Víťazstvo nováčika v okresnom derby. Komárno v Púchove nepochodilo

V dlhoočakávanom okresnom derby nováčika zo Šurian proti Novým Zámkom boli lepší domáci a zvíťazil vo vynikajúcom zápase. Komárno v Púchove bodovať nedokázalo.

Dramatická situácia pred bránou Šurian zažehnaná. PO zápase s Novými Zámkami sa radoval nováčik.Dramatická situácia pred bránou Šurian zažehnaná. PO zápase s Novými Zámkami sa radoval nováčik. (Zdroj: Roman Guliš)

III. liga - západ 1.kolo
Púchov – Komárno 4:2 (2:1)
V 7. min Gajdošík pri rohovej zástavke vyhral súboj s Rožníkom, no jeho spätnú prihrávku na voľného Piláta zastavila obrana. O tri minúty Bilykovu bombu Letko s námahou vyrazil a v 12. min Podlucký nedočiahol hlavou na ideálny center z priameho kopu. Gamboš pálil vedľa a po úniku Faragóa Haša v páde nastrelil žrď. O dve minúty prenikajúceho Gajdošíka zastavili nedovolene Štrbák s Rožníkom a Pilát poslal jedenástku do opačného rohu, než išiel Rožník – 1:0. Čtvrtníčkovu strelu cez hlavu v 27. min Letko kryl. V 33. min po Gambošovom pase unikol Gajdošík, poradil si s obrancom a s prehľadom zvýšil na 2:0. Po sérii domácich chýb v 39. min nasledoval Luhového zbytočný faul a Čtvrtníček z priameho kopu povedľa múru trafil dolný roh – 2:1. Po zmene strán Letko chytil Szórádovu hlavičku po rohu a potom prišli chvíle Púchovčanov. V 52. min Gajdošík prenikol obranou, jeho tvrdú strelu Rožník vyrazil, ale Bielik z kroku nedokázal správne trafiť loptu pred prázdnou bránou. Pilátov center o minútu na päťke nik nezachytil a v 56. min po Gambošovej prihrávke Gajdošík zaváhal a jeho strelu zrazil obranca na roh. Letko s námahou vytlačil priamy kop Bilyka na roh a zmaril šancu Čtvrtníčka. V 65. min išli traja domáci hráči na jedného obrancu. Gajdošíkovu strelu Rožník vyrazil a dôsledný Gamboš zrazil do siete loptu odkopnutú obrancom – 3:1. Púchov kontroloval hru a v 75. min Pilát po samostatnej akcii zvýšil na 4:1. Hostia v nadstavenom čase znížili, keď sa po rohu presadil hlavičkou Podlucký.
Góly: 19. (11 m) a 75. Pilát, 33. Gajdošík, 65. Gamboš – 39. Čtvrníček, 90. Podlucký.
R Drobec, ŽK: Riška, Luhový, Zavadzan – Štrbák, Obert, Čtvrtníček, 260 divákov. FK: Letko – Riška, Vanák, Brezničan, Paliesek, Gamboš, Bielik (82. Kopiš), Zavadzan, Luhový (87. Mynář), Gajdošík, Pilát (85. Pastorek). Tréner J. Vágner. KFC: Rožník – Podlucký, Szórád, Štrbák, V. Kosťukevič, Obert, Čtvrtníček (79. A. Kosťukevič), Szikonya (60. Zvoncsár), Faragó, Haša (70. Jorík), Bilyk. Tréner P. Lérant.
JOZEF ŠPROCHA

