner T. Meszlényi.
JOZEF ŠPROCHA

Komárno – Nemšová 2:0 (1:0)
Zápas začali obe mužstvá vo veľmi svižnom tempe. Prvú šancu mal už po niekoľkých sekundách domáci Faragó, ale bránu netrafil. Hostia hrali v Komárne veľmi otvorený, útočný futbal, na ihrisku vôbec nebolo badať, že hrajú mužstvá z opačných pólov tabuľky. V 11. minúte sa ocitol v dobrej šanci hosťujúci Jančo, ale lopta z jeho kopačky minula ľavý horný kút Rožníkovej svätyne. Na opačnej strane strelám Gonzálesa a Szóráda zo štandardnej situácie chýbala väčšia razancia. Domácim to napokon vyšlo v 37. minúte, keď dostal Faragó skvelú prihrávku do behu od Szóráda a svoj únik zakončil gólom – 1:0.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci. Faragó po dobrom napádaní protihráča získal loptu, ale si ju príliš predkopol, a tak Haša v ideálnej pozícii pred bránou márne čakal na jeho center. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale s ich akciami si domáca obrana dokázala poradiť. S blížiacim sa záverom stretnutia mohli domáci útočiť do viac odkrytej obrany hostí, vytvárali si aj šance, gólová poistka však dlho neprichádzala. Päť minút pred koncom sa v pokutovom území FKS uvoľnil Haša, hosťujúci obranca ho rukami stiahol a rozhodca odpískal pokutový kop. Hosťom sa zdal prísny a tak dlho a vehementne protestovali, avšak márne. Schiszler navyše dostal svoju druhú žltú a musel predčasne pod sprchy. Nariadenú penaltu bezpečne premenil Čtvrtníček a zabezpečil tak víťazstvo svojho celku.

Góly: 37. Faragó, 85. Čtvrtníček (11 m). R Valent, ŽK: Haša – Vozár, Mikeš, Diks, Schiszler, Klemens, ČK: 85. Schiszler (N), 150 divákov. KFC: Rožník – Podlucký, Štrbák, Chren, Szórád, Szénási, Čtvrtníček, V. Kosťukevič, Haša, Faragó, Gonzáles (83. Iván). Tréner Cs. Szórád. FKS: Vozár – Johnson (76. Kvasnička), Kresánek, Mikeš, Ďuriš, Holíček, Jančo, Fabuš (46. Klemens), Diks (84. Mizerák), Richtárek, Schiszler. Tréner B. Ďuriš. ⋌(RG)

Šaľa – Šurany 1:0 (0:0)
V regionálnom derby susedov v tabuľke zaskočil silný vietor, ktorý zobral futbalovú krásu, pretože veľmi sťažoval kontrolu lopty. Bývalý druholigista po viacerých domácich stratách bodov si už nemohol dovoliť ďalšie zaváhanie, a preto zverenci trénera Lancza bojovali o každú piaď ihriska. Najviac vzruchu bolo po štandardných situáciách a už v 7. min. Domasta po rohovom kope z 8 metrov prudko prestrelil, na druhej starne ho napodobnil Švajda a Turan hlavou mieril vedľa. Zaujala aj 20. minúta, keď technicky vybavený kapitán M. Kochan vyzvŕtal obranu hostí, ale jeho center na malé vápno nezúžitkovali domáci útočníci. V 35. min. boli v najväčšej príležitosti domáci, keď Vanek ideálne vysunul kolmicou Hercega, ktorého nájazd na Cvika skončil strelou vedľa. Do prestávky ešte nebezpečne strieľali Gábriš a Vanek s Kochanom, ale obaja brankári potvrdili svoje kvality. Skúsenejšie mužstvo hostí sa skôr vyrovnalo s nástrahami vetra a v 49. min. Gábriš z 18 metrov tvrdou strelou opečiatkoval brvno Rusznákovej svätyne. Chemici kontrovali, v 52. min. Cvik zachraňoval odvážne pred Kochanom a odrazenú loptu Račkovič strieľal prudko vedľa.

