Komárno v derby jasne prevýšilo FKM. Šurany nezlikvidovali vysokú stratu

V 6. kole sa hralo susedské derby medzi Komárnom a Novými Zámkami. Domáci v ňom boli jasne , lepší, ale gólovo svoju prevahu vyjadrili iba skromne. Šurany prehrali tesne na ihrisku súpera, hoci prehrávali už 0:4.

Novozámčania (v zelenom) ťahali v derby na ihrisku Komárna za kratší koniecNovozámčania (v zelenom) ťahali v derby na ihrisku Komárna za kratší koniec (Zdroj: Roman Guliš)

FUTBAL III. LIGA - ZÁPAD 6.kolo
Horná Nitra – FC Horses 1:1 (1:0)
Futbalisti Hornej Nitry nastúpili na dôležitý zápas s odhodlaním získať tri body. V prvom polčase mali miernu prevahu a na radosť divákov otvoril skóre po štandardnej situácii Belanec – 1:0. Keďže do prestávky už ďalšie príležitosti zostali nevyužité, do šatní sa odchádzalo za najtesnejšieho vedenia domácich. Na druhý polčas vybehli futbalisti FC Baník ako vymenení. Hra sa im nedarila a po hrubej chybe inkasovali. V 65. min. sa presadil Magdolen – 1:1. Baníci sa chcú prezentovať dobrým futbalom, no v druhom polčase bol ich výkon slabučký, pretože ústami sa futbal nehrá. Keď tesne pred koncom uvidel červenú kartu Belanec, bolo po zápase. Po remíze 1:1 si tímy body podelili. Ak chcú futbalisti z hornej Nitry začať zbierať body, musia zabrať.
Góly: 30. Belanec – 65. Magdolen. R Papuča, ŽK: Ďuračka, Magdolen (Horses), ČK: 88. Belanec (H. Nitra), 300 divákov. BANÍK: Lacko – Thanh, Pekár, Belanec (88. ČK), Bublák, Turančík, Kováčik (68. Smidka), Drozd (57. Kopál), Halmeš, Hvolka (46. Obžera), Kozák. Tréner R. Slaný. HORSES: Bartalos – Krajčovič, Polák, Mišura, Kovársky, Hlavna, Magdolen, Čmilanský, Čapkovič (87. Szitáš), Ocelka (46. Ďuračka), Blaško (62. Juhász). Tréner M. Hájiček. ⋌(RS)

Komárno – Nové Zámky 2:0 (1:0)
Ak by sa prvý polčas skončil výsledkom 5:0 pre domácich, nikto by nič namietať nemohol. Od úvodných minút mali v derby výraznú prevahu hráči KFC. Už v 6. min. sa dostal do ideálnej príležitosti Čtvrtníček, ktorý ani na dvakrát neprekonal Dovičoviča, ale na ďalší pokus sa to už Hašovi podarilo – 1:0. Komárňania dominovali najmä v strede poľa, kde hostia strácali príliš veľa lôpt a tak sa na ich bránu valil jeden útok za druhým. Zákonite prichádzali aj domáce príležitosti, pri ktorých často bravúrne zasahoval brankár FKM. V 24. min. bol už pri vyšachovaní obrany bezmocný, ale Čtvrtníček nedokázal z ideálnej pozície poslať loptu do prázdnej brány. Zvýšenie domáceho vedenia neprišlo ani v 40. minúte, kedy hlavný rozhodca stretnutia posúdil Bombiczov zákrok vo vlastnej šestnástke ako nedovolený, ale nariadenú penaltu Haša trestuhodne zahodil. Čo sa hosťujúcej ofenzívy týka, za zmienku stojí v prvom polčase iba jedovka Petrániho tesne pred prestávkou, ktorú Rožník efektne vyrazil. Po zmene strán sa snažili hostia viac držať loptu na svojich kopačkách. V 48. min. sa po centri z pravej strany ocitol v ideálnej pozícii stopér FKM Ešek, ale hlavou minul bránu. O niekoľko minút na to však zapršalo na opačnej strane. Peknú akciu KFC po pravej strane zakončil gólovou strelou ku vzdialenejšej žrdi Obert. V 58. min. bol na konci vydarenej akcie hostí Petráni, ale trafil iba bočnú sieť. Poslednú štvrťhodinku derby otvorila Ešekova bomba pod brvno, Rožník bol však pozorný. Gól mohol streliť ešte v 83. min. domáci Bylik, ktorý z blízka trafil brankára. Tri minúty pred koncom neskončila gólom ani Hašova hlavička.
Góly: 6. Haša, 53. Obert. R Drobec, ŽK: V. Kosťukevič, Obert – Ešek, Bombicz, P. Horáček, ČK: 86. P. Horáček (NZ), 238 divákov. KFC: Rožník – V. Kosťukevič, Podlucký, Štrbák, Chren, Szórád (77. Szénási), Obert, Čtvrtníček, Faragó (89. Kunovský), Haša, Bilyk. Tréner Cs. Szórád. FKM: Dovičovič, Poluch (57. Vašek), Ešek, Petráš, Bombicz (46. Rajník), Kráľ, Košút. Gulyás, Horáček, Petráni, Letko. Tréner N. Bukovič.
(RG)

