Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Komárno otvorilo ligovú sezónu víťazstvom

Basketbalisti MBK Rieker Com-therm Komárno si v zápas 2.kola EUROVIA SBL poradili bez problémov s nováčikom z Lučenca

Najlepší strelec Komárňanov v zápase proti Lučencu Matej MarchynNajlepší strelec Komárňanov v zápase proti Lučencu Matej Marchyn

EUROVIA SBL

2.kolo

MBK Rieker Com-therm Komárno - MBK Lučenec 89:71 (23:12, 24:19, 17:20, 25:20)

Vicemajster vyhrával v úvode už 7:0 a hostia si museli vziať oddychový čas. Po ňom začali aj oni zbierať body, ale na palubovke sa dialo to, čo chceli domáci. Tí vyhrali už prvú štvrtinu dvojciferným rozdielom. Komárno naďalej režírovalo hru a malo ju pod kontrolou až do konca napriek tomu, že hostia vyhrali tretiu štvrtinu. Spoľahlivý výkon podali všetky domáce opory, trojkami sa blysol Marchyn a tak bolo z toho na úvod presvedčivé víťazstvo Komárna.

SkryťVypnúť reklamu

TH: 14/10 - 28/15, Fauly: 23 - 18, Trojky: 9 - 4, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Fontányi

Komárno: Babineaux a Vido po 15, Bilič 12, Langston 8, Halada 5  (Marchyn 16, Cobb 13, Kuffa 5)

Povedali po zápase:

Richard Ďuriš (tréner Komárna): „Mali sme výborný vstup do zápasu a myslím si, že to bolo kľúčom k úspechu v tomto dueli. V prvej štvrtine sme hrali náš najlepší basketbal. Niektorých hráčov potrebujeme ešte viac zapojiť do hry, no myslím si, že sú schopní toho, aby naplnili svoj potenciál. Musíme na tom však ešte popracovať tiež na súhre s našim novým rozohrávačom, veď s Tomičom sme sa pripravovali štyri týždne, takže teraz je to úplne iné. Víťazstvo nás teším a verím, že v ďalších tréningoch sa opäť herne posunieme niekde inde, aby sme boli pripravení hrať dobrý basketbal.“

Matej Marchyn (hráč Komárna): „Vyhrali sme, čiže môžeme byť spokojní, ale vstup do druhého polčasu nám nevyšiel. Museli sme potom doháňať, za niekoľko minút stiahol súper náš náskok o desať bodov, takže to musíme zlepšiť. Ak budeme držať naše tempo tak ako v prvom polčase a v závere stretnutia, tak môžeme byť úspešní aj v ďalších zápasoch, ale musíme byť sústredení celých štyridsať minút. “