Senzačné víťazstvo FKM v Gabčíkove KFC len tesne, Šurany vyhrali vonku

Skvelý víkend majú za sebou mužstvá z regiónu. Všetky bodovali naplno pričom Nové Zámky a Šurany na ihriskách súperov.

Záber zo zápasu Komárno Dubnica 1:0Záber zo zápasu Komárno Dubnica 1:0 (Zdroj: Karol Scholtz)

FUTBAL III. LIGA ZÁPAD

12.kolo
Púchov – V. Meder 5:0 (2:0)
V 6. min po ostreľovaní brány Gajdošíkov gól neplatil pre ofsajd, no v 8. min Pilátov center smerujúci za bránu Székely nepochopiteľne vyrazil späť do poľa a voľný Gajdošík pohodlne trafil prázdnu bránu. Domáceho brankára v prvej polhodine zamestnali ďalekonosné pokusy Kalmára, Mészárosa a T. Tótha. V 42. min Brezničan vystihol zlú rozohrávku a samostatnú akciu zakončil technickou strelou zo šestnástky k žrdi – 2:0.V 58. min Hanzelovi vypichol loptu Gamboš, posunul ju Brezničanovi, ktorý efektným oblúčikom prehodil brankára. V 67. min Brezničan z uhla trafil z priameho kopu žrď. V 75. min Brezničan premenil prihrávku z krídla a dosiahol hetrik. V 77. min Letko zmaril šancu Mészárosa a v 81. min Luhový hlavičkou od žrde zvýšil na 5:0.
Góly: 42., 58. a 75. Brezničan, 8. Marek Gajdošík, 81. Luhový. R Matulová, ŽK: Zavadzan, Brezničan – Székely, Hanzel, 145 divákov. PÚCHOV: Letko – Riška, Luhový, Zavadzan, Vanák, Gamboš, Brezničan (87. Pastorek), Buček, Mynář, Marek Gajdošík (70. Svorada), Pilát. Tréner J. Vágner. MŠK: Székely – Milinkovič, Bolega, Hanzel (62. Kákics), Pöthe, Bíró, Ntsogo, Kalmár (80. Vígh), T. Tóth, Mészáros, Gagič (70. M. Tóth). Tréner Á. Gögh. ⋌(JŠ)

Komárno – Dubnica 1:0 (1:0)
Len v priemernom stretnutí nepodali favorizovaní domáci príliš oslnivý výkon. Fialovo-bieli mali síce od úvodných minút prevahu, dostávali sa aj do šancí, ktoré však nemožno nazvať stopercentnými. Najväčšiu príležitosť získať vedenie mali Komárňania v 25. minúte, ale Haša pokutový kop nepremenil. O dve minúty na to sa však domáci predsa len tešili z gólu, keď center z pravej strany zužitkoval Obert. Mladý celok hostí sa počas celého zápasu sústredil väčšinou na obranu, útočil iba sporadicky. Po zmene strán mali naďalej zápas pevne v rukách domáci futbalisti, ale šance, ktoré by volali po góle, si nevypracovali. Hostia pri jednej zo svojich ojedinelých návštev pred domácou bránou reklamovali pri odrazenej lopte ruku hráča KFC v šestnástke, ale hlavný rozhodca stretnutia pokutový kop nezapískal. Domáci zápas dohrávali od 83. minúty bez vylúčeného Hašu, ktorý po druhej, pomerne prísnej žltej karte videl červenú.
Gól: 27. Obert. R Šima, ŽK: Szórád, Haša – Floriš, ČK: 83. Haša (K), 150 divákov. KFC: Rožník – Podlucký, Štrbák, Chren, Szórád, Szénási, Obert, V. Kosťukevič, Haša, Bilyk (90. Zvoncsár), Faragó (64. Iván). Tréner Cs. Szórád. MFK: Digaňa – Šupák (57. Cyprian), Poláček, Chromý, Čurik, Suchý, Abšuda, Remšík (46. Gašpar), Minárik (79. Tomáš), Floriš, Pišta. Tréner O. Šmelko.
(RG)