Šaľa – Galanta 0:0
V drese Galanty, ktorá začala lepšie, sa objavili aj Nagy s Jakubjakom, ktorí v minulosti obliekali šaliansky dres. Už v 2. min. sa prebil obranou chemikov Baša a skúsený Ďatko „hasil“ až v hodine dvanástej. O desať minút neskôr sa dostal do dobrej príležitosti Kochan, ale v koncovke chyboval. Gólovým bol prienik Hercega v 17. minúte, ktorý aj obstrelil vybiehajúceho dobre chytajúceho brankára Masára, ale obrana hostí v poslednom momente zahnala nebezpečie. Hostia kontrovali Winklerom, ktorého tvrdú strelu zneškodnil pozorný Kubica. Domáci sa snažili dostať do vedenia, strela Kochana v závere polhodiny o milimetre minula pravú žrď. Skórovať mohol ešte Filip Prúčny, ale jeho delovku vyrazil Masár a ďalšia strela hlavou tesne pred polčasom išla nad. Hostia mali lepší nástup aj do II. polčasu, keď sa strela Prágaia mihla vedľa ľavej žrdi Kubicovej svätyne. Nebezpečie zo strany Dusla hrozilo najmä pri štandardkách kapitána Karima, ale obrana hostí odolávala. Zo strany hostí bol nebezpečný projektil z kopačky Kormana, keď jeho tvrdú strelu po hodine hry bravúrne zneškodnil Kubica. Streleckú smolu mal v 68. min. Herceg, na opačnom póle Kormanov trestný kop odvrátila obrana na roh. V záverečnej desaťminútovke zaujala jedovatá strela Jakubjaka a keď v 87. min. zneškodnil včasným vybehnutím Masár prienik Tótha, body sa v susedskom derby spravodlivo delili. V dueli, ktorý mal slušnú úroveň a dobrú divácku kulisu, potešilo aj gesto domáceho vedenia na čele s novým prezidentom Mariánom Krištofom, ktoré cez polčas odmenilo medailami úspešné mužstvo šalianskych žiakov U10 (trénerom je aktívny hráč Denis Galbavý). K úplnej spokojnosti však chýbalo iba korenie futbalu.
R Santa, ŽK: Domasta, Galbavý, Jurík, F. Prúčny – Prágai, Winkler, 425 divákov. DUSLO: Kubica – Galbavý, D. Szalay, Ďatko, Jurík – Domasta, Karim, D. Tóth, F. Prúčny (74. Surányi) – Herceg (78. Račkovič), M. Kochan (64. R. Prúčny). Tréner P. Bartoš. SLOVAN: Masár – Nagy, Lavrincsik, Korman, Eliáš, Kočiš, Jakubjak, R. Meszlényi, Winkler (59. Pavlovčík), Prágai, Baša (75. Bočko). Tréner T. Meszlényi.
JOZEF SKLENÁR

V. Ludince – Led. Rovne 4:2 (2:1)
Po kľudnom začiatku zápasu udreli domáci umiestnenou strelou Petráša po zemi do rohu brány hostí. V nasledujúcej min. strela Straňáka skončila na tyčke a následnú dorážku Kosáka brankár hostí zneškodnil. Hostia z prvej príležitosti po centri z pravej strany vyrovnali v 18. min. Púčekom. Po vyrovnávajúcom góle sa hra odohrávala pri miernej prevahe domácich v strede ihriska. V 37. min. Kubala krížnou prihrávkou našiel Hlaváčika, ten prudkou prihrávkou voľného Straňáka a domáci viedli 2:1. Druhý polčas sa odohrával po taktovkou domácich. Na začiatku si vytvorili dve veľké šance Hlaváčik a Horniak. Následne Cingel po prihrávke Kosáka sám pred brankárom nezaváhal a v 53. min. zvyšoval na 3:1. Po obliehaní brány hostí, sérii rohov, striedajúci Soboňa zvyšoval už na 4:1. Domáci následne kontrolovali hru a hostí do ničoho nepúšťali. Tri minúty pred koncom sa uvoľnil Hlaváčik, ale jeho krásnu strelu brankár hostí výborným zákrokom kryl. Keď sa už zdalo, že je o všetkom rozhodnuté, tak udreli hostia z jedinej šance v druhom polčase a znížili na konečných 4:2.
Góly: 13. Petráš, 37. Straňák, 53. Cingel, 72. Soboňa – 18. Púček, 90. Detko.
R Valentová, ŽK: Varga, Petráš – Lipták, 220 divákov. DRUŽST.: Benkó – Flídr, Varga, A. Kosák, M. Kubala (71. Ahmad), Straňák (67. Soboňa), Petráš, Cingel (78. Klimaj), Hlaváčik, Hamdaoui, Horniak. Tréner I. Kasana. ŠK: Bačík – Tomana, Chmelík, Lipták (66. Kopúň), Riečičiar, Prekop (77. Detko), Púček, Pokorný, Hruška, Čiernik (89. Ďurovec), Híreš. Tréner M. Púček. ⋌(IP)

