Lužany sa odlepili od dna. Veľký Ďur s poltuctom

Tekovským Lužanom sa po piatom kole podarilo odlepiť z dna tabuľky. Veľký Ďur inkasoval derby v Kozárovciach poltucet.

Nesvady (v žltom) nestačili doma na Starý TekovNesvady (v žltom) nestačili doma na Starý Tekov (Zdroj: Kitty Nemesová)

V: LIGA - východ

5.kolo
Marcelová – Kmeťovo 5:2 (1:0). Domáci nastúpili do zápase mierne ustráchaným dojmom a v tomto znamení sa niesol celý prvý polčas. Nakopol ich azda až gól do šantene z 43. minúty, kedy sa zo štandardnej situácie presadil Hausleitner. Na druhý polčas hráči Marcelovej vybehli ako vymenení a v priebehu trinástich minút dokázali vstreliť až tri góly. Zápas bol prakticky rozhodnutý, kedy sa o slovo prihlásili hostia, ktorí dokázali znížiť na 4:2. Dráma sa však nekonala a skóre uzavrel Keckés v poslednej minúte zápasu.
Góly: 43. a 48. Hausleitner, 55. Németh, 68. Hegedüs, 90. Keckés – 71. Golha, 87. Hraška, R Dutka, 170 divákov
MARCELOVÁ: L. Jurčina – S. Balogh, J. Kecskés, P. Németh, N. Kajtár, B. Lesko, O. Hegedüs (72. G. Kiss), N. Hausleitner, G. Németh (63. N. Balogh), R. Vörös (54. M. Šenkár), B. Gumbér
KMEŤOVO: T. Mráz – P. Varga, P. Šulík, J. Zubek, Ján Švec (81. D. Švec), Jozef Švec, O. Hraška, P. Kršák, M. Mjuller, M. Golha (83. M. Návojský), J. Sádovský

Okoličná na Ostrove – Salka 2:0 (1:0) Úvod zápasu zastihol obe mužstvá v dobrom tempe. Domáci si hneď v úvode dokázali vypracovať dve dobré šance, z gólu sa však netešili. V 20. minúte sa Tamási pustil do útoku po ľavej strane, jeho center hosťujúca obrana odvrátila len na jeho kopačku a z dorážky sa už nemýlil. Hostia v prvom polčase bojovali, dobre fungujúcu domácu obranu ale prekonať nedokázali. Naopak domáci ešte pred prestávkou mohli zvýšiť, unikajúci Tamási bol ale včas zastavený. V druhom polčase sa prejavil vekový rozdiel medzi oboma tímami a hostia začali kondične upadať. To využili domáci, keď dokázali zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa po centri Melega presadil Hrabovský. Domáci si svoje vedenie umne ustrážili až do konca zápasu a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 20. Tamási, 76. Hrabovksý, R Kollárovič, 150 divákov
OKOLIČNÁ: K. Fél – O. Filko, M. Filko (81. K. Ferenc Domonkos), A. Csinger, M. Hrabovský (86. I. Parádi), M. Mészáros, E. Nagy, A. Tamási, I. Meleg, Z. Halász, G. Rigó
SALKA: O. Prohászka – A. Štugel, F. Szivó, P. Horňan, G. Kvassay (85. N. Csóka), G. Dajcs, M. Flekáč, R. Pasztorok, K. Balázs (46. D. Tóth), R. Štugel, R. Šál

Želiezovce – Bešeňov 2:1 (2:1). Domáci si vytvorili v úvode niekoľko príležitostí, skóre však otvoriť nedokázali. Naopak do vedenia sa dostali hostia, keď sa po ojedinelom protiútoku presadil Varga. Domáci bojovným výkonom dokázali dvoma gólmi otočiť stav stretnutia ešte v prvom dejstve. Domáci pokračovali v kvalitnom futbale aj v druhom polčase, ich aktivitu však zastavila červená karta Hercega. Od tohto momentu boli menej dominantní a k slovu sa dostali aj hostia. Svoje šance však premeniť nedokázali a plný bodový zisk tak ostáva v Želiezovciach.
Góly: 31. Dobiaš, 38. Páchnik – 29. Tam. Varga R Krč, 300 divákov
ČK: 61. Herceg (2. ŽK)
ŽELIEZOVCE: N. Barecz – T. Rotík, P. Kristofóli, S. Rotík , G. Bencsík (46. L. Rupek, 87. J. Trávnik), D. Páchnik (71. D. Klenko), M. Dobiaš, E. Štuller, D. Duchoň, K. Tóth, M. Herceg
BEŠEŇOV: T. Racko – P. Krajanec, M. Krpelán, R. Miškovič, D. Balogh, T Varga, J. Varga, P. Valachovič, , R. Vadkerti, Z. Gubó, M. Studený