Nemšová – Horná Nitra 3:1 (1:0)
V zápase videli diváci dobrý futbal s množstvom šancí, najmä na domácej strane. Nemšová sa ujala vedenia už v 14. min, keď sa strelou spoza šestnástky presadil Jančo. V 36. min Johnson na šestnástke vysunul Fabuša, ten však zoči-voči Lackovi neuspel. O dve minúty na to po centri Mikeša Fabuš zo 7 m hlavičkoval tesne vedľa brány hostí. V druhom polčase hrali domáci futbalisti stále s chuťou, no dali o sebe vedieť aj hostia. V 47. min po priamom kope domácich zahranom Jančo lopta preletela cez celú šestnástku a Lacko ju musel vyraziť na rohový kop. V 52. min poslal z pravej strany center do šestnástky Johnson, Fabuš hlavičkova vedľa brány. O minútu na to Kopálova strela nemala presnosť. V 55. min predviedli Jančo s Mikešom najkrajšiu akciu zápasu, keď sa dvoma narážačkami zbavili súperov a Mikeš strelou zvýšil na 2:0. Po hodine hry predviedli hostia rýchly útok, Kopál však zo 7 m vystrelil iba do Vozárových rúk. Nemšovčania zvýšil skóre na 3:0 v 67. min, keď sa ľavačkou v šestnástke presadil po druhý raz Jančo. V 78. min Johnson nacentroval z pravej strany zo šestnástky, no Fabuš aj tento raz hlavičkoval veľa Lackovej brány. Hotia skorigovali stav stretnutia o chvíľu na to, keď Bublákova strela skončila v sieti. O dve minúty na to mohli domáci zvýšiť vedenie, Mikeš prihral do šestnástky Johnsonovi. Ten sa zbavil protihráča, ale z 9 m netrafil bránu. Domáci hráči si po dobrom výkone zaslúžene pripísali tri body.
Góly: 14. a 67. Jančo, 55. Mikeš – 78. Bublák. R Papuča, ŽK: Mikeš – Thanh, 100 divákov.
NEMŠOVÁ: Vozár – Jančo, Johnson, Kresánek, Mikš, Ďuriš (72. Mizerák), Holíček, Slávik (10. Fabuš), Diks (81. Klemens), Richtárech, Schiszler. Tréner B. Ďuriš. BANÍK: Lacko – Thanh, Pekár, Urbanič, Bublák, Kopál (61. Gunda), Turančík, Kováčik, Halmeš (46. Drozd), Obžera (33. Spevár), Kozák. Tréner R. Slaný. ⋌TOMÁŠ BEŇO

Led. Rovne – Galanta 3:2 (1:1)
Hostia začali nebojácne a už v 2. min Meszlényi opečiatkoval žrď, V 12. min Tomana našiel Kollára, ktorý v šanci zaváhal. Ten istý hráč v 27. min zoči – voči Masárovi nedal a v 28. min Detkova strela tesne minula bránu. Hostia trestali v 30. min, keď Jakubjak vymietol Bačíkovi šibenicu. Domáci hrali kombinačne a v 33. min po ukážkovej akcii vyrovnal Detko. Po prestávke začali domáci tlakom, Riečičiar a T. Púček vyskúšali iba brankára a opäť to boli hostia a po nedorozumení obrany Baša v 55. min dal na 1:2. Sklári sa zahryzli do súpera a v 60. min Detko vyrovnal. Divákov roztlieskala strela Kočiša, ktorý mieril do rúk Bačíka. Po ďalšej krásnej akcii v 76. min Čiernik dal tretí gól L. Rovní. V 82. min pri tutovke Pokorného zachraňovali obrancovia hostí na bránkovej čiare. Meszlényi v závere iba slabo hlavičkoval do brankára a domáci zaslúžene vyhrali.
Góly: 33. a 60. Detko, 76. Čiernik – 30. Jakubjak, 55. Baša. R Pecek, bez ŽK, 150 divákov. LED. ROVNE: Bačík – Tomana (88. Ďurovec), Kollár (81. Pokorný), Chmelík, Detko, Riečičiar (53. Lipták), T. Púček, M. Hruška, Híreš, Kopúň, Čiernik. Tréner M. Púček. SLOVAN: Masár – Nagy, Eliáš, Gányovics, Pavlovčík, Jakubjak (83. Savič), Winkler, Baša, Kočiš, Meszlényi, Bočko (68. Lénárt). Tréner T. Meszlényi.
ĽUBOŠ DUBOVÝ

