Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Na Fehérvár nestačili, extraligistu však zaskočili

Novozámockí hokejisti utrpeli v sérii prípravných zápasov prvú prehru v riadnom hracom čase, keď ich zdolal doma účastník nadnárodnej EBEL ligy. Hráči sa však dokonale revanšovali fanúšikom v piatkovom zápase proti Martinu.

V zápase proti Martinu to pred bránou hostí neraz horelo.(Zdroj: Roman Guliš)

HC Nové Zámky – Fehérvár AV 19 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Od úvodného buly sa hra v rýchlych sledoch presúvala z jednej strany na druhú, pričom skóre otvoril už v 4. minúte blafákom pomedzi betóny Šimka hosťujúci Maylan.
Do dvojgólového náskoku poslal maďarské mužstvo v 14. minúte Sofron, no o 4 minúty sa predsa len dočkali streleného gólu aj domáci hokejisti. Strelu Chovana od modrej čiary tečoval Kamil Brabenec, ktorý nedal Hetényimu najmenšiu šancu.
V ďalších dvoch tretinách už gól nepadol, hoci príležitostí na to mali oba celky dostatok. Novozámčania sa snažili vyrovnať, v závere stretnutia mali k dispozícii aj presilové hry, no hráčom chýbal veľakrát pokoj i rozvaha v zakončovaní.
V zápase bohatom na súboje pri mantineloch si diváci prišli aj na pästný súboj medzi Maierom a Sagertom, no taktiež videli dve trestné strielania, s ktorými si poradil domáci brankár Šimko.
Góly a asistencie: 18.Brabenec – 4.Maylan (Orbán B.), 14.Sofron I. (Eredélyi, Szabó D.). Rozhodcovia: Jozef Bachúrik, Norbert Druga – Daniel Konc, Tomáš Hronský. Vylúčenia: 2:9. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 682.
HC Nové Zámky: Šimko (Škorvánek) – Chovan , Kousalík, Semorád, Brabenec, Hvíla – Sandgrén, Čížek, Rabbit, Hudec ©, Fábry – Ďurčo, Cardwell, Paulovič, Kytnár, Török – Maier, Žaľuď, Tábi, Čaládi, Uhnák. Tréner M. Chudý.

HC Nové Zámky – MHC Martin 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Od úvodných minút boli aktívnejší domáci hokejisti. Viac sa hralo pred bránou Corbeila, ale ten bol pre domácich hráčov dlho neprekonateľný. Hostia útočili v prvej tretine sporadicky, ale za to nebezpečne. Novozámčania pokračovali v tlaku aj po prvej prestávke, ale gólu sa dočkali až v 27. minúte, kedy presilovú hru využil obranca Gaelan Petterson. V plnej permanencii bola obrana Martina aj v tretej časti hry. Skóre sa menilo až v 50. minúte, keď v presilovej hre zakončil akciu na jeden dotyk Fábry.
Hostia sa chceli vrátiť do zápasu. V 52. minúte mali výhoudu presilovej hry, ale poriadne ich zaskočila vo vlastnej obrannej tretine dvojice Fábry, Hudec, keď druhý menovaný stanovil vo vlastnom oslabení konečný gólový účet stretnutia. V domácej bráne predviedli výborný výkon mladí brankári Borároš so Škorvánkom, ktorí sa v bráne vystriedali po 30 minútach a udržali si čisté konto.
Góly a asistencie: 27.Patterson (M.Chovan), 50.Fábry (Hvíla, Hudec), 52.Hudec (Fábry). Rozhodcovia: Jozef Bachúrik, Daniel Konc – Tomáš Hronský, Tomáš Gegáň. Vylúčenia: 3:3. Využitie: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 794.
HC Nové Zámky: Borároš (30. Škorvánek) – Patterson, Chovan, Semorád, Brabenec (A), Török – Sandgren, Čížek, Paulovič, Hudec ©, Fábry – Ďurčo (A), Cardwell, Rabbit, Kytnár, Hvíla – Kousalík, Tábi, Dubec, Uhnák, Sucharda. Tréner M. Chudý.

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Štadión v Kolárove nesie meno majstra Európy

Členom zlatej partie z Belehradu bol aj Koloman Gőgh.

Rezort vypíše súťaž na trať Bratislava – Komárno

Úsek je mimoriadne vyťažený. Nad zdvojkoľajnením zatiaľ len uvažujú.

Obchod s drevom zažíva turbulentné obdobie

Po rokoch, keď časť drevárskych firiem poukazovala na nedostatok dreva od štátnych lesov pre svoje prevádzky, sa v poslednom čase situácia obrátila.

Úrad práce často supluje rodinu či školu

V Nitrianskom kraji sú tisícky voľných pracovných miest. Najväčší dopyt je po operátoroch a montéroch strojov a zariadení.