Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Na čele traja šesťbodoví

Druhé kolo prinieslo prekvapujúcu prehru Veľkých Loviec doma. Derby Palárikovo - Dvory sa skončilo bez gólov.

Ilustračné foto(Zdroj: Roman Guliš)

IV. LIGA - juhovýchod 2. kolo

Kolárovo – Levice 2:1 (0:0).
Aktivitu domácich v prvom polčase mohol pretaviť do gólov Magyar, no pri svojich šanciach nemieril presne. Po obrátke mal gól na kopačke Molnár, avšak sám pred brankárom zlyhal. Skóre zápasu otvárali hostia z ojedinelého útoku, keď sa presadil Švec. Po tomto góle Kolárovo zlepšilo hru, čoho výsledkom bol gól Magyara. A napokon ten istý hráč rozhodol po faule na Halászika o troch bodoch z jedenástky.
Góly: 75. a 89. (11 m) Zs. Magyar – 64. G. Švec. ČK: 90. Turčan (L). R Janus ml., 185. FK: Rom – Halászik, Zuzula (60. Dóša), A. Tóth, Štrbac, Pavlík, Zs. Máté, Spevák, Z. Cingel (76. Ferenczi), Magyar, Š. Molnár. FK: Kolčár – Pišky (82. Kupča), Gonda, Turčan, Suljič (86. Kiss), Pilinský, R. Szabó, G. Nagy, Kazár (64. M. Kotora), G. Švec, Zorád.

Veľké Lovce – Kalná n/Hr. 0:1 (0:0).
 „Lót“ sklamal na plnej čiare, hostia dominovali po fyzickej i futbalovej stránke, mali množstvo šancí, jednu z nich do gólu pretavil Kováč, pre prefrčal otvorenou obranou a nechytateľne zavesil. Veľké Lovce za celý zápas neohrozili bránu súpera.
Gól: 59. M. Kováč. R Kotrec, 200. TJ: Madarász – Sallai (46. Bartko), Kružlík, Pavlatovský, Hajko, Galovič, Jurky, Lontoš (86. T. Bagala), M. Bagala, Kudry (69. Štulrajter), Baumeister. KFC: Guťan – M. Lackó, D. Solčiansky, Szép, Chmelo (81. Turnai), J. Pánik, M. Kováč, Jasenek (68. Dávid), J. Pacalaj, Švirik (88. Rapavý), Cs. Kovács.

Palárikovo – Dvory n/Ž. 0:0.
V okresnom derby mali viac z hry domáci, súper sa spoliehal na rýchle brejky. Šance mali obaja, viac tutoviek však Palárikovo, vo vyložených šanciach však mužstvo trénera Attilu Czuczora zlyhalo. Nemohúcnosť v koncovke favorita stála lepší výsledok.
R Pavlovič, 200. OTJ: Frišo – Turňa, Petrovič, M. Moravčík, I. Farkaš, E. Rumanko (59. Markusek), A. Gašparík (74. Hausleitner), M. Hrnčár, Orémusz, Drgoňa, L. Žák. TJ: Špak – Dékányi, I. Andrášik, Hatala (64. Holík), D. Kovács, Horňáček, Haulík, Takáč, Horáček, M. Kling, Mlynár (46. Benkó).

Čeľadice – ČFK Nitra 4:1 (2:1).
Na prvý domáci zápas nastúpili Čeľadice poriadne namotivované a od úvodu mali prevahu, čermánsky protivník ich ničím neprekvapil. „Čalád“ potešil aj oko diváka – páčil sa úvodný gól Vargu i pohľadný lob ikonického kapitána Daniela Koprdu.
Góly: 11. T. Varga, 23. J. Ryban, 53. a 85. (11 m) D. Koprda – 33. N. Ondzík. R Husár, 200. TJ: P. Kostoláni – Ľ. Horváth, Zaťko, Kotula, R. Dobiaš, T. Varga, Koprda, Plešivka (82. Rosinský), Čambal, Kminiak (72. Letko), Ryban. ČFK: J. Kinče – L. Plevka (74. M. Dedič), Horňák, Polanský, T. Kováčik, Martinka, F. Dedič, M. Bisák, Ondzík (70. Šmiga), A. Turba, Galbička.

Svätý Peter – Štúrovo 2:2 (1:1)
Od začiatku mali domáci územnú prevahu, ale paradoxne hostia otvorili skóre duelu. Po brejku sa do šibenice trafil Valent. Následne hostia zareagovali dvoma gólmi po pekných akciách. Po obrátke mal Svätý Peter veľa šancí, no nevedel streliť 3. gól, načo doplatil v závere, keď z priameho kopu do vinkla trafil Tóth.
Góly: 32. R. Valko, 47. D. Kianek – 24. Á. Valent, 85. G. Tóth. R Studený, 300. OŠK: Bilkó – Kováč, Lörincz, Kuruc, Kürthy, Valko, Kianek, Cong, Krajčír (46. Kóša), Taibl (82. Danci), Lakatoš. MŠO: Straňák – E. Molnár, P. Molnár (8. Andris), Urblík, Baka, Pintér (52. D. Tóth), Góra, Balog (64. Dajcs), G. Tóth, Valent, Saláta.