ViOn B Vráble – FC Horses 1:1 (0:1)
V domácej súťažnej premiére po zániku Spartaka Vráble si chcela rezerva Zlatých Moraviec zaknihovať prvé body. Vo Vrábľoch to bola v úvode mierna prevaha domácich, ale k väčšej šanci sa vďaka pozornej defenzíve hostí hráči ViOnu B nedostali. Diváci sledovali podpriemerný treťoligový futbal, až v 21. min. pálil síce presne, ale priamo do stredu brány domáci Kastelovič. Futbalisti Horses produkovali bojovný futbal a nečakane udreli. Pred polhodinou hry im vyšla rýchla kombinácia na dotyk a na jej konci Magdolen spoza hráča z prvej prekonal Pichňu. Po úvodnom góle kvalita stretnutia stúpla a v 34. min. mohol vyrovnať Husár, jeho priehľadnú strelu ale Honza poľahky zneškodnil. Až v 42. min. pred bránou hostí „horela tráva“, pri veľkej skrumáži mohla lopta aj trikrát skončiť v sieti. To sa už rezerve podarilo hneď po zmene strán, keď si na dlhý nákop Ewertona nabehol hlavou Hlaváč a prekonal vybehnutého Honzu – 1:1. Už za minútu tentoraz do stredu brány mieril hlavou Advigov. V 54. min. pohrozili Horses, technický pokus Kovárskeho z diaľky lízal brvno! V 66. min. sa domáci zblízka v spleti tiel k lopte nedostali. Na druhej strane pohrozil Krajčovič. Päť minút pred koncom gólman ViOn B Vráble zažiaril. Smrtiaci rýchly brejk FC Horses potiahol Ocelka, prihral Krajčovičovi, tomu ale zoči-voči čistý gól zmaril Pichňa! V samom závere sa hralo najmä podľa domácich nôt, ale trojbodovú trefu už ViOn B nevyčaroval.
Góly: 48. Hlaváč – 28. Magdolen. Rozhodoval: Papuča, ŽK: Mateus – Babic, Kovársky, Čmilanský. 265 divákov. SPARTAK: Pichňa – Kastelovič, Advigov, Fekiač, Husár – Tužinský (68. Sombat), Hamar, Mateus (88. Šabík), Mi. Zrubec – Ewerton – Hlaváč (77. Šlachta). Tréner M. Reischl. FC: Honza – Krajčovič, Polák, Mišura, Kovársky – Čapkovič (60. Čmilanský), Horváth (86. Szitáš), Hlavna, Ocelka – Babic (46. Kartashov), Magdolen. Tréner: M. Hájiček.
ĽUBOŠ MODZGA

Topoľčany – Nemšová 3:1 (3:0)
Topoľčany v prvom odohranom zápase sezóny zvíťazili po výbornom výkone z prvého polčasu. Hostia sa ale predviedli ako technicky vyspelé mužstvo, no nebezpeční boli iba po šestnástku. Už v 1. min. hlavička Anisa išla tesne nad. V 8. min. Anis vysunul Militosjana, ktorý zabehol za obranu hostí a otvoril skóre zápasu – 1:0. O tri minúty sa situácia v strede poľa zopakovala, akurát finálnu prihrávku strelcovi Militosjanovi poslal Edgar – 2:0. Dva góly hostí nepoložili a Mikeš v 13. min. vystrašil domáceho brankára. V 20. min. peknú strelu na bránku hostí poslal Rama Salim, brankár vyrazil na roh. Od tohto momentu častejšie držali loptu na kopačkách hostia, ale do vyloženej šance sa nedostali. V závere polčasu ale skvelú individuálnu akciu predviedol obranca Omborenga, ktorý si vybojoval loptu na vlastne polovičke, prešiel cez viacerých hráčov hostí a z rohu šestnástky prihral Anisovi – 3:0. V druhom polčase domáci ešte v 50. min. pohrozili Iranzim. O jedenásť minút mal Militosjan na nohe hetrik, ale vyznamenal sa domáci brankár. Na druhej strane Richtárech napálil len do domáceho obrancu, od ktorého sa lopta odrazila na rohový kop. Hneď po ňom sa najlepšie zorientoval Fabuš a strelil kontaktný gól hostí – 3:1. Po tomto góle sa hralo prevažne na polovičke domácich, ale hostia sa už do žiadnej šance nedostali.
Góly: 8. a 11. Vahagn Militosjan, 41. M. Anis – 69. T. Fabuš.
R Šima, bez kariet, 700 divákov. MFK: Junas – Grman, Otrísal, Luzin, Omborenga – Kučera (58. Švajlen), Edgar, Rama Salim, Iranzi – Anis (80. Vrábel), Militosjan (90. Billik). Tréner V. Goffa. FKS: Vozár – Kresánek, Huang, Ďuriš, Holíček, Mikeš, Yin, Richtárech, Mizerák, Schiszler, Kvasnička (46. Fabuš). Tréner B. Ďuriš.
JARO ŠUPA