Tekovské Lužany – Komjatice 1:0 (0:0) Domáci privítali súpera z Komjatíc a ak sa nechceli prepadnúť ešte hlbšie v tabuľke, tak museli bodovať. Tekovčania si vytvorili dobrý tlak hneď od úvodu, ich prihrávky však boli nepresné, alebo skončili na aktívnej hosťujúcej obrane. Napriek tomu si domáci dokázali vytvoriť dobré šance, avšak gól nepadol ani z dvoch tutoviek Králika a ani po dobrej šanci Styecza. Domáci sa v druhom dejstve do svojho súpera zahryzli ešte viac, no šance Králik a Styecza gólmi opäť nekončili. V 78. minúte Králik napokon odklial bránku hostí, kedy si pekne nabehol a z tesnej blízkosti sa už nemýlil. Domáci búšili do súpera, v 85. minúte Tóth z priameho kopu nastrelil len do brvna. Domáci sa tak konečne dočkali plného bodového zisku.
Gól: 78. Králik, R Mihál, 100 divákov
T. LUŽANY: T. Oboňa – R. Styecz, M. Petráš, R. Gyepes, G. Batár, M. Viglaš (90. V. Rostás), M. Tóth, L. Toth (89. T. Kováč), J. Klačko, F. Králik, Š. Styecz (61. B. Mácsadi)
KOMJATICE: P. Hajnala – F. Barta, M. Hajnuš, Marek Marenčák, M. Víglacký, I. Selický, P. Krehák (79. J. Buranský), Michal Marenčák (87. V. Rozkopal), A. Buranský, M. Garay, M. Krehák

Podhájska – Hurbanovo 2:3 (1:2). Do Podhájskej pricestoval vyrovnaný súper z Hurbanovo. Zápas sa začal v dobrom tempe, keď domáci išli do vedenia už v 10. minúte, na čo však dokázali odpovedať hostia hneď dvoma gólmi a 20. minúte tak už viedli oni. V kvalitnom futbale sa pokračovalo aj v druhom polčase, kedy domáci dokázali vyrovnať v 73. minúte. Keď si už všetci prítomní mysleli, že gól už nepadne tak domáci smolne inkasovali tri minúty pred koncom a v tomto zápase nebodovali. Zápas bol podľa slov domácich zrelý na remízu.
Góly: 10. Nagy, 73. Sásik – 16. a 87. Porubszky, 20. Kurák, R Burian, 50 divákov
PODHÁJSKA: U. Krnčan – T. Krnčan, P. Nagy, M. Sásik, P. Ševčík, M. Števko, M. Sládeček, V. Polák, T. Čík, J. Krivočenko, D. Jahôdka
HURBANOVO: L. Házi – J. Kurák, S. Jóba, P. Kádek, Z. Pastorek, M. Fehervári, R. Szántó, D. Hegedüš, Š. Gelle, M. Karvai, A. Porubszky

Hontianska Vrbica – Chotín 2:1 (1:1). Domáci nastúpili do zápasu zle, inkasovali po chybe brankára hneď v úvode zápasu. Hosťom tento gól zápasu pomohol, ďalšie šance ale využiť nedokázali. Naopak domáci dokázali vyrovnať gólom Valentíka. Za zmienku v prvom polčase stojí ešte aj brvno Páchnika. Domáci si vytvárali prevahu aj v druhom polčase, hostia sa spoliehali na brejky. Do vedenia sa domáci dostali v 61. minúte, kedy si po veľkej chybe dorazil do brány loptu sám hosťujúci brankár. Do konca zápasu sa už nič neudialo a domáci tak vydreli víťazstvo proti húževnatému súperovi.
Góly: 25. Valentík, 61. M. Nevolný (vl. Gól), – 16. Bozsaky, R Kiš, 60 divákov
H. VRBICA: Š. Fehérváry – G. Kačmárik, L. Kováčik, L. Páchnik, M. Chudý, A. Škorec, V. Rakica (90. D. Kelemen), V. Horský , M. Kalman, J. Valentík, D. Páchnik (85. R. Meňuš)
CHOTÍN: M. Nevolný – A. Pásztor (45. D. Tóth), Z. Novota, D. Bozsaky, G. Csintalan (14. D. Poliščuk), T. Kovács, Z. Lucza, G. Maríkovec, M. Nothart, L. Lévai, G. Szuh