O päť minút neskôr bol opäť v akcii Kochan a po jeho ideálnom centri Herceg volejom o milimetre minul pravú žrď. Hral sa obojstranne otvorený futbal. Dobré strelecké príležitosti Tvrdoňa a najmä Blaha zneškodnil výborný Rusznák. To už domáci hrali s dvomi čerstvými hráčmi a bol to práve Karim, ktorý prinútil po trestnom kope brankára Cvika k exportnému zákroku. Nelenili ani hostia a po peknej kombinácii zachraňoval obetavo Rusznák. Rozhodnutie padlo v závere derby. V 87. min. center dobre hrajúceho Kochana nadvihol hlavou Herceg, striedajúci Surányi vyhral minisúboj s obrancom hostí a zblízka pod brvno strelil vedúci a zároveň víťazný gól šalianskych chemikov. Hostia, ktorí si prišli k Váhu pre bod, mali ešte šancu na vyrovnanie, ale hrajúci tréner Halás v 89. min. v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa a po rohovom kope v úplnom závere sa vyznamenal opäť spoľahlivý Rusznák. Dôležité body zostali pri Váhu a pomohli Duslu preskočiť v tabuľke svojho súpera.

Gól: 87. Surányi. R Ondráš, ŽK: Ďatko – Dudáš, Piskla, Tvrdoň, 140 divákov. DUSLO: Rusznák – Račkovič, Szalay, Petrovský (81. Surányi), Ďatko – Jurík. R. Prúčny, Domasta (65. Mehdi Karim), Vanek (65. Pankaričan) – Š. Herceg, M. Kochan. Tréner O. Lancz. ŠK: Cvik – Turan, Piskla, Bencsik, Schroner – Tvrdoň, Dudáš, Gábriš, Mojko – Švajda (85. M. Halás) Blaho. Tréner M. Halás.⋌ JOZEF SKLENÁR

Beluša – N. Zámky 2:0 (0:0)
Prvú šancu mal v 4. min Jurga, no trafil brvno. Novisedlákovu strelu kryl gólman a v 23. min išiel Kráľ sám na Ciesara, ale ten ho vychytal. Dobré pokusy Novisedláka a P. Mišutku zneškodnil Doičovič. Na druhej strane pokus Petrániho skončil vedľa. Priamy kop M. Gorelku v úvode druhého polčasu skončil tesne vedľa a v 52. min L. Zapotoka prízemnou strelou žrdi otvoril skóre. Jurgova hlavička letela nad a po faule na Martinku M. Gorelka „panenkovskou jedenástkou“ v 64. min zvyšoval na 2:0. V 69. min strele Petrániho chýbali centimetre a o päť minút priamy kop L. Zapotoku Dovičovič vytlačil na roh. V závere Kráľ netrafil zblízka domácu bránu. Domáci venovali výhru trénerovi Jozefovi Kamenčíkovi k jeho 50. narodeninám.

Góly: 52. L. Zapotoka, 64. M. Gorelka (11 m). R Fehér, ŽK: Vašek, 200 divákov. BELUŠA: Ciesar – Kršák, M. Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka, L. Zapotoka, Novisedlák, Jurga, Škulec (67. Mikuška), Hrenák (79. Kucharík), P. Mišutka (86. Strapko). Tréner J. Kamenčík. N. ZÁMKY: Dovičovič – Poluch, Kráľ, Gulyás, Košút, Ešek, Petráš, Horáček, Vašek (61. Bombicz), Petráni, Sipos. Tréner N. Bukovič. ⋌MILAN HRUBO

Topoľčany – FC Horses 2:0 (1:0)
Topoľčianski futbalisti sa domácim divákom predstavili takmer po mesiaci, keď dve kolá hrali vonku, raz mali voľno. Hneď v úvode mohol otvoriť skóre Militosjan, ale výborným zákrokom sa prezentoval hosťujúci Jedlička. Postupne sa hra vyrovnávala a futbal sa odvíjal prevažne medzi šestnástkami. Hostia sa pokúšali dostať do zakončenia, domáca obrana bola ale pozorná. V 30. minúte mal gól na kopačke Militosjan, opäť sa vyznamenal brankár hostí. V 37. minúte po centri do šestnástky dorazil loptu do siete nabiehajúci Hovsepjan – 1:0. Ihneď po rozohraní sa zrodila identická situácia aj na druhej strane, Brestovanský ale na loptu nedočiahol. Po zmene strán mohol navýšiť vedenie Militosjan, tesne míňa. V 60. minúte prešiel hosťujúci Brestovanský cez dvoch hráčov, ale zakončil slabo. V 81. minúte upokojenie na domáce kopačky priniesol Grman, ktorý poistil tesný náskok domácich. Topoľčany sa tak pred domácimi divákmi za neustále dažďa mohli tešiť z troch bodov.

