Piatok, 25. september, 2020 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Považanov dobehol osud „Žochári“ doma bezpečne

V utorňajšej dohrávke Štart na Považí jasne dominoval. V Topoľčanoch jasné víťazstvo domácich

Štart (v zelenom)v Topoľčanoch nenadviazal na predchádzajúce výkony a jasne prehral.Štart (v zelenom)v Topoľčanoch nenadviazal na predchádzajúce výkony a jasne prehral. (Zdroj: Jaro Šupa)

Dohrávka 3.kola
MŠK Považská Bystrica – HC Štart Nové Zámky 30:36 (12:20)
V úvode stretnutia pochytal hosťujúci brankár Košč domácim niekoľko čistých šancí a aj obrana Štartu pracovala spoľahlivo. Hostia toho dokázali využiť a vyhrávali 4:0, čím naznačili, akým smerom sa bude stretnutie vyvíjať. Domáci sa počas celého prvého polčasu nedokázali priblížiť Novozámčanom a tak hostia už v polčase viedli výrazným rozdielom.
Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Novozámčania zvyšovali svoj náskok, ktorý bol v 42. minúte prvýkrát desaťgólový (18:28). V ďalšom priebehu hostia kontrolovali hru a napokon dosiahli poľahky výrazné víťazstvo.
Priebeh: 0:4, 1:6, 4:8, 5:11, 7:14, 10:17, 14:23, 18:28, 20:30, 23:34, 25:36.
Rozhodovali: Daňo, Sabol, pokutové hody: 3/3 – 3/3, vylúčenia: 7 – 7, 550 divákov.
HC ŠTART: Pavlovič, Košč: M. Kocák, Gyurics, Masaryk 2, Vadkerti, Demovič 5, Hricišon 5, Straňovský 11/3, Boris, Ficza, Ľoch 10, Tilandy, Barus, Minarovič 3. Tréner P. Sporni.
Hlas po stretnutí
Peter Sporni (tréner HC Štart). „Veľmi dobre sme sa na súpera pripravili, ničím nás neprekvapil. Chlapci dodržali všetko to, čo sme si pred zápasom povedali. Vynikajúca obrana na čele s brankárom Koščom boli základom nášho skvelého víťazstva. Veľmi sa t neho tešíme.“

5.kolo.
HK Agro Topoľčany – HC Štart Nové Zámky 36:29 (18:13)
 V Topoľčanoch sa očakával zaujímavý zápas, pretože hostia vyhrali v Hlohovci i na Považí a sú zatiaľ jedným z prekvapení celej súťaže. Domáci pomýšľali na zisk dvoch bodov po góloch Žilinčíka a Hlinku viedlo Agro 2:0. V domácej bránke dostal príležitosť Patrik Králik, ktorý zastúpil chorľavého Meluša fantasticky. Domáca obrana v zápase fungovala skvele, a keď aj lopta prešla, výborný P. Králik chytal pokusy hostí. V 8. minúte po góle Hlinku viedli domáci 5:1. Domáci si na navyšovanie skóre pomáhali aj s hrou bez brankára, kedy do poľa miesto neho naskočil ďalší hráč.
 Tento signál domácemu Agru vychádzal až nad očakávanie dobre. Ani gól Masaryka v 9. minúte a zníženie na 5:2 nezabránil domácim vo výbornej hre a Topoľčany v 11. minúte upravili už na 7:2. Následne ale hostia hrali presilovku šiestich proti štyrom takmer sto sekúnd, ale hostia upravili len 8:5.
 Topoľčany stále držali sľubný štvorgólový náskok, v 24. minúte dokonca Miženko upravil už na 15:10, aby po dvoch ďalších výborných zákrokov P. Králika bol po góle J. Urbana zo sedmičky už 16:10. Hostia ešte do polčasu zdramatizovali zápas znížením na 18:13. Po zmene strán si domáci hádzanári udržiavali štyri až päťgólový náskok, no po sérii štyroch gólov a výborných zákrokov P. Králika bol stav 47. minúte po góle Ivanytsiu už 29:20. Hostia ešte raz stiahli manko na šesť gólov, Topoľčany už ale zaslúžene víťazstvo z rúk nepustili.
Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia: 8 – 6, ČK: 59. Vadkerti (N. Zámky) za tri vylúčenia, pokutové hody: 6/4 – 4/3, 520 divákov.
ŠTART: Pavlovič, Košč – M. Kocák, Gyurics 3, Masaryk 7, Vadkerti 1, Demovič 6, Hricišon, Straňovský 1, Bóris, Ficza, Ľoch 7, Tilandy 3, Barus, Minarovič 1. Tréner P. Sporni.
Ostatné výsledky: Hlohovec – Modra 33:19, P. Bystrica – Šaľa 30:28, Malacky – ŠKP Bratislava 29:29.
10. Pezinok    4    0    0    4    87:146    0
Program 6.kola: 8.10. Hlohovec – Prešov,Modra – N. Zámky, Pezinok – P, Bystrica, Šaľa – Malacky, ŠKP – Topoľčany.