Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Dvakrát proti Lions

Basketbalisti vicemajstra MBK Rieker Com-therm Komárno odohrali v týždni dva prípravné zápasy proti OSE Lions Oroszlány, finalistovi uplynulej sezóny v NBI/B (druhá najvyššia maďarská súťaž.

Ilustračné foto(Zdroj: Karol Scholtz)

1.zápas
MBK Rieker COM-therm Komárno – OSE Lions Oroszlány 100:78 (29:15, 25:23, 20:28, 26:12)
Komárno: Langston 24, Halada 18, Kuffa a Tomič po 15, Babineaux 12, Vido 9, Marchyn 7, Petrovský 1

2.zápas
OSE Lions Oroszlány – MBK Rieker COM-therm Komárno 82 : 95 (34:16, 16:35, 20:26, 12:18)
Komárno: Babineaux 30, Halada 27, Langston 14, Vido 13, Tomič 6, Kuffa 5

Hodnotenia po zápasoch:
Roman Vido (hráč Komárna): „Prvý zápas sme vôbec nehrali to, čo trénujeme, čo by sme chceli hrať, tak sme vlastne hrali len desať minút zo štyridsiatich a takto sa nedá ani proti účastníkovi druhej maďarskej ligy. Doma nás to skoro stalo víťazstvo. Žiaľ, podobne sme pokračovali aj dnes, hlavne na začiatku, keď nám prvá tretina vlastnými chybami úplne odišla. Veľké pozitívum bolo to, že z mínus dvadsať sme ešte do polčasu otočili. Potom sme sa chytili, hrali sme agresívnejšie a našťastie sme vyhrali obidva zápasy.“

Richard Ďuriš, (tréner Komárna): „Sme veľmi radi, že sme mohli tento dvojzápas odohrať, myslím si, že ukázal naše nedostatky hlavne v mentálnej príprave na zápas. Keď chceme byť úspešný a ísť v sezóne čo najďalej tak si nemôžme vyberať, proti ktorému súperovi budeme hrať, musíme pristupovať ku každému zápasu rovnako zodpovedne. Ukázalo sa to aj včera mentálnymi výpadkami počas celého zápasu a aj dnes, hlavne v prvej štvrtine. Pozitívom môže byť, že sme sa dokázali dať dokopy aj napriek tomu, že na dnešnom zápase nás bolo osem a prišli sme aj o vylúčeného Marchyna, ale títo siedmi hráči dokázali zabojovať. Najväčšou hrozbou bol americký rozohrávač súpera, ktorý nám dal za dva zápasy dokopy 67 bodov. Musíme popracovať aj na tom, aby sme dokázali eliminovať aj tak strelecky potentných hráčov súpera. Verím, že teraz sa dáme najmä zdravotne dokopy, že nás tieto víťazstvá posilnili, posunuli dopredu a ideme v príprave ďalej. Sezóna sa blíži, máme toho ešte stále veľa pred sebou.“