Góly: 37. Hovsepjan, 81. M. Grman. R Pecek, ŽK: Blaško (Horses), 150 divákov. MFK: Junas – Grman, Kučera, Luzin, Michalík, Švajlen (86. Fiala), Edgar, Laouzai (89. Mikula), Anis (84. Rybánsky), Hovsepjan, Militosjan. FC: Jedlička – Krajčovič, Kovársky, Hlavna, Polák (46. Blaško), Magdolen, Čmilanský, Čapkovič (58. Duraška), Horváth, Brestovanský (74. Szitáš), Juhász.
(JŠ)

Led. Rovne – Dubnica 1:0 (1:0)
Na ťažkom teréne sa hral rýchly futbal, ktorému chýbali šance. V 19. min Habšudova strela neskončila v sieti a v 23. min Kollárovu hlavičku Digaňa bravúrne vytlačil na roh. V 44. min bol faulovaný v šestnástke Chmelíka Detko premenil jedenástku. Po prestávke zaujala strela Čiernika v 66. min, ktorú kryl brankár a Liptákov pokus letel vysoko nad. V 86. min po tlaku domácich Pokorný v tutovke zakončil slabo a loptu hostia odkopli z bránkovej čiary. Sklári potvrdili dobrú výkonnosť a zaslúžene vyhrali.

Gól: 44. Detko (11 m). R Patrovič, ŽK: Detko – Chromý, Čurik, Floriš, 100 divákov. LED. ROVNE: Bačík – Tomana, Kollár (80. Prekop), Chmelík, Detko, Lipták (67. Riečičiar), T. Púček, M. Hruška, Híreš, Čiernik (84. Pokorný), Kopúň. Tréner M. Púček. DUBNICA: Digaňa – Štefánek, Poláček, Chromý, Čurik, Suchý (61. Habánik), Habšuda, Turza (69. Remšík), Floriš, Suchánek, Hlatký (77. Tomáš). Tréner O. Šmelko.
ĽUBOŠ DUBOVÝ

V. Ludince – Veľký Meder 2:1 (0:1)
Súboj dvoch „veľkých“ začali lepšie Ludinčania, ale boli paradoxne hostia z V. Medera, ktorí z rýchleho protiútoku technickou strelou Mészárosa sa ujali vedenia – 0:1. Súper sa po góle zameral na bránenie, a preto sa hralo takmer stále na polovici V. Medera, ale bez priameho ohrozenia brány. Hostia pohrozili v 26. minúte strelou po rohu z 20 metrov. Domáci hráči pokračovali v územnej prevahe so streleckými pokusmi Cingela, Predajnianskeho i Petráša, ale bez gólového efektu. Po polhodine sa osmelili aj hostia a hra sa následne vyrovnala.
Druhý polčas začali obe mužstvá vo vysokom tempe, čoho výsledkom bola technická strela striedajúceho Kosáka, ktorou prekonal brankára a vyrovnal na 1:1. Celý druhý polčas mali hráči Veľkých Ludiniec jasnú územnú prevahu, keď sa v podstate hralo iba na polovici hostí. Gólovo sa presadili domáci po faule na Cingela z pokutového kopu, ktorý premenil Hlaváčik. S výsledkom a hlavne s obrazom hry v druhom polčase museli byť spokojní všetci prítomní diváci.

Góly: 55. A. Kosák, 85. Hlaváčik (11 m) – 7. Mészáros. R Santa, ŽK: Soboňa – Hanzel, Baksics, Bognár, Bíro, 200 divákov. DRUŽST.: Benkó – Flídr, Varga, Matúš Predajniansky (46. A. Kosák), Soboňa (80. Straňák), Petráš, Ahmad, Cingel, Hamdaoui, Horniak, Hlaváčik. Tréner I. Kasana. MŠK: Varga – Vígh, Milinković, Hanzel, Baksics, T. Tóth, Ntsogo (87. Kákics), Gagić (80. M. Tóth), Bognár, Mészáros, Bíró (72. Pisár). Tréner K. Varga. ⋌(IP)

