Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. MEVA LIGA

Svodín vonku šokoval lídra, zaváhali aj ďalší favoriti

10.kolo

Bánov -Svodín 0:2 (0:1), Petrovics, Szász
O prvú prehru Bánova sa postaral hosťujúci Svodín. I keď sa hrala vyrovnaná hra, ujať sa vedenia nepodarilo ani jednému z nich i napriek množstvu šancí. Prvý gól zápasu padol minútu pred odchodom do kabín, kedy sa ujali vedenia hosťia. Po zmene strán to boli znova hostia, ktorým sa podarilo streliť gól. I napriek snahe domácich zápas otočiť sa im to nepodarilo.

Lipová – Mojzesovo 5:0 (3:0), Stacho 2, Mokráš, Harmata, Opeta
Od začiatku to bola jednoznačná záležitosť domácich. Prvý gól prišiel až v 35. minúte z priameho kopu. Do polčasu stihli dať domáci ešte dva góly a prakticky už do polčasu bolo rozhodnuté o zápase. V druhom polčase sa potom dohrávalo. I napriek tomu si však ešte domáci vypracovali niekoľko šancí, z ktorých ešte dva premenili.

Černík -Trávnica 0:0
V prvom polčase sa hral medzi šestnástkový futbal. Druhý polčas sa začal rovnako, avšak obom celkom sa podarilo vytvoriť si viacej šancí. Domáci sa nakoniec mohli ujať vedenia, avšak vynechali tri brejky.

Michal n./Ž. - Hul 1:4 ( 1:3 ), Kajaba – Macek 2 , Orosi, Smiešny
Hral sa vyrovnaný prvý polčas i keď viedli hostia rozdielom dvoch gólov. Polovicu svojich gólov strelili hostia po chybách v domácej obrane. V druhom polčase sa snažili domáci aspoň o deľbu bodov, to sa im však už nepodarilo.

Vlkas – Semerovo 1:3 (1:1), Kalužák- Garai, Hagan, Gubrica
Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov.Začali lepšie hostia ktorý 35 minút domácich nepustili k ničomu.Zvládli lepšie úvod a strelili hneď aj prvý gól. V 45. minúte sa podarilo domácim vyrovnať. Do druhého polčasu už lepšie nastúpili domáci ktorý zatlačili, ale doplatili na nepremienanie šancí , kedy hostia z dvoch protiútokov vsietili dva góly.

Mužla – Zemné 4:1 (2:1), Vavrík2, Ármai, Csonka- Kádár
Domáci úvodné minúty zaspali a už v 4. minúte dostali gól. Následne na to sa domácim podarilo vyrovnať po nádhernej strele z 20m. Hneď o 5 minút na to sa podarilo domácim zápas otočiť. Súper prestal hrať a domáci začali hrať viac kombinovaný futbal. Hostia sa spoliehali väčša na brejky. Druhý polčas začali znova lepšie hostia, podarilo sa im vytvoriť si niekoľko šancí. Potom začali hrať znova domáci ktoré svoje šance premenili.

Dolný Ohaj – Úľany. /Ž. 1:1 ( 1:1), Turan- Supek
V prvom polčase bolo rozhodutú už o stave zápasu. Prvý polčac bol vyrovnaný. Ako prvým sa podarilo ujať vedenia hosťom avšak následne o pár minút domáci vyrovnali. V druhom polčase sa potom už iba dohrávalo.

Podhájska „B“ – Rastislavice 4:0 (3:0), Roman Kovács 3, Róbert Kovács
Od úvodných minút diktovali tempo hry domáci. Domáci sa často dostávali ku kombináciám, a do 25. minúty viedli trojgólovým rozdielom. V druhom polčase sa domáci snažili skóre zvýšiť , čo sa im potom podarilo už len raz.

Zostava kola: Kmeťo(Trávnica)- Poláček (Lipová), Stacho (Lipová)Klein( Černík) Müller (Mužla),Lampert (Mužla), Klein (Černík), Kanás ( Trávnica) , Macek (Hul), Hagan (Semerovo), Turan (D. Ohaj)

1. Bánov    10    9    0    1    34:8    27    (+9)
2. Hul    10    6    2    2    28:20    20    (+5)
3. Zemné    10    6    1    3    33:16    19    (+4)
4. Dolný Ohaj    10    6    1    3    29:12    19    (+4)
5. Trávnica    10    6    1    3    32:21    19    (+7)
6. Lipová    10    6    1    3    30:19    19    (+1)
7. Pod B/Pozba    10    6    0    4    25:14    18    (+3)
8. Mužla    10    5    3    2    28:22    18    (0)
9. Úľany    10    5    3    2    15:11    18    (+6)
10. Semerovo    10    5    0    5    24:20    15    (+3)
11. Mojzesovo    10    3    2    5    12:20    11    (-4)
12. Svodín    10    3    0    7    12:25    9    (-3)
13. Vlkas    10    2    1    7    15:29    7    (-8)
14. Černík    10    1    3    6    13:23    6    (-12)
15. Michal n. Ž    10    1    0    9    11:49    3    (-15)
16. Rastislavice    10    0    2    8    9:41    2    (-10)

VII. MEVA LIGA

10.kolo

Bruty nevycestovali. V Kolte gól nepadol, v Jasovej bohatá úroda

Kolta - Štúrovo „B“ 0:0
Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom polčase sa ujali hry domáci, ktorý z množstva šancí nedokázali skórovať. Hosti sa počas celého zápasu zamerali len na obranu a na domácu bránu veľa nebezpečenstva neznamenali.

