Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Šurany rabovali vo Veľkom Mederi

V stredajších dohrávkach Šurany senzačne zvíťazili vo Veľkom Mederi. Tesná prehra Nových Zámkov na Hornej Nitre

Šurany prekvapili vo Veľkom Mederi. Na zábere kapitán ŠK Dudáš v súboji s domácimi hráčmi.Šurany prekvapili vo Veľkom Mederi. Na zábere kapitán ŠK Dudáš v súboji s domácimi hráčmi. (Zdroj: Zoltán KOvács)

III. LIGA ZÁPAD

Dohrávka 19. kola:

Veľký Meder - Šurany 0:1 (0:0)

Hralo sa vo veľmi sychravom počasí, čo ovplyvnilo aj kvalitu zápasu. V úvodných minútach mali viac z hry domáci, ktorí pohrozili Mészárosom v 15. minúte. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí na oboch stranách. Po zmene strán mohli isť hostia do vedenia, ale brankár Székely sa mal na pozore. Ďalší vzruch priniesla strela Mészárosa, ktorá len tesne minula bránku hostí. Keď to už vyzeralo, že oba celky si body podelia, v 88. min. strelou z 25 metrov rozhodol Schroner o troch bodoch pre Šurany.

Góly: 88. Schroner. R Papuča, ŽK: Pőthe - Prochaczka, Gábriš, 100 divákov. MŠK: Székely - Pöthe, Milinkovič, Bolega, Pisár, Kalmár (54. M. Tóth), Ntsogo, T. Tóth, Mészáros, Bíró, Marko. ŠK: Cvik - Schroner, Piskla, P. Prochaczka (66. Halás), Turan, Bencsík, Dudáš, Gábriš, Simonides (46. Tvrdoň), Dikácz, Švajda (89. Mojko). (IB)

Dohrávka 8. kola:

Horná Nitra - Nové Zámky 2:1 (1:0)

V Prievidzi sa dohrávalo stretnutie, ktoré bolo odložené pre reprezentáciu troch hráčov Baníka v drese ZsFZ na turnaji v Česku. V prvom polčase to bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí súpera prakticky k ničomu nepustili. Nové Zámky mali len jedinú šancu, ktorá vznikla po chybe v domácich radoch. V 12. min. otvoril skóre Spevár, ale domáci spokojní byť nemohli, pretože do prestávky zahodili ďalšie tri čisté šance. Druhý polčas začali Baníci ustráchane a hostia sa začali dostávať do hry. Paradoxne však pridal druhý gól Turančík a domáci zostali pokojnejší. Nevyšli im však striedania, pretože noví hráči hru vôbec neoživili a v posledných dvadsiatich minútach mali hru v rukách hostia. Školáckymi chybami umožnili domáci Novým Zámkom skorigovať stav na 2:1 a v závere sa museli báť o výsledok. Futbalisti z hornej Nitry však posledné minúty ubehali a tešili sa z dôležitých troch bodov. Tie si však najmä za hru v prvom polčase určite zaslúžili. Domácich môže trochu mrzieť len fakt, že z jednoznačného zápasu si spravili drámu.

Góly: 12. Spevár, 59. Turančík - 84. Košút. R Havran, ŽK: Belanec - Petráš, Gulyás, 257 divákov. BANÍK: Lacko - Thanh, Pekár, Urbanič, Belanec, Bublák, Turančík (81. Strečanský), Kováčik, Halmeš, Spevár (68. Hvolka), Obžera (76. Šifalovič). Tréner R. Slaný. FKM: Dovičovič - Poluch, Petráš, Kráľ, Bombicz (46. Petráni), Gulyás, Košút, Drgoňa, Ešek, Vašek (67. Letko), Sipos. Tréner N. Bukovič. (RS)

1. Komárno                  12       8          2          2          34:12   26        (+8)

2. Púchov                     12       7          4          1          21:8     25        (+4)

3. Led. Rovne              12       7          3          2          24:16   24        (+6)

4. DAC B/Vrakúň        13       7          3          3          16:11   24        (+3)

5. Topoľčany               13       7          2          4          24:18   23        (+2)

6. Galanta                     12       6          3          3          25:12   21        (+3)

7. Beluša                      13       5          5          3          16:13   20        (+2)

8. ViOn B Vráble         12       5          3          4          19:13   18        (-3)

9. Šurany                      12       5          2          5          23:26   17        (-1)

10. V. Ludince             13       4          5          4          17:20   17        (-4)

11. Šaľa                       13       4          4          5          15:13   16        (-5)

12. Horná Nitra            12       4          3          5          16:20   15        (0)

13. Veľký Meder         12       4          3          5          11:18   15        (-6)

14. Gabčíkovo             12       4          2          6          10:14   14        (-1)

15. FC Horses             11       3          3          5          14:22   12        (0)

16. Nemšová                11       3          2          6          14:20   11        (-1)

17. Nové Zámky          12       2          2          8          15:23   8          (-7)

18. Dubnica                  12       2          2          8          11:23   8          (-10)

19. Neded                    13       2          1          10        10:33   7          (-17)

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.