Galanta – Veľký Meder 1:0 (1:0)
Prvú príležitosť mali domáci, po ľavej vertikále ušiel Kočiš, brankár vyrážal jeho pokus na roh. V 12. min. Baša našiel finálnou prihrávkou Winklera, ktorý vo vyloženej šanci netrafil priestor brány. O desať minút sa osmelili aj kúpeliari. Zakončenie Bolegu zblokovala obrana Slovanu. O minútu sa rútil sám na Székelyho Baša, ale nastrelil iba brankára MŠK. V 27. min. zakončoval Pisár z 30 metrov nad. O šesť minút našiel vydareným centrom Baša hlavu Kočiša, ktorý do prázdnej brány otvoril skóre. Strela Kormana bola tečovaná, nepochodil ani Bognár na druhej strane. Druhý polčas bol bez vyložených príležitostí, hralo sa hore-dole, ale bez efektu.
Prvý náznak prišiel v 58. min. Kočiš zakončil krížnou strelou vedľa. Domáci útočník skúšal šťastie aj ďalej, ale jeho pokus v 73. min. mieril mimo tri žrde. V 82. min. strieľa tesne vedľa Bolega. Hralo sa v strede poľa, domáci si strážili najtesnejší náskok.
Poslednú šancu zápasu mali hráči Slovanu, Korman zakončoval z 20 m tesne vedľa pravého horného rohu.
Gól: 33. Kočiš. R Pecek, ŽK: Jakubjak – M. Tóth. 215 divákov. SLOVAN: Masár – Savič, Eliáš, Gányovics, Jakubjak, Korman, Winkler (66. Bakuš), Kočiš, Prágai, Nagy (75. Lavrincsik), Baša (46. Bočko). Tréner T. Meszlényi. MŠK: Székely – Milinkovič, Bolega, Hanzel, Baksics (46. M. Tóth), Szöcs, Kalmár, T. Tóth, Bognár, Pisár, Marko (67. Gagič). Tréner A. Gögh.
TIBOR DROZD

Dubnica – ViOn B Vráble 0:3 (0:3)
Už z prvej akcie sa ujali vedenia hostia, ktorí prišli s viacerými hráčmi z prvoligového kádra. Po priamom kope a centri otvoril skóre v 1. min Sombat. Potom prišla chyba domácich, ktorú potrestal v 24. min Silva – 0:2. Dubničania sa nevzdávali, no pokusy Čurika a Poláčka pochytal Pichňa. Do prestávky uštedrili hostia domácim ešte jeden úder, keď v 36. min trafil spoza šestnástky Gešnábel. V druhom polčase mohli znížiť domáci, no Hlatký po prieniku trafil iba brankára. Hostia odpovedali dvoma nádejnými šancami, ale v oboch prípadoch ich strelci zblízka mierili nad. V závere mohol dať čestný gól Čurik, no obranca hostí vykopol loptu z prázdnej brány.
Góly: 1. Sombat, 24. Silva, 36. Gešnábel. R Matulová, ŽK: Suchý, Čurik – Advigov, 95 divákov. DUBNICA: Digaňa – Floriš (41. Hlatký), Suchý, Štefánek, Poláček, Čurik, Habánik (41. Šupák), Mojto, Suchánek, Habšuda, Remšík (80. Sameš). Tréner P. Kopačka. VRÁBLE: Pichňa – Pastva, Švec, Šlachta (78. Tužinský), Rejdovian, Advigov, Gešnábel, Mateus (82. Feješ), Sombat (67. Zrubec), Bakaľár. Tréner M. Reischl.
 (JK)