Jasová – Čechy 7:2 ( 5:1), Kršák 2, Užák 2, Oslanec, Tárnik, Zsembera – Zelovič, Urban
Zápas dobrej úrovne dopadol lepšie pre domácich, ktorý už do polčasu rozhodli o víťazovi zápasu.
Súhra domácich bola veľmi dobrá, po polčase sa avšak hostia akoby prebudili a chceli so zápasom niečo urobiť, ale márne. Hosti sa však za svoj herný výkon hanbiť nemusia.

Radava-Jatov 4:2 ( 3:1) Melišek2, Vozárik, Ďatko- Kecskés, Kiss
Hral sa vyrovnaný zápas. Domáci mali miernu prevahu ktorú dokázali pretaviť do 4 gólov.

Šurany „B“ - Bruty – nehralo sa. Hostia nepricestovali

Veľký Kýr - Strekov 3:0 (1:0), Száraz M., Száraz K., Bátora
Dominujúci domáci mali od úvodu zápasu jednoznačnú prevahu i keď do polčasu sa im podarilo streliť iba jeden gól.
V druhom polčase sa snažili hostia aspoň a ustráženie bodu avšak výborný domáci ich k šanciam nepúšťali. Domácim sa do konca zápasu podarilo streliť ešte dva góly.

Nána - Tvrdošovce „B“ 1:2 (0:1), Kanozsai(vlastný), Kovács- Kačerjak
Hral sa vyrovnaný prvý polčas, kedy sa ako prvý ujali vedenia hostia, po hrubej chybe domáceho hráča, ktorý vsietil vlastný gól.
Po zmene strán sa podarilo hosťom svoj náskok zvýšiť. Domácim sa svojou aktívnou hrou podarilo hostí trocha pritlačiť ,a podarilo sa im taktiež streliť i gól. I napriek množstvu šancí sa však už domácim vyrovnať nepodarilo.

Gbelce- Maňa 3:2 (2:0), Barus, Simon, Gašpar- Bock 2
V prvom polčase mali domáci územnú i hernú prevahu.
Do šatní sa tak išlo za stavu 2:0. V druhom polčase zmenil priebeh hry hosťujúci Bock, ktorý vsietil dva góly a bolo vyrovnané.
Ku koncu zápasu domáci vsadili všetky svoje sily o strelenie gólu, čo sa im minútu pred záverečným hvizdom aj podarilo.

1. Veľký Kýr    10    10    0    0    40:9    30    (+12)
2. Tvrdošovce B    10    8    0    2    23:9    24    (+12)
3. Šurany jun.    10    7    1    2    30:16    22    (+4)
4. Štúrovo B    10    5    2    3    32:14    17    (+5)
5. Gbelce    10    5    2    3    21:14    17    (-1)
6. Kolta    10    5    2    3    19:15    17    (+2)
7. Jasová    10    4    2    4    33:22    14    (-4)
8. Strekov    10    4    1    5    11:24    13    (-2)
9. Radava    10    3    2    5    15:26    11    (-7)
10. Maňa    9    2    2    5    21:19    8    (-1)
11. Nána    9    2    1    6    17:25    7    (-8)
12. Bruty    10    1    3    6    12:25    6    (-9)
13. Čechy    10    1    3    6    9:22    6    (-6)
14. Jatov    10    1    1    8    8:51    4    (-8)

VIII. MEVA LIGA

8.kolo
Kamenín vyhral v Obide a preskočil svojho rivala v tabuľke. Andovce si poradili doma s Kamenicou a dostali sa na druhé miesto pred Dubník, s ktorým sa stretnú v budúcom kole. Komoča ani v tomto kole nezaváhal a je suverénne na čele. Na opačnom konci tabuľky je Kamenný Most, ktorý na svoje prvé body ešte len čaká.
Belá – Dedinka 1:1 (0:0), Mészáros – Knopp
Kamenný Most – Nová Vieska 0:3(0:3), Molnár 2, Téglás
Andovce – Kamenica nad Hronom 3:1 (2:0), Nagy 2, Kiss – Bongya
Obid – Kamenín 1:2 (1:1), Vígh (11 m) – Ibolya (11 m), Pásztor
Komoča – Bardoňovo 3:0 (1:0), Szöke 2, Rozsnyó (11 m)