Gabčíkovo – Horná Nitra 1:0 (1:0)
Domáci začali ofenzívne, z úvodných protiútokov vyťažili tri rohové kopy. Po treťom sa v skrumáži pred bránou hostí najlepšie zorientoval rutinér Belkovics, ktorý v 5. minúte zaznamenal vedúci gól súboja. Z ďalšieho útoku nenamieril presne Cingel. V 15. min. to skúšal spoza 16-ky Kósa, ale aj on mal vychýlenú mušku. V 24. min. Cingel vo výhodnej pozícii premeškal správnu chvíľu na streľbu, loptu mu zblokoval obranca hostí. V 25. min. Véghovu hlavičku zastavilo brvno. V 41. min. zbytočne oslabil Hornú Nitru nedisciplinovaný Turančík, keď najprv si vyslúžil od rozhodcu žltú, následne za potlesk aj červenú kartu. V 46. min. sme zaregistrovali prvú strelu hostí do priestoru brány, lenže Drozdov pokus patril do kategórie propagačných.
V 58. min. mohli pridať domáci gólovú poistku, ale Kósov lob skončil iba na brvne. Na opačnej strane Bublák v 59. min. usmernil loptu do Rengelovho náručia. Domáci boli v početnej prevahe bezradní, nepresní, nedôrazní. Po hodine hry sa zapotil Rengel pri dravom prieniku Šifaloviča. Oslabení hosti vycítili, že by mohli domácich nachytať na hruškách. Ofenzívne poňatie Hornonitranov a otvorený priestor využil Revák, lenže po rýchlej kontre trafil z uhla iba do hosťujúceho brankára Bolfíka. V 88. min. mali hostia skvelú možnosť na vyrovnanie, nariadenú penaltu však Obžera nepremenil, Rengel vystihol smer jeho strely a zažehnal nebezpečenstvo. Gabčíkovčanom napokon vyšla domáca rozlúčka s jesennou časťou súťaže, lenže ich víťazstvo bolo vydreté.

Gól: 5. L. Belkovics. R Drobec, ŽK: Boráros – Turančík. ČK: 41. Turančík (HN), 250 divákov. ŠK: Rengel – Huszár, Kubík, Cingel, Boráros, Revák, Végh, Lénárth, Belkovics (64. Antol), Marcin, Kósa (82. Lelkes). Tréner: G. Straka. BANÍK: Bolfík – Pekár, Urbanič, Belanec, Smidka (12. Kováčik), Bublák, Kopál (66. Obžera), Turančík, Drozd (58. Šifalovič), Halmeš, Kozák. Tréner R. Slaný. ⋌ŠTEFAN ÁGH

Neded – ViOn B Vráble 3:3 (1:0)
V regionálnom derby začali lepšie domáci, keď po chybe hosťujúcej obrany Kralovičovu príležitosť zneškodnil sklzom Advigov. Hostia hrozili v prvom dejstve rýchlymi brejkami Gešnábela a Šabíka, ale domáci brankár sa mal na pozore. Vrábľania, ktorí prišli naplno bodovať, pohrozili Mateusom, ale Wagner bol opäť pripravený. O minútu neskôr išiel do vedenia Neded, keď po kombinačnej akcii Hajdár z 5 metrov prepasíroval loptu do siete.
Domáci boli v laufe a legionár Taiwo mal na kopačke druhý gól, ale jeho prudká strela minula ľavú žrď. Vzápätí bol v pokutovom území faulovaný Bakši, ale jedenástku Kraloviča brankár Pichňa vytesnil na roh. Aj v závere mohli pribudnúť góly, keď sa najskôr vyznamenal Wagner po strela Ewertona, a potom aj brankár Pichňa. Hostia v druhom polčase využili možnosť dvojitého striedania a na hre sa to odzrkadlilo. V 54. min. Ewerton po kombinačnej akcii zblízka vyrovnal. Na druhej strane Pichňa zlikvidoval tvrdú strelu Bakšiho, ako aj príležitosť Kingsleyho. Ako sa strieľajú góly, ukázal exligista Gešnábel, ktorý v 60. minúte dostal hostí do vedenia. Domáci mali šance, v strehu bol Pichňa, ktorý vychytal Kraloviča. Ale v 80. minúte bolo vyrovnané. Po vtipnej kombinácii legionárov Kingsley vyrovnával na 2:2. Záverečných 10 minút bolo hektických. Hostia sa neuspokojili s remízou, pritlačili domácich a Gešnábel prudkou strelou do ľavého rohu dostal hostí do vedenia. Neded, ktorý túžil po zisku bodu, nakoniec Obassim po modernej akcii vyrovnal na 3:3. Slušné stretnutie bohaté na góly sa nakoniec skončilo aj za prispenia rozhodcovskej trojice remízou 3:3.
Góly: 22. Hajdár, 83. Kingsley, 90. Obassi – 60. a 87. Gešnábel, 55. Ewerton. R A. Gádoši, ŽK: Tóth, Taiwo – Pichňa, Fekiač, Šabík, 100 divákov. FC: Wagner – Tóth, Roško, Ambruš, Královič, Obassi, Kalmár, Taiwo, Bakši (69. Chlebík), Hajdár, D. Herceg (55. Kingsley). Tréner T. Bartoš. VRÁBLE: Pichňa – Husár, Fekiač, Šlachta, Ewerton, Mateus, Šabík (46. Feješ), Tužinský (46. Balko), Advigov (81. Zrubec), Gešnábel, Bakaľár. Tréner M. Reischl.