Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Dvakrát úspešne

Dva vydarené prípravné zápasy absolvovali v týždni hokejisti HC Nové Zámky, keď najskôr v utorok prehrali v Žiline až po nájazdoch a v piatok zdolali bezpečne doma Ferencváros

Zo zápasu HC Nové Zámky - Ferencváros ESMTK 4:1Zo zápasu HC Nové Zámky - Ferencváros ESMTK 4:1 (Zdroj: Roman Guliš)

MšHK Žilina – HC Nové Zámky 3:2 sn. 2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)
V utorok 9.augusta nastúpili Novozámčania na svoje druhé prípravné stretnutie novej sezóny. V Žiline začali zápas lepšie domáci hráči, ktorí v 11.minúte po góloch Handlovského a Stupku viedli už rozdielom dvoch gólov.
Zámky na gól Václava Stupku odpovedali po necelej minúte hry, keď tvrdou umiestnenou strelou do pravého horného rohu znížil Patrik Maier. Vyrovnanie prišlo v päťdesiatej minúte zápasu po tvrdej strele z medzikružia zásluhou Fredrika Sandgréna.

Do konca riadneho hracieho času sa už stav nezmenil, pokračovalo sa bez predĺženia samostatnými nájazdmi, ktoré napokon rozhodol až v ôsmej sérii domáci útočník Emil Švec.
Góly a asistencie: 4.Handlovský (Kříž), 11.Stupka (Handlovský, Kříž), rozhodujúci samost. nájazd Švec – 12.Maier (Semorád, Török), 50.Sandgren (Semorád, Hudec). Rozhodcovia: Mário Krist – Lukáš Peterka, Lukáš Ševčík. Vylúčenia: 5:7 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 400.

MšHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Brejčák (A), Čerenok, Slovák, Kříž, Drábek, Prokop, Nitriansky, Niemanis – Matis, Húževka (C), Sýkora – Stupka (A), Novotný, Handlovský – Švihálek, Švec, Konečný – Rogoň, Ondruš, Gmitter.
HC Nové Zámky: Škorvánek ml. (Borároš) – Maier, Cardwell, Sandgrén, Čížek, Ďurčo (A), Chovan, Ficel, Kečkéš – Semorád, Brabenec (A), Török – Fábry, Hudec (C), Hvíla – Čaládi, Kytnár, Uhnák – Korýtko, Šimun, Tábi.

HC Nové Zámky – Ferencváros -ESMTK 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Od začiatku zápasu mali puk na hokejkách oveľa častejšie novozámockí hokejisti, hostia sa k nemu dostávali len sporadicky. Po niekoľkých príležitostiach otvoril skóre stretnutia Kytnár, ktorá po Suchardovej asistencii pretlačil puk za Ševelov chrbát.

Po vedúcom góle HC sa prekvapujúco prebrali hostia, ktorý v 17. minúte zužitkovali svoju presilovú hru na vyrovnanie. Strelou od modrej čiary sa presadil Jaborník. Druhá časť hry priniesla vyrovnanú hru, góly však nie. Ku podivu k nim mali bližšie hostia po dvoch samostatných nájazdoch, ktorá však zlikvidoval novozámocký gólman.
V tretej tretine strieľali góly už iba domáci hokejisti. Najskôr to bol Erik čaládi, ktorý sa presadil medzi obrancami súpera a strelou pod betón brankára získal Novým Zámkom vedenie. Hosťom postupne úbúdali sily a v priebehu necelých dvoch minút inkasovali dvakrát po dobre mierených strelách Pattersona (ten skóroval v presilovej hre) a Fábryho (pri jeho strele sa mohol Ševela trocha aj červenať).

Diváci po stretnutí odmenili výkon Novozámčanov skandovaným potleskom a už teraz sa už tešia na utorňajší duel proti AV19 Székesfehérvár.
Góly a asistencie: 7. Kytnár (Sucharda), 42. Čaládi (Patterson), 52. Patterson (Uhnák, Cardwell), 53. Fábry (Chovan, Ďurčo) – 17. Jaborník (Szappanos) Rozhodcovia: J. Bachúrik – Gegáň, Hronský. Vylúčenia: 6:7 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0.
HC Nové Zámky: Šimko (31. Borároš) – Chovan, Ďurčo (A), Cardwell, Patterson, Kousalík, Sandgren, Maier, Ficel – Hvila, Kytnár, Čaládi – Uhnák, Šimun, Fábry – Sucharda, Hegyi, Dubec (C) – Rabbit, Zlocha, Tábi
Ferencváros-ESMTK : Ševela (Soós) – Hietamäki (A), Schwindt, Erdélyi, Jaborník, Boškovič, Lengyel, Gerencsér, Üveges – Kiss, Ďubek (C), Tendler – Szappanos, Gágyor, Rafaj – Fliszár, Inglis, Egyed – Papp, Németh, Farkas – Mach, Hardi