Nedeľa, 20. september, 2020 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Dôležité víťazstvo nad húževnatým súperom

Hádzanári novozámockého Štartu zdolali v stredu večer v hale Milénium Bratislavčanov.

Tréner HC Štart Peter Sporni bol po stredajšom zápase proti ŠKP Bratislava s výkonom svojho mužstva spokojnýTréner HC Štart Peter Sporni bol po stredajšom zápase proti ŠKP Bratislava s výkonom svojho mužstva spokojný (Zdroj: archív)

HÁDZANÁ EXTRALIGA

7.kolo

HC Štart Nové Zámky – ŠKP Bratislava 32:28 (17:14)

Štart viedol v úvode gólmi Matúša Kocáka a Minaroviča 2:0, ale Bratislavčania sa počas celého prvého polčasu držali súpera ako kliešť a do výraznejšieho náskoku ho nepustil. Policajti hrali veľmi húževnato a nič domácim nedarovali. Na prestávku sa šlo za trojgólového vedenia Novozámčanov, ktorí však pred druhým dejstvom nemali zďaleka nič isté. Tobôž, keď sa súper dotiahol štvorgólovou šnúrou od 36. do 41. minúty na nerozhodný stav 21:21. Novozámčanov to však nedeprimovalo a dokázali postupne nakloniť misky váh na svoju stranu. Aj keď súper nepríjemne  „hrýzol“ aj v závere, Štart už víťazstvo z rúk nepustil.

Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, pokutové hody: 3/2 – 1/1, vylúčenia: 1 – 5, 500 divákov.

ŠTART: Pavlovič, Košč, F. Kocák: M. Kocák 1, Gyurics 7, Masaryk 2, Vadkerti 5, Demovič, Hricišon 3, Straňovský 4, Boris, Ficza, Ľoch 9, Tilandy, Barus, Minarovič. Tréner P. Sporni.

Hlas po stretnutí

Peter Sporni (tréner HC Štart).

„Dnes sme porazili súpera, ktorý bol veľmi odhodlaný. Úspechu v tomto zápase podriadil takmer všetko, nakoľko to bolo veľmi dôležité stretnutie z hľadiska postupu do prvej šestky. Náš celok podal dnes kolektívny výkon. Chlapci sa zomkli na konci 41. minúty, keď súper vyrovnal na 21:21 a dokázali ho v ďalšom priebehu zápasu zlomiť. Dnes nám pomohli aj diváci, ktorí prišli na zápas v pomerne hojnom počte. Ďakujeme im za to a nach ich podporu sa spoliehame aj v ďalších ťažkých zápasoch.“