Púchov – DAC B/Vrakúň 0:0
Už v 4. min pálil hosťujúci polievka tesne vedľa šibenice a v 10. min tvrdá strela Černáka zo šestnástky tesne minula domácu bránu. Do prvej púchovskej šance sa dostal v 16. min Pilát, ale strelu z desiatich metrov kryl Slávik. V 24. min nemieril presne spoza šestnástky Gamboš. O tri minúty unikol po krídle Polievka, no Strelčík jeho pokus zrazil na roh. V 40. min po prečíslení išli dvaja hráči hostí na Vanáka, no tomu sa podarilo akciu prerušiť. V 43. min sa neujal ani Gambošov pokus. Po prestávke boli domáci aktívnejší a v 48. min po Pilátovom priťuknutí pálil Gamboš spoza šestnástky nad. Hostia pohrozili iba nebezpečným Černákom, ktorého pokus dobre chytajú Strelčík kryl. V 64. min minul bránu Bielik a v 77. min sa neujala ani delovka Brezničana zdiaľky, ktorá skončila v bočnej sieti.
R Španka, bez ŽK, 295 divákov. PÚCHOV: Strelčík – Riška, Vanák, Brezničan, Luhový, Kopiš (70. Pastorek), Bielik, Mynář, Gamboš, Gajdošík, Pilát (81. Paliesek). Tréner J. Vágner. DAC B: Slávik – Fertaľ, Szépe, Polievka (67. Csóka), Hubert (89. Tóth), Almási, Černák (80. Sandal), Živkovič, Nagy, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek.⋌ (FK)

V. Ludince – Topoľčany 2:2 (1:0)
Zápas sa začal v kludnom tempe. Hostia hrozili prihrávkami za obranu a domáci sa spoliehali na dlhšiu rozohrávku. Po polhodine hry sa hostia mohli ujať vedenia, ale domáci brankár Benkó zneškodnil nariadenú penaltu. Neúspešným exekútorom bol v 33. minúte David Hovsepjan. Domáca odpoveď prišla o štyri minúty neskôr, keď po rohovom kope hlavičkoval Hlaváčik pred bránku a voľný Cingel vsietil vedúci gól zápasu. Začiatok druhého dejstva presne kopíroval prvý polčas. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 55. minúte po rýchlom protiútoku gólom hráča z Rwandy Iranziho. Hostia po tomto góle ožili, ale len do 66. minúty, kedy po obliehaní brány hostí z priameho kopu strelou do šibenice opäť poslal Ludince do vedenia Michal Kubala. Po ďalšom rýchlom protiútoku sa hosťom podarilo vyrovnať, keď vyrazenú loptu dorazil do siete Francúz Militosjan. V nervóznom závere sa už žiadnemu mužstvu nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
Góly: 37. Cingel, 66. M. Kubala – 55. Iranzi, 80. Militosjan. R Fehér, ŽK: Flídr, Petráš, M. Kubala – Hovsepjan, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó – Flídr, Varga, A. Kosák, Matúš Predajniansky (46. Ahmad), Straňák (60. M. Kubala), Cingel, Petráš, Hlaváčik, Horniak, Hamdaoui (86. Smiknya). Tréner I. Kasana. MFK: Junas – Otrísal, Omborenga, Luzin, Švajlen, Salim, Mayimona, Kalisa, Hovsepjan (43. Militosjan), Iranzi, Kučera. Tréner V. Goffa.
IVAN PORUBSKÝ

Gabčíkovo – Šaľa 1:0 (0:0)
Domáce mužstvo začalo stretnutie bojovne, tlačilo sa do zakončenia. Belkovics hlavičkoval nad, svoje príležitosti nepremenili Huszár ani Cingel. Najlepším mužom bol hosťujúci gólman Rusznák, ktorý sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. V závere prvého polčasu sa domáci dožadovali pokutového kopu. Po zmene strán Gabčíkovo ešte zvýšilo tempo, hráči Dusla bránili bezgólovú remízu. V stopercentnej tutovke sa ocitol Antol, nebol však úspešný. Samostatný nájazd nepremenil Bódis. So strelou Cingela si poradil bravúrne hosťujúci gólman. Keď sa už zdalo, že body sa budú v zápase deliť, Gabčíkovčania korunovali v nadstavenom čase svoj enormný tlak gólom. Najprv hostia vykopli strelu Cingela z čiary, neujala sa ani dorážka Belkovicsa. Gólom skončil až tretí pokus najlepšieho hráča domácich Huszára z 10 metrov.
Gól: 90. Huszár. R Ondráš, ŽK: Lénárth – Domasta, Ďatko, Karim, Tóth, R. Prúčny. 380 divákov. ŠK: Rengel – Marcin, Revák, Belkovics, Trajcsik, Lénárth (83. Kósa), Huszár, Kubík, Cingel, Boráros (46. Bódis), Antol (73. Juhos). Tréner G. Straka. DUSLO: Rusznák – Domasta, Ďatko, Tóth, Karim, F. Prúčny, Pankaričan (65. R. Prúčny), Herceg, Kochan (89. Vanek), Jurík (61. Popara), Račkovič. Tréner P. Bartoš. (LK)

