Ilustračné foto(Zdroj: archív)

10.kolo

Favoriti bez zaváhania

FK Actív Komárno – Dulovce 2:1 (1:1), 32., 52. Horváth – 21. D. Rigó.
Hostia mali lepší úvod do zápasu keď sa ujali vedenia z ktorého sa však dlho netešili keď domáci v priebehu desiatich minút vyrovnali vzápätí sa hra vyrovnala a do prestávky sa už skóre nemenilo. V druhom polčase domáci nenechali nič na náhodu, v úvode polčasu sa ujali vedenia avšak hostia sa ani tak nevzdávali, snažili sa o vyrovnanie no domáci boli proti, ubránili si tesné vedenie až do záverečného hvizdu po ktorom sa mohli zaslúžene tešiť z víťazstva.

Šrobárová – Vrbová n/V./Kava 2:2 (0:1), M. Gažo, 93. Mihálik – Zs. Jancsó, B. Jancsó.
Zápas slabšej úrovne, hostia sa v prvom polčase ujali vedenia na ktoré domáci nedokázali reagovať. V druhom polčase hostia zvýšili svoje vedenie už na rozdiel dvoch gólov, následne domáci trocha ožili podarilo sa im streliť kontaktný gól a už to vyzeralo, že hostia zápas dovedú až do víťazného konca keď prišiel samotný záver zápasu v ktorom sa všetci dom áci hráči natlačili do šestnástky hostí a o vyrovnávajúci gól sa postaral domáci brankár, ktorý vďaka gólu zachraňoval body pre domácich.

Kameničná – Iža 1:2 (0:2), Budai (11 m) za domácich.
Domáci nastúpili v značne oklieštenej zostave no i napriek tomu boli pre hostí zdatným súperom aj keď tí boli o čosi futbalovejší a po prvom polčase viedli aj s akým si prispením rozhodcov už 0:2. V druhom polčase sa domácim podarilo výsledok trocha skorigovať keď po penalte znížili na rozdiel jediného gólu no i napriek veľkej snahe domácich sa im už vyrovnať nepodarilo a tak si hostia odvážajú plný bodový zisk.

Búč – Zlatná n/O. 1:3 (1:1), 25. Židek – 18., 35. Berecz, 80. Lelkes.
Bojovný zápas, v ktorom mali v koncovke viac šťastia hosťujúci hráči, domáci množstvo šancí nevyužili no i napriek tomu dokázali so súperom v prvom polčase držať krok. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia, vytvorili si šance, ktoré s prehľadom premenili a ujali sa dvojgólového vedenia, ktoré im vydržalo až do konca zápasu.

Radvaň n/D. – Bát. Kosihy 1:5 (0:3), 65. Vörös – 32., 70. Barton, 6. Kečkéš, 40. Blaho, 60. Konc.
Hostia o svojom víťazstve rozhodli už v podstate v priebehu prvého polčasu po ktorom viedli nad domácimi už rozdielom triedy. V druhom polčase boli hostia naďalej aktívnejší a domácich takmer do ničoho nepúšťali no tí sa i napriek tomu nevzdávali a podarilo sa im stav zápasu ešte znížiť no na víťazstve hostí to už nič nemenilo.

Moča – Nová Stráž 5:0 (2:0), 14. Šulák (11 m), 22. Varró, 64. K. Lajos, 77. Bábi, 84. Šebök.
Domáci hrali od úvodu s veľkou ľahkosťou a pohodou čo bolo na ich hre aj vidieť, nikam sa neponáhľali a po prvom polčase viedli už dvojgólovým rozdielom. V druhom polčase boli domáci naďalej aktívnejší, kontrolovali svoju hru a postupne sa im podarilo zvyšovať svoje vedenie v zápase po ktorom sa mohli zaslúžene radovať z víťazstva.

Modrany – Marcelová B 3:3 (1:2) 18., 33. a 52.Šenkár za hostí. V prvom polčase mali navrch hostia, ktorí sa ujali vedenia na ktoré ešte domáci v prvom polčase odpovedali gólom. V druhom polčase sa opäť darilo hosťom, ktorí boli lepší avšak prišli dve nezmyselné vylúčenia na strane hostí čo do značnej miery poznačilo ďalší priebeh zápasu keď sa domácim podarilo vyrovnať a hosťujúcim hráčom neostávalo nič iné len napokon ubrániť nerozhodný výsledok čo sa im napokon aj podarilo.

Pribeta – Zem. Olča 6:1 (4:1), Lakatoš, Csontos, Rigó, Halász, Dokić, Lacza – Hipp.
Priemerný zápas v ktorom domáci množstvo šancí nevyužili no i napriek tomu sa rýchlo ujali vedenia, ktoré postupne navyšovali a po prvom polčase viedli rozdielom triedy. V druhom polčase domáci už len kontrolovali priebeh zápasu, naďalej boli strelecky aktívny no nedarilo sa im už tak v koncovke no i napriek tomu zápas s prehľadom zvládli a doviedli ho zaslúžene až do víťazného konca.

1. Pribeta    10    8    1    1    44:10    25    (+10)
2.FK Activ     10    8    0    2    38:8    24    (+9)
3. Moča    10    8    0    2    36:11    24    (+6)
4. Bát. Kosihy    10    6    1    3    28:13    19    (+7)
5. Zlatná    10    6    1    3    18:18    19    (+4)
6. Marcelová B    10    5    2    3    32:16    17    (+5)
7. Dulovce    10    5    1    4    18:13    16    (+4)
8. Kameničná    10    5    1    4    23:25    16    (-2)
9. Iža    10    5    0    5    25:22    15    (0)
10. Modrany    10    3    3    4    19:20    12    (-3)
11. Šrobárová    10    3    3    4    22:24    12    (-6)
12. Zem. Olča    10    2    2    6    12:32    8    (-4)
13. Búč    10    2    1    7    12:36    7    (-11)
14. Vrbová    10    1    3    6    12:27    6    (-9)
15. Nová Stráž    10    1    2    7    7:37    5    (-7)
16. Radvaň    10    1    1    8    12:46    4    (-14)

VII. liga

Univerzita JS odstúpila. Posledný Čalovec s víťazstvom

Tôň – Svätý Peter B 3:3 (1:1), Kovács, Koton, Marton (11 m) – Kelko, Szákal, Krajčír.

Veľký Ostrov – Bodzianske Lúky 3:2 (1:0), Leckési (oba z 11 m), Nagy – Gubica, Tóth.

Čalovec – Bodza/Holiare 3:2 (2:1), Beke 2, Forgács (11 m) – Czirok, Baranyai.

Bajč – Dedina Mládeže 6:5 (3:3), Palacka 2, Cs. Nagy, Szabó, Topolcsányi, Ľ. Nagy (11 m) – Pál 2, Karolyi, Tóth, Pápai (11 m).