Nervózny šláger rozhodlo pre seba Komárno, Šurany z Púchova naprázdno

Komárňania dokázali v sobotu doma zdolať nebezpečného súpera. Šurany na favorita nestačili. Nové Zámky nehrali.

Zasahuje brankár Galanty Boris Masár. Zo zápasu Komárno - Galanta 2:0.Zasahuje brankár Galanty Boris Masár. Zo zápasu Komárno - Galanta 2:0. (Zdroj: Karol Scholtz)

III. LIGA ZÁPAD

8.kolo

Komárno – Galanta 2:0 (0:0)
V šlágri kola pricestoval do Komárna veľmi zdatný súper, hosťom však chýbali dvaja reprezentanti regiónu. Galanťania nechceli predať svoju kožu lacno. Začiatok zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí zo štyroch svojich príležitostí nastrelili iba žrď. Hostia hrali rýchlo, tvrdo, húževnato, ale do prestávky vystrelili na bránu iba dvakrát. Po prestávke Komárno pridalo na obrátkach a po hodine hry sa ujalo aj vedenia. Po peknej akcii po osi Štrbák – Faragó sa lopta dostala k Hašovi a zákrok na neho posúdil hlavný arbiter zápasu ako nedovolený. Tento verdikt vyvolal veľkú nevôľu v tábore hostí, na ihrisku sa poriadne iskrilo. Kanonier Faragó prekonal brankára hostí Masára iba z dorážky, strelu z bieleho bodu mu hosťujúci brankár kryl. V 73. min. sa prezentoval krásnou strelou z 18 m Haša a zvýšil náskok svojho celku na 2:0. Hostia sa samozrejme nevzdávali, mali aj príležitosti, ale viac ich bolo až do konca stretnutia na domácej strane. Fialovo-bieli si napokon v nervóznom zápase dvojgólové vedenie uchránili až do záverečného hvizdu.
Góly: 60. Faragó, 73. Haša. R Santa, ŽK: Podlucký, Čtvrtníček – Masár, Eliáš, Prágai, Baša, Bakuš 310 divákov. KFC: Rožník – Podlucký, Štrbák, Chren, Szórád, Obert, Čtvrtníček, Gonzáles, Faragó (88. V. Kosťukevič), Haša (90. Szikonya), Bilyk (57. Szénási). Tréner Cs. Szórád. SLOVAN: Masár (68- Špiriak) – Savič (64. Lavrincsik), Eliáš, Gányovics, Jakubjak, Winkler, Prágai, Nagy, Baša, Bakuš, Bočko (73. Pavlovčík). Tréner T. Meszlényi. ⋌(RG)

Dubnica – V. Meder 5:0 (3:0)
Domáci pred rekordne nízkou návštevou podali bojovný výkon, ktorý im vydržal až do konca. V 10. min Habšuda vysunul Turza, ktorého prihrávku Remšík zblízka poslal do siete. Šancu na vyrovnanie nevyužil Kalmár. V 21. min Vangel vyrazil strelu T. Tótha a o štyri minúty už bolo 2:0. Dlhý Remšíkov center poslal Habšuda z hranice šestnástky vysoký lobom ponad brankára. V 31. min Gagičov volej letel ponad šibenicu. V 44. min sa Turza vydal do šestnástky, kde ho fauloval T. Tóth a Štefánek jedenástku nekompromisne premenil. Aj po prestávke hrali Dubničania aktívne. Turza prešiel obranou a keď jeho tvrdú strelu gólman trochu podcenil, bolo 4:0. V 58. min. po Mészárosovom centri T. Tóth nastrelil žrď, neskôr odvážnym skokom pod Bognárove nohy zachraňoval Vangel. V 70. min namieril Suchý presne k žrdi – 5:0. Čestný gól mal na kopačke Bíró, no neuspel, podobne ako v 90. min domáci Remšík. Pred najnižšou návštevou sa zrodilo najvyššie víťazstvo v posledných rokoch.
Góly: 10. Remšík, 25. Habšuda, 44. Štefánek (11 m), 49. Turza, 70. Suchý. R Valentová, ŽK: T. Tóth, 76 divákov. DUBNICA: Vangel – Suchánek, Suchý, Habánik (73. Tomáš), Poláček, Čurik, Štefánek, Šupák, Habšuda (66. Mojto), Remšík, Turza (80. Minárik). Tréner P. Kopačka. MŠK: Székely – Milinkovič, Bolega, Hanzel, Pöthe (37. Baksics), Kalmár, Bognár, Gagič (46. M. Tóth), T. Tóth, Mészáros, Marko (58. Bíró). Tréner A. Gögh.
JOZEF ŠPROCHA