Nesvady – Starý Tekov 1:2 (0:1). Domáci hrali v prvom polčase aktívne, hostia si vytvorili len dve príležitosti z ktorých sa dokázali gólovo presadiť raz. Domáci pokračovali vo svojej prevahe aj v druhom dejstve. Hostia však opäť dokázali z minima vyťažiť maximum, keď sa presadili z ojedinelej šance. Domácim sa zakrátko podarilo znížiť, na body v tomto zápase však už nedosiahli.
Góly: 68. A. Varga – 43. Varga, 51. Bagala, R Drablík, 150 divákov
NESVADY: G. Slávik – M. Czabány, M. Švantner, N. Halanda, A. Varga, R. Kürti, T. Molnár, M. Varga (53. D. Czibor), M. Benča (82. K. Hudák), G. Hengerics (81. D. Zácsik), A. Molnár
ST. TEKOV: M. Baniar – M. Fogad, M. Kosák, M. Krenčan, M. Huszár, D. Falat, J. Varga, M. Halabuk (87. D. Béreš), J. Bagala (70. M. Žilka), R. Žabka, P. Martinček

Kozárovce – Veľký Ďur 6:0 (2:0). Kozárovčania svoju prevahu potvrdzovali už od úvodného hvizdu, keď si dokázali vytvárať šancu za šancou. Do vedenia sa dostali v 14. minúte gólom Chlpíka, na ktorý dokázal odpovedať o dvadsať minút Havran. Hostia v druhom polčase pôsobili odovzdaným dojmom, čo svedčí aj o záverečnom výsledku. Domáci do ich siete pridali ešte štyri góly a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Havran 4, Chlpík 2, R Páleník
KOZÁROVCE: Š. Nemček (81. M. Furda) –B. Lenard, M. Lenard, V. Hoľka, P. Havran, M. Ďurovič, S. Demian, M. Márius Huszár (64. J. Krajči), E. Jenes (75. J. Ďurina), L. Bíňovský, J. Chlpík
V. ĎUR: P. Molnár – M. Srna, K. Nádašdy, I. Tušan, M. Látečka, R. Mudroň (50. J. Jančo), D. Osvald , A. Konvický (77. D. Vančo), D. Zoller, B. Straňák, M. Méres

1. Kozárovce    5    5    0    0    15:3    15    (+9)
2. Želiezovce    5    3    1    1    12:6    10    (+1)
3.Marcelová    5    3    1    1    12:6    10    (+1)
4. Kmeťovo    5    3    1    1    10:8    10    (+1)
5. Hurbanovo    5    3    0    2    11:10    9    (0)
6. Salka    5    3    0    2    6:5    9    (+3)
7. V. Ďur    5    2    1    2    5:13    7    (+1)
8. Podhájska    5    2    0    3    8:9    6    (-3)
9. Okoličná    5    2    0    3    6:7    6    (-3)
10. H. Vrbica    5    2    0    3    5:6    6    (-3)
11. Chotín    5    2    0    3    9:12    6    (0)
12. St. Tekov    5    2    0    3    5:11    6    (0)
13. Bešeňov    5    1    1    3    9:8    4    (-2)
14. Komjatice    5    1    1    3    5:7    4    (-2)
15. T. Lužany    5    1    1    3    6:9    4    (-5)
16. Nesvady    5    0    3    2    4:8    3    (-3)

ZOSTAVA KOLA: Hajnala (Komjatice) – Krenčan (Tekov), Filko (Okoličná), Barta (Komjatice), – Benča (Nesvady), Sásik (Podhájska), Chudý (Vrbica), Duchoň (Želiezovce) – Havran, Chlpík (obaja Kozárovce), Tóth (Lužany)