V. Ludince – ViOn B Vráble 0:2 (0:1)
V úvode zápasu mali prevahu domáci futbalisti, ich strely však nemali dostatočnú presnou. Hostia postupne vyrovnali hru a v 30. min. po chybe na kraji obrany Šlachta strelil vedúci gól hostí. O dve minúty mohli domáci vyrovnať Horniakom, ale hosťujúci brankár Pichňa jeho hlavičku kryl. Po ďalšom rohu strelecký pokus domáceho Hamdaouiho zrazila obrana hostí. Soboňovu strelu v 43. minúte vyrazil brankár Vrábeľ s námahou na roh. Prvú šancu v druhom polčase mali hostia, keď v 58. min. netrafil hlavou Advigov, následne domáci z protiútoku neprestrelili Cingelom obranu hostí. V 63. min. Hamdaoui vyškolil dvoch hosťujúcich hráčov, ale jeho strela napla iba bočnú sieť bránky hostí. Keď domáci zatlačili hosťujúcich hráčov, tak po rýchlom protiútoku a faule v šestnástke sa hostia dostali k penalte, ktorú premenil legionár Ewerton, a upravil tak na konečných 0:2. Po tomto góle si už ani jedno mužstvo gólovú šancu nevypracovalo.
Góly: 30. Šlachta, 73. Ewerton (11 m). R Fehér, ŽK: Varga, Petráš, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó – Flídr, Varga, A. Kosák (31. Soboňa), Matúš Predajniasky (46. Straňák), Petráš, Ahmad, Cingel, Hamdaoui, Michal Predajniansky, Horniak. Tréner I. Kasana. VRÁBLE: Pichňa – Husár, Fekiač, Šlachta (86. Zrubec), Ewerton, Balko (83. Feješ), Mateus, Šabík (74. Sombat), Advigov, Gešnábel, Bakaľár. Tréner M. Reischl. IVAN PORUBSKÝ

Beluša – FC Horses 2:1 (0:1)
Beluša začala aktívne. Hrenák po Novisedlákovej prihrávke netrafil bránu a P. Gajdošík zoči-voči brankárovi neuspel. Po tomto strete museli hostia nútene striedať gólmana Bartalosa, ktorý šiel do nemocnice s podozrením na otras mozgu. V 14. min to bol opäť P. Gajdošík, ktorý mohol otvoriť skóre, ale jeho strela minula pravú žrď. Okrem brankára hostí sa zápas predčasne skončil aj pre Mikušku, ktorého musel nahradiť Škulec. Horses prvýkrát pohrozil v 25. min, ale Ocelka z päťky prestrelil. O desať minút neskôr sa už hostia tešili, keď sa krásnou strelou z diaľky prezentoval Magdolen 0:1. V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu a už od úvodu sa snažili prelomiť súperovu defenzívu. P. Mišutka si v šanci v rozhodujúcom momente loptu predkopol a P. Gajdošík do tretice nevyrovnal. V 61. min si P. Mišutka pekne nabehol na center po priamom kope a loptu dotlačil do siete 1:1. Čapkovič preveril pozornosť Ciesara a na druhej strane M. Gorelka potrestal zlú rozohrávku súpera 2:1. V závere mohla Beluša navýšiť skóre, ale Novisedlák, M. Gorelka a ani Škulec svoje šance nevyužili. V bojovnom zápase už domáci záver umne ubránili a tešia sa s trojbodového víťazstva.
Góly: 61. P. Mišutka, 67. M. Gorelka – 37. Magdolen. R Havran, ŽK: J. Gažo, Hrenák, Škulec – Mišura, 100 divákov. BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, M. Gorelka, Jurga, Martinka, P. Gajdošík (57. Kršák), L. Zapotoka, Mikuška (18. Škulec), Hrenák, Novisedlák, P. Mišutka (84. Strapko). Tréner J. Kamenčík. FC: Bartalos (7. Jedlička) – Polák, Jakabovič, Krajčovič, Kovársky, Magdolen, Mišura, Čmilanský, Čapkovič (72. Hlavna), Ocelka (72. Babic), Juhász. Tréner Š. Kysela.
MILAN HRUBO