Púchov – Šurany 3:0 (0:0)
V úvode mal šancu Simonides, no Kopiš jeho strelu stačil zblokovať. Potom Bielik vyskúšal Cvika a v 20. min brankár hostí vyrazil strelu Mareka Gajdošíka. Hostia v v prvom polčase nebezpeční neboli, pokus Dikacza bez problémov kryl Letko. Pastorek v 39. min Cvika neprekonal a polčas skončil bez gólov. Po prestávke pohrozil Marek Gajdošík strelou do brankára, no v 53. min po prieniku obranou povedľa brankára dal prvý gól. O minútu na druhej strane Švajda hlavičkoval tesne nad. V 60. min Cvik kryl strelu Mareka Gajdošíka a v 64. min po faule na Kopiša Brezničan nepremenil jedenástku. V 66. min po rohu sa doatl k odrazenej lopte Luhový a hlavičkou od žrde zvýšil na 2:0. Štvrťhodinu pred koncom Cvik vyrazil strelu Bielika a Pastorek bol pri lopte neskôr ako brankár. V 82. min Zavadzan po Pastorkovej prihrávke trafil žrď, o štyri minúty donútil k zákroku Letka Janák. V 90. min poistil výhru Púchova Mynář – 3:0.
Góly: 53. Marek Gajdošík, 66. Luhový, 90. Mynář. R A. Gádoši, ŽK: Turan, 175 divákov. PÚCHOV: Letko – Paliesek, Riška, Brezničan, Kopiš (70. Mynář), Zavadzan, Luhový, Pilát (28. Pastorek), Gamboš, Bielik (79. Rosina), Marek Gajdošík. Tréner J. Vágner. ŠK: Cvik – Bencsík, Procháczka, Turan, Schroner, Simonides (77. Janák), Dudáš, Gábriš, Tvrdoň (84. Timoranský), Dikácz, Švajda. Tréner M. Halás.⋌ (FK)

Topoľčany – Neded 3:0 (1:0)
Domáci futbalisti boli jasne lepším celkom na ihrisku. Už v 4. min. mohol otvoriť skóre Militosjan, no so zakončením až pridlho váhal a hosťujúci obranca odkopol na roh. Domáci pokračovali v tlaku, v 13. min. pokus Hovsepjana len preletel pokutovým územím. O štyri minúty sa do brejku dostal opäť výborne hrajúci Militosjan, ale triafa tesne vedľa. Domáci svoj tlak korunovali v 31. minúte, kedy Militosjan otvoril skóre zápasu. Aj po zmene strán bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Domáci sa po druhom góle Militosjana bavili futbalom. Ďalšie tri tutovky domácich ale zostali nevyužité. V závere ešte po jednej z ďalších kombinačných akcií dosiahol Militosjan čistý hetrik – 3:0. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali, smolne sa však zápas skončil pre hosťujúceho hráča, ktorý pri jednom so súbojom si zrejme nezavinene zlomil rebrá.
Góly: 31., 58. a 87. Militosjan. R Gašparovič, ŽK: Kovács, Busánszky, 120. MFK: Junas – Grman, Omborenga, Otrísal, Luzin (46. Michalík), Hovsepjan (77. Rybánsky), Iranzi, Kučera, Edgar, Militosjan, Anis (73. Mikula). Tréner V. Goffa. FC: Nemček – Kalmár, Kovács, Ambruš, Iheme, Busánszky, Královič, Ambassa, Chlebík (79. Tóth), Hajdár, Herceg. Tréner T. Bartoš. ⋌(RD)