Beluša – Gabčíkovo 1:0 (1:0)
V úvode zápasu to skúšal L. Zapotoka, ale jeho strele chýbala potrebná razancia. Na druhej strane Kubisova hlavička taktiež neskončila v bráne. Hrenákova strela bola zblokovaná a ani Gorelkov prízemný pokus z priameho kopu Rengela neprekvapil. Skóre zápasu mohol otvoriť P. Mišutka, ale jeho hlavička po centri J. Gaža neskončila v sieti. V 35. min Beluši vyšla brejková situácia, keď F. Vavrík našiel osamoteného P. Mišutku, a ten poslal domácich do vedenia. O pár minút neskôr sa mohlo skóre opäť meniť, ale Rengel vytlačil Jurgov priamy kop na roh. V 52. min bol v pokutovom území faulovaný P. Mišutka, ale penalta sa nepískala. Zapotokova hlavička mierila nad a tečovanú strelu F. Vavríka nedorazil P. Mišutka do brány. Desať minút pred koncom prišla najväčšia šanca hostí, ale Ciesar na bránkovej čiare skvele zachránil. V 82. min sa po dvoch žltých predčasne do kabín porúčal Trajcsik a Gabčíkovo dohrávalo v oslabení. Záverečný vabank hostí mohol využiť Strapko, ale v obrovskej šanci nechal vyniknúť Rengela. Beluša doma neinkasovala a teší sa z premiérového víťazstva v tretej lige.
Góly: 35. P. Mišutka. R Pecek, ŽK: J. Gažo, Mikuška – Antol, Trajcsik, ČK: 82. Trajcsik, 230 divákov. BELUŠA: Ciesar – Jurga, M. Gorelka, Pavol Vavrík, J. Gažo, L. Zapotoka, Novisedlák, Mikuška (60. P. Gajdošík), Hrenák, F. Vavrík (71. M. Hrnčík), Mišutka (89. Strapko). Tréner J. Kamenčík. ŠK: Rengel – Cingel, Marcin, Lelkes, Kubis, Bódis, Revák, Antol (80. Juhos), Belkovics, Trajcsik, Csölle (46. Boráros). Tréner A. Pinte. ⋌MILAN HRUBO

DAC B/Vrakúň – Horná Nitra 1:0 (0:0)
Futbalisti rezervy vstúpili do duelu aktívne, už v 1. minúte mal obrovskú šancu Kondrlík, ale nepremenil ju. Domáci mali po celé prvé dejstvo navrch, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí na otvorenie skóre, ale nepotykali si s koncovkou. Na začiatku druhého polčasu ich vykúpil Hubert, ktorý sa po kolmej prihrávke rútil sám na Lacka a krížnou strelou strelil napokon jediný gól zápasu. Hornonitrania ožili a začali mať navrch, domáci, ktorí mali v hlavách minulotýždňový výbuch proti Horses, sa stiahli do defenzívy. Hostia hrozili najmä po štandardkách, vypracovali si zopár nebezpečných závarov, ktoré však nedotiahli do konca. Hráči DAC mohli svoje vedenie zvýšiť z brejkov, ale napokon zostalo pri výsledku 1:0.
Gól: 46. M. Hubert.
R Fehér, bez kariet, 200. DAC B: Slávik – Fertaľ, Szépe, Loembet, Kondrlík, Sandal (81. Végh), Hubert, Varga, Vida (90. Tóth), Pagáč (71. Csóka), Bazsó. Tréner B. Fodrek. BANÍK: Lacko – Thanh, Pekár, Belanec, Bublák, Turančík, Kováčik (78. Spevár), Drozd (46. Kopál), Halmeš, Obžera (64. Strečanský), Kozák. Tréner R. Slaný.
(FL)