Gabčíkovo – Nové Zámky 1:3 (1:1)
Hostia síce pricestovali na Žitný ostrov s malou dušičkou, ale domov išli v dobre nálade so zaslúženým trojbodovým ziskom. Netrvalo dlho a Novozámčania zistili, že domáci hráči nie sú vo svojej koži. Po chvíľkovej oťukávačke čoraz sa častejšie objavovali pred šestnástkou súpera. V 12. min. domáci Cingel nenamieril presne a na opačnej strane v 18. min. Kráľovu štipľavú strelu vytesnil Rengel na roh. V 20. min. Belkovicsovu strelu zblokovala obrana hostí, k odrazenej lopte sa dostal Huszár, ale jeho pokusu chýbala presná muška. V 23. min. sa pri Košútovej strele zaskvel Rengel, ktorý loptu smerujúcu do brány končekmi prstov ešte dokázal odvrátiť na roh. Po ňom ho zblízka prekonal Košút. V 41. min. to skúšal Ešek z priameho kopu. Múr síce prestrelil, ale brankár domácich bol pozorný. Tesne pred koncom prvého dejstva napriahol k strele spoza 16-ky Revák a Dovičovič kapituloval. Druhý polčas odštartovali lepšie hostia. Gabčíkovčania zahrávali v 51. min. rohový kop, lenže po oslobodzujúcom odkope prešprintoval obrancov Bombicz a z uhla opäť získal vedenie pre FKM. Domácim evidentne viazla súhra, často chybovali v rozohrávke, boli pomalší. Navyše im nevyšli ani striedania. V 82. min. spečatil zaslúžené víťazstvo Novozámčanov svojím druhým gólom Košút.
Góly: 45. Revák – 24. a 81. (11 m) Košút, 51. Bombicz. R Valent, ŽK: Rengel, Huszár, Marcin, Revák – Poluch, Kráľ, Horáček, Drgoňa, 380 divákov. ŠK: Rengel – Huszár, Kubík, Cingel, Boráros (81. Juhos), Lelkes, Antol (44. Csölle), Belkovics, Marcin, Bódis, Revák (73. Kósa). Tréner G. Straka. FKM: Dovičovič – Letko, Poluch, Kráľ, Gulyás (90. Vašek), Košút, Ešek, Horáček, Petráš, Bombicz (88. Sipos), Drgoňa (59. Petráni). Tréner N. Bukovič.
ŠTEFAN ÁGH

Neded – Šurany 1:3 (1:2)
Regionálne derby začali lepšie domáci a už v 3. min. Chlebík z 10 metrov prestrelil. Hostia využili hneď prvú chybu domácej obrany, keď Dudáš prudko po zemi vsietil prvý gól. Domácimi gól otriasol a hostia mohli pridať ďalší gól, keď Dikácz z hranice pokutového územia trafil ľavú žrď brankára Wagnera. Neded mal v 25. min. šancu na vyrovnanie, ale trestný kop Královiča skončil tesne vedľa svätyne výborného brankára Cvika. Hostia kruto trestali v 33. min., keď využili chybu domácej defenzívy a zaznamenali druhý gól Dikáczom. Domáci však zbrane nezložili a v 42. min. po dobrej kombinácii strelil Královič z 10 m kontaktný gól. O minútu neskôr po prieniku Královiča trafil Kingsley pravú žrď prekonaného brankára hostí. Ten istý hráč mal po obrátke smolu, keď v 51. min. jeho delovka skončila na ľavej žrdi. Hostia však rýchlo kontrovali, keď najskôr striedajúci Simonides hlavou nastrelil žrď a o 2 minúty neskôr strela Schronera z 35 m vymietla pravú šibenicu Wagnerovej svätyne. Neded, ktorý je na konci tabuľky, mohol v 70. min. dať ďalší kontaktný gól, ale brankár Cvik zachraňoval pred Obassim. V závere sa domáci snažili o vylepšenie výsledku a v 89. min. bol blízko Kingsley, ale brankár Cvik ho fauloval a trestný kop Bombicza náhradný brankár Leško zneškodnil.
Góly: 44. Královič – 5. Dudáš, 34. Dikácz, 58. Schroner. R Patrovič, ŽK: Kingsley, Kovács –L. Turan, Š. Piskla, ČK: 90. Cvik (Š), 220 divákov. FC: Wagner – Tóth (76. Hajdár), Roško, Ambruš, Kingsley, Kovács, Královič, Obassi, Busánszky (84. Bombicz), Chlebík (46. Bakši), G. Kalmár. Tréner T. Bartoš. ŠK: Cvik – Turan (52. Simonides), Piskla, Bencsík, Schroner, Tvrdoň, Dudáš, Gábriš, Blaho (87. Švajda), Dikácz, Mojko (90. Letko). Tréner M. Halás.