Led. Rovne – ViOn B Vráble 3:0 (3:0)
Sklári začali lepšie a v 14. min. po Kopúňovom centri otvoril skóre Riečičiar. V 18. min. domácim vyšiel rýchly protiútok, ktorý zakončil druhým gólom Lipták. V 22. min. Sombat mieril tesne nad v 30. min. po vyšachovaní obrany zakončil silnú polhodinu domácich tretím gólom Lipták. V 36. min. sa Pokorný rútil sám na bránu, ale Pichňa ho vychytal. Po priamom kope Gešnábela čaroval Bačík v 38. min. V 53. min. Sombata vychytal v šanci Bačík a v 67. min. zmaril Pichňa tutovky Detka a Liptáka. V 76. min. Gešnábel zblízka trafil iba žrď a domáci si pripísali ďalšie tri dôležité body.
Góly: 18. a 30. Lipták, 14. Riečičiar. R Otiepka, bez ŽK, divákov. LED. ROVNE: Bačík – Tomana (84. Kojtal), Kollár, Detko (87. Gašpárek), Lipták, Riečičiar (81. Ďurovec), Pokorný, M. Hruška, Híreš, Čiernik, Kopúň. Tréner M. Púček. VRÁBLE: Pichňa – Kastelovič, Husár (63. Balko), Fekiač, Ewerton (74. Tužinský), Advigov, Mateus, Pastva, Bakaľár, Sombat, Gešnábel. Tréner M. Reischl. ĽUBOŠ DUBOVÝ

V. Ludince – DAC B 0:3 (0:1)
Na hre V. Ludiniec bol vidieť ťažký pohárový zápas so Senicou. Hostia sa dostali do vedenia v 7. min., keď Sandal dorazili vyrazenú strelu, ktorá letela na Benka zo 16 metrov. V ďalšom priebehu sa hral bojovný zápas s miernou prevahou domácich, ktorí strieľali z diaľky, ale bez úspechu. Hostia hrali na rýchle protiútoky. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia bránili a následne vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich pred šestnástkou obrana faulovala hráča Dunajskej a z nariadeného priameho kopu sa Sandal nemýlil, keď strelou ponad múr zvyšoval na 0:2. V 70. min. opäť po rýchlom protiútoku Tóth predbehol obrancu V. Ludiniec a sám pred Benkóm sa nemýlil. Domácim nemožno vyčítať snahu, ale ich hre chýbala potrebná iskra a na kopačkách strelecká muška
Góly: 7. a 57. Sandal, 70. Tóth. R Drobec, ŽK: Smiknya – Živkovič, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó – Smiknya (67. Michal Predajniansky), Flídr, Varga, A. Kosák, M. Kubala (83. Hlaváčik), Matúš Predajniansky, Ahmad, Cingel, Hamdaoui (58. Soboňa), Horniak. Tréner I. Kasana. DAC: Milošovič – Szépe, Kontár, Csóka (59. Tóth), Černák (83. Kollár), Sandal (74. Kelemen), Almási, Varga, Živkovič, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek.⋌(IP)

Beluša – Šaľa 1:1 (0:1)
Belušania nastúpili na zápas bez dvoch opôr, zraneného P. Mišutku a Novisedláka, ktorý sa deň predtým ženil. Hostia boli v prvom polčase lepší, mali šance, no ich strelám chýbala presnosť. Po zlej domácej rozohrávke otvoril skóre v 10. min. Herceg. Domáci si v prvom polčase gólovú šancu nevypracovali, hostia ešte niekoľkokrát neúspešne pohrozili. Po prestávke sa obraz hry zmenil, domáci výrazne pridali. Prišli šance P. Gaža, dve F. Vavríka, ale stav sa nemenil. Až po faule na Hrenáka v 75. min. vyrovnal z jedenástky M. Gorelka. Ďalší gól Hrenáka neplatil pre ofsajd. Zápas dvoch rozdielnych polčasov, kde v prvom dominovali hostia a v druhom domáci, skončil deľbou bodov.
Góly: 75. M. Gorelka (11 m) – 10. Herceg. R Patrovič, ŽK: Pavol Vavrík, Martinka, Jurga – Tóth, Surányi, Vanek, 150 divákov. BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, M. Gorelka, Pavol Vavrík, Martinka (70. Škulec), F. Vavrík, L. Zapotoka, Mikuška (54. Hrenák), Jurga, P. Gažo, Strapko (61. Kršák). Tréner J. Kamenčík. DUSLO: Rusznák – Tóth, Ďatko, Szalay, Petrovský, Jurík, Herceg, Kochan (81. R. Prúčny), F. Prúčny, Karim, Surányi (61. Vanek, 86. Popara). Tréner P. Bartoš.