Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Zdolali súpera najzvučnejšieho mena

V piatok večer bol na zimnom štadióne v Nových Zámkoch hokejový ošiaľ. HC Nové Zámky zdolal niekoľkonásobného majstra našej ligy HC Košice 4:3 po predĺžení.

Dramatická situácia pred košickou bránou. Zo zápasu Nové Zámky - Košice 4:3 pp.Dramatická situácia pred košickou bránou. Zo zápasu Nové Zámky - Košice 4:3 pp. (Zdroj: Boris Kopaj)

HC Nové Zámky – HC Košice 4:3 pp. (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0).
Novozámčania „vyleteli“ na svojho súpera zvučného mena od prvých sekúnd s nevídaným elánom. Zaplnené tribúny jasali už v 2. minúte, keď Suchardovu strelu od modrej tečoval do siete Kytnár. Aktivita domácich pokračovala naďalej. O šesť minút nato strela Chovana po preverení videorozhodcon gól neznamenala a naopak zahrmelo na opačnej strane. Svoje majstrovstvo vo vlastnom oslabení preukázal Ladislav Nagy, ktorý si po úniku vychutnal brankára Šimka a puk chladnokrvne zavesil pod hornú žŕdku. O krôčik pred svojho súpera sa Zámky dostali opäť v 11. minúte, keď Suchardom nahodený puk pred bránu šikovne tečoval Hudec – 2:1.

Skúsenejším hosťom sa podarilo vyrovnať hneď na začiatku prostrednej časti hry zásluhou Spilára. Výborný hokej pokračoval, diváci si ho mohli užívať. V polovici stretnutia sa pri presilovej hre presadil Chovan a domáci odchádzali na druhú prestávku veselší.

Tretia časť hry patrila hosťom, ktorí dostali Novozámčanov pod tlak. Niekoľkokrát síce podržal svoj tím skvelý brankár Šimko, ale na Bartánusa v 44. minúte nevyzrel. Ďalší priebeh tretej tretiny gól nepriniesol a tak sa rozhodovalo v predĺžení. V ňom mali Košičania dve tutovky, ale z víťazstva za dva body sa napokon tešili Novozámčania po góle Lukáša Hvilu.

Góly a asistencie: 2.Kytnár (Sucharda), 11.Hudec (Sucharda), 30.Chovan (Hudec), 64.Hvíla (Kytnár) – 8.Nagy (Varga), 22.Spilár (Nagy, Suja), 44.Bartánus (Šmach). Rozhodcovia: Baluška, J. Konc – Tvrdoň, M. Orolín. Vylúčenia: 0:6. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1835. Strely na bránu: 37:41.
HC Nové Zámky: Šimko (Škorvánek) – Čížek, Ďurčo, Chovan, Maier, Štindl, Sucharda – Podstavek, Brabenec, Semorád – Lelkeš, Hudec, Fábry – Hvila, Kytnár, Paulovič – Tábi, Hegyi, Dubec Tréner M. Chudý.