Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Štart stratil sľubný náskok a po dráme aj oba body

Nečakanou prehrou Novozámčanov sa skončil ich sobotňajší extraligový zápas 6.kola extraligy v Modre.

Ilustračné foto(Zdroj: Roman Hozlár)

HÁDZANÁ - EXTRALIGA

HáO TJ Slovan Modra – HC Štart Nové Zámky 25:24 (11:14)
Úvod patril domácim, ktorí na konci 11. minúty vyhrávali aj trojgólovým rozdielom (6:3). Potom však strelili hostia šesť gólov po sebe, z toho kanonier Masaryk tri a do kabín sa šlo za sľubného náskoku Štartu.
Novozámčania viedli ešte v 42. minúte štvorgólovým rozdielom (15:19). Od 46. do 51. minúty si však vybrali „hluchú päťminútovku“, v ktorej prišli nie len o svoj náskok, ale ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci zvrat v stretnutí. Domáci šli do vedenia na začiatku 51. minúty (21:20) a potom sa mužstvá ťahali o každý gól až do záverečného hvizdu.
Dramatickú koncovku lepšie zvládli domáci, keď o ich víťazstve rozhodol na začiatku poslednej minúta Ofčarovič.
Priebeh: 1:1, 3:3, 6:3, 6:9, 9:11, 10:14, 12:16, 15:19, 17:20, 21:20, 23:22, 24:23.
Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, pokutové hody: 4/3 – 3/2, vylúčenia: 6 – 5, 250 divákov.
ŠTART: Pavlovič, Košč – M. Kocák, Gyurics, Masaryk 3, Vadkerti 2/1, Demovič, Hricišon 4, Straňovský 7/1, Boris, Ficza, Ľoch 7, Tilandy, barus, Minarovič 1. Tréner P. Sporni.

Hlas po stretnutí
Peter Sporni (tréner HC Štart).“ Pochopiteľne sme sklamaní, pretože tento zápas sme mali vyhrať. Žiaľ v druhom polčase sme nedokázali zveľadiť a nakoniec ani udržať sľubný náskok z prvého dejstva. Po zmene strán sme mali katastrofálnu streľbu z ľavého krídla, obrana nefungovala ako mala a ani brankári nás nepodržali. V tom vidím príčiny našej dnešnej prehry.“

Ostatné výsledky 6.kola: Šaľa – Malacky 40:22, Bratislava – Topoľčany 20:30, Pezinok – Považská Bystrica 18:35, Hlohovec – Prešov 23:29.

10. Pezinok    6    0    0    6    117:229    0

Program 7.kola: 12.10. Nové Zámky – Bratislava, Dohrávka 4. kola Šaľa – Prešov,15.10. Malacky – Pezinok, Považská – Bystrica – Hlohovec, Topoľčany – Šaľa, Prešov – Modra (28.1).