Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Odchovanec Rábek obral Štart o senzačný bod

V pondelok sa v Športovej hale Milénium dohrávalo druhé kolo extraligy zápasom HC Štart - Tatran, v ktorom boli Novozámčania blizučko k senzácii.

Takto strelil Oliver Rábek rozhodujúci gól zápasu v poslednej sekunde.Takto strelil Oliver Rábek rozhodujúci gól zápasu v poslednej sekunde. (Zdroj: Roman Hozlár)

HC Štart Nové Zámky – Tatran Prešov 31:32 (11:16)

V úvode stretnutia sa akoby domáci strelci zľakli brankára Brazhnyka a po prvýkrát ho dokázal prekonať až v 5. minúte Tomáš Straňovský, ktorý znižoval na 1:3 z pohľadu svojho mužstva. Celý prvý polčas patril favoritovi, ktorého ťahal najmä strelecky disponovaný Peškov. Hostia však vyhrávali počas prvého dejstva najviac päťgólovým rozdielom, do vyššieho náskoku ho domáci nepustili. Ešte ani začiatok druhého polčasu nenasvedčoval tomu, že by mohlo dôjsť k zvratu. V 36. minúte však hral Štart presilovku o dvoch hráčov a začal znižovať svoje manko. Tromi gólmi po sebe sa priblížil na dostrel a ku podivu Prešovčania zneisteli. Novozámčania využívali skvelé zákroky brankára Košča na skórovanie z rýchlych protiútokov a  na začiatku 45. minúty sa dotiahli na rozdiel jediného gólu (21:22). Tatran potom ušiel domácim na rozdiel troch gólov, ale v 50. minúte získal Ľoch domácim po prvýkrát v zápase vedenie 26:25. Štart bol v laufe, čo vycítili aj tribúny. Až trikrát sa dostal do trojgólového vedenia, avšak ani to mu nestačilo na zisk čo i len jediného bodu. V poslednej štvorminútovke začala úspešná naháňačka hostí za výsledkom. Štrnásť sekúnd pred koncom vyrovnal Vučko na 31:31. Záverečný pressing Prešovčanov Štart nezvládol. Na vlastnej polovici stratil loptu a súper mohol zahrávať sekundu pred koncom deväťmetrový hod . Spoluhráči to pochopiteľne postavili kanonierovi Rábekovi a odchovanec novozámockej hádzanej poslal „svojich“ do kolien.

Priebeh: 0:3, 3:7,  5:7, 6:10, 8:13, 9:15, 12:18, 15:20, 18:20, 21:22, 24:25, 28:25, 29:26, 31:28.

Rozhodovali: Rudindký , Mandák, Pok. hody: 5/4 – 5/5, Vylúčenia: 6 – 9, ČK: Kocák (HC Štart za 6 vylúčenia), 250 divákov.

HC ŠTART: Pavlovič, Košč, F. Kocák – M. Kocák 1, Gyurics 5, Masaryk 6/4, Vadkerti 6, Demovič 4, Hricišon 3, Straňovský 1, Boris, Ľoch 4, Tilandy, Barus, Minarovič 1.  Tréner P. Sporni.

TATRAN: Brazhnyk, Chuprina – Rábek 4, M. Šárpataky, Hrstka 9, Krok 1, Sadovyi 1, L. Urban 2, Pekár, Číp 5, Peskov 8, Vučko 2, Jankovič, Páleš, Tsarapkin. Tréner R. Trtík

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.