Neded – Beluša 1:4 (1:1)
Domáci vzhľadom k dobrým kontaktom so súperom vymenili miesto stretnutia a napriek tomu, že nastúpili citeľne oslabení o zraneného Ambruša a vylúčeného Taiwa, začali lepšie. Najskôr tvrdo strieľal Královič a o chvíľu hlavička Roška tesne minula cieľ. Hostia pohrozili v 19. min., keď sa rýchly Gorelka preštrikoval cez domácich obrancov, ale tiesnený minul. O 5 minút neskôr iba obetavý zákrok P. Vavríka zabránil gólu po strele Kingsleyho. Domáci sa dostali do vedenia v 34. min, keď po priklepnutí Kovácsa Obassi vymietol pravú šibenicu hosťujúcej brány. Hostia však nezložili zbrane a v 40. min. po chybe domácej defenzívy Gorelka hlavou vyrovnal. V druhom polčase sa Neded snažil o strhnutie víťazstva na svoju stranu, avšak pri Kralovičovej šanci bol brankár Ciesar proti. Hostia sa mohli dostať v 63. min. do vedenia, keď po prieniku Gajdošíka zachraňoval na bránkovej čiare Roško. O 5 minút neskôr sa diváci búrili, keď po malej domov zostala píštalka rozhodcu nemá. Ako sa strieľajú góly, ukázali hostia v 75. min, keď po kombinačnej akcii získal vedenie striedajúci Gažo. Tento gól domáci kolektív psychicky zlomil – v záverečnej päťminútovke si dal Roško vlastný gól a v posledných sekundách striedajúci Vavrík zatĺkol klinec do prekvapujúcej prehry Nededu.
Góly: 34. Obassi – 40. Gorelka, 80. Gažo, 84. Mišutka, 90. F. Vavrík. R Bezák, ŽK: Kršák, Novisedlák, F. Vavrík, 250 divákov. FC: Wagner – Roško, Kalmár, Tóth, Kovács, Královič, Iheme, Busánzsky, Ambassa, Hajdár (88. Komrhel), Bakši. Tréner J. Kováč. TJ: Ciesar – Gažo, Gorelka, P. Vavrík, Martinka (36. Kršák), L. Zápotoka (59. F. Vavrík), Strapko, Gajdošík (77. Gažo), Novisedlák, Jurga, Mišutka. Tréner J. Kamenčík.
JOZEF SKLENÁR

Led. Rovne – Šurany 4:3 (4:0)
Úvod nenasvedčoval, že zápas bude dramatický až do konca. V 12. min po hrubej chybe Janák netrafil. Z protiútoku bol faulovaný T. Púček a Detko opakovaný pokutový kop premenil. V 23. min išiel sám Čiernik na bránu, no so šancou ľahkovážne pohrdol. V 25. min M. Hruška nádherne zdiaľky vymietol horný roh – 2:0. V 27. min Čiernik priťukol loptu Prekopovi, ktorý ju poslal vedľa. V 30. min Halás strela nebola presná a v 32. min T. Púček vyzvŕtal obranu a utešenou strelou dal na 3:0. V 43. min Lipták nádherne zatočil loptu z priameho kopu – 4:0. V závere prvého polčasu dostal červenú kartu domáci T. Púček. Hostia nastúpili po prestávke s odhodlaním a v 54. min Švajda znížil na 4:1. O dve minúty hlavičkoval Detko nad a v 64. min Dudáš dal druhý gól hostí. V 83. min penaltu premenil Tvrdoň, ale domáci výhru udržali.
Góly: 12. Detko (11 m), 25. M. Hruška, 32. T. Púček, 43. Lipták – 54. Švajda, 64. Dudáš, 83. Tvrdoň (11 m). R Valent, ŽK: Lipták, Híreš, Pokorný – Cvik, Bencsik, P. Prochaczka, Gábriš, Halás, ČK: 44. T. Púček (LR), 100 divákov. LED. ROVNE: Bačík – Tomana, Kollár, Chmelík, Detko (80. Pokorný), Lipták, Prekop (46. Riečičiar), T. Púček, M. Hruško, Híreš, Čiernik (63. Kopúň). Tréner M. Púček. ŠK: Cvik – Bencsik, P. Procháczka, Turan (46. Švajda), Gábriš, Halás, Schroner, Dudáš, Simonides, A. Procháczka (46. Tvrdoň), Janák. Tréner M. Halás.