Imeľ – D. Saliby 1:0 (0:0).
Prvý polčas mali mierne navrch domáci, no svoje šance nepremenili. Po zmene strán pokračovali vo svojej aktivite. Hostia boli celý zápas v útoku bezzubí. Rozhodujúci moment prišiel v 69. minúte, keď sa po centri Kendera presadil Gál. Po góle hostia otvorili hru, čo Imeľ v závere mohol potrestať Kenderom. Avšak jeho šanca zostala nevyužitá.
Góly: 69. R. Gál. R Meluš, 300. TJ: Balogh – M. Hübsch, Simonics, V. Hübsch, Oršolík (84. Lovász), Bacigál, Gál (88. Boros), Kender (90. Habara), Csontos, Gajdoš, Varga. TJ: Valenský – Knaus, Göndör, Prístavok, Mészáros (51. Majó), Harsányi, D. Bende, Molnár (46. Halák), P. Bende (77. Szomolai), Varga, Renczés.

H. Obdokovce – Tvrdošovce 4:0 (3:0)

Domáci sa ujali vedenia hneď z prvého rohu, kedy najvyššie vyskočil Habán – 1:0. Onedlho šiel do úniku Zsebi a svoj nájazd zakončil strelou pri tyč – 2:0. Ubehli len štyri minúty a v ďalšom úniku sa ocitol Habán, ktorý zvyšuje na 3:0, hoci dve minúty predtým ešte trafil tyč hosťujúcej bránky. Domáci sa po treťom góle upokojili, i keď stále držali loptu na svojich kopačkách. Ďalší gól padol až v 74. minúte, kedy sa v skrumáži najlepšie zorientoval Habán, ktorý dosahuje hetrik – 4:0. V závere mohli ešte výrazne víťazstvo prikrášliť J. Martonka s Košlabom, ale v prvom prípade vynikol brankár hostí a v druhom Košlab až pridlho rozmýšľať, čo má urobiť. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom, domáci zaslúžene vyhrali.
Góly: 2., 24. a 74. M. Habán, 20. E. Zsebi. R Hulínek, 100. OTJ: Bránsky (53. M. Martonka) – Gottwald, Uhrík, Ondrka, Kupec, Balážik (60. J. Martonka), Ács, Bisák, Horúcka, Zsebi, Habán (77. J. Košlab). ŠK: Anda – Csanda (79. M. Takács), Malý, Vincze, Bórik, Ladics, M. Lakatoš (74. Máté), J. Lakatoš (62. R. Kovács), Krupánszki, Braun, Oláh.

Hrušovany – FC Nitra jun. 2:2 (0:1).

Hostia hrali proti pozornému súperovi sebavedomo, viedli po Bartošekovom brejku. Futbal obecenstvu chutil, bombou vyrovnával Rusinko, na 1:2 dával opäť z protiútoku Bartošek, no hneď onedlho Rusinko ďalšou šibenicou uzavrel skóre.
Góly: 72. a 78. M. Rusinko – 30. a 75. M. Bartošek. R Barcík, ČK: 67. P. Sporina (H), 170. OFK: Kopecký (46. Holička) – Maršala, Kurbel, P. Sporina, Grznár (69. Šutovský), Slíž, Rusinko, Bulák, Boldiš, Kochan (88. I. Sporina), Omelka. FC: Bartoň – Galko, Ďurek (64. Vindiš), Križan, Harbuľák, Bartošek, Barborík (59. Žák), Ngeyitala Lola, Moravčík, Šurnovský, Dunda.

1. Kolárovo    2    2    0    0    3:1    6    (+3)
2. Kalná n/Hr.    2    2    0    0    2:0    6    (+3)
3. Imeľ    2    2    0    0    2:0    6    (0)
4. H. Obdokov.    2    1    1    0    5:1    4    (+1)
5. Nitra jun.    2    1    1    0    5:2    4    (+4)
6. Čeľadice    2    1    1    0    4:1    4    (+1)
7. Štúrovo    2    1    1    0    5:3    4    (+1)
8. D. Saliby    2    1    0    1    1:1    3    (0)
9. Dvory n/Ž.    2    0    2    0    0:0    2    (-1)
10. Levice    2    0    1    1    2:3    1    (-2)