Neded – Dubnica 1:0 (0:0)
Na domácich, ktorí hrali dôležitý duel, čakal nepríjemný súper z Dubnice. Ako prví pohrozili domáci, no strieľaný center Královiča zneškodnil Digaňa. Na druhej strane Habšudovu strelu vyrazil brankár domácich. V ďalšom priebehu sa dostávali častejšie do šancí hráči Nededu, najskôr Tóth a potom Královič svoje šance nepremenili. Hostia pohrozili v 32. minúte, avšak brankár Wagner sa mal na pozore. V závere polčasu mohol otvoriť skóre Kingsley, no nemieril presne. Druhé dejstvo začali domáci svižne. Už v 48. min. po Obassiho strele zachraňoval Štefánek. V 56. min. už domáci konečne jasali, keď Ambruš kolmicou vysunul Tótha a jeho presný center vsietil pod hornú žrď Královič. Neded pokračoval v aktivite a mal aj ďalšie príležitosti, avšak Obassi ani Kingsley nemali presnú mušku. V 73. min hlavičku Bombicza vyrazil brankár hostí na roh. Z následného rohu Královiča zvonilo brvno. Hostia sa snažili o vyrovnanie, obrana domácich dirigovaná Ambrušom si udržala čisté konto.
Gól: 56. Královič.
R Havran, ŽK: Roško, Kingsley – Štefánek, Digaňa, Habánik, 250 divákov. FC: Wagner – Bombicz (80. Komrhel), Ambruš, Bakši, Kovács, Královič, Tóth, Kingsley, Roško, Obassi, Busánszky. Tréner J. Kováč. FK: Digaňa – Floriš, Poláček, Štefánek, Šupák, Čurik, Habánik, Habšuda, Mojto, Pišta (65. Remšík), Hlatký (75. Matuška). Tréner O. Šmelko. ⋌JOZEF SKLENÁR

Šurany – Nové Zámky 3:2 (2:1)
Nováčik začal v okresnom derby podľa očakávania s veľkým elánom a v 10. minúte sa ujal aj vedenia, keď z pravej strany poslal loptu pred bránu Janák, prvú strelu domáceho útočníka Dovičovič ešte bravúrne zlikvidoval, ale druhý pokus Schrónera bol už presný. Autor prvého gólu Šurian v III. lige mal o malú chvíľu na kopačke ďalší gól, ale z výhodnej pozície trestuhodne prestrelil. Hostia si s útočnou aktivitou nováčika nedokázali dať rady a ich obrana neraz horela. V 25. minúte si za obranu FKM nabehol Janák a z ľavej strany nedal brankárovi šancu – 2:0. Hostia sa postupom času predsa len prebrali z letargie a začali vystrkovať rožky. Po dvoch príležitostiach sa dočkali aj kontaktného gólu, keď si na päťke prebral loptu Kráľ a prestrelil Cvika. V záverečnej päťminútovke mohli dokonca Zámky aj vyrovnať, ale šance Košúta ani Letka gól nepriniesli. Druhý polčas začali lepšie hostia. Už na jeho začiatku vyrazil domáci brankár nohou gólovú prízemnú strelu Bombicza. Vzápätí mali dobré pozície na skórovanie Vašek i Letko, ale zaváhali. Domáci to tak nenechali, kontrovali a tak bol z toho zápas ako remeň. Strelecky aktívny Schróner opečiatkoval po necelej hodine hry žrď. V 68. minúte mal tutovku na kopačke Janák, ale nedal. V 78. minúte hlavička Košúta po rohu skončila ešte na telách domácich obrancov, ale Horáček ju už poslal za bránkovú čiaru. Po vyrovnávajúcom góle šli domáci nezadržateľne za víťazstvom. V hektickom závere mal najskôr na kopačke rozhodnutie hosťujúci Košút, ale v dobrej pozícii vystrelil ledabolo. O malú chvíľu prišlo záverečné rozuzlenie drámy na opačnej strane. Obrana FKM odhlavičkovala loptu po centri iba ku Gábrišovi, ktorý zabezpečil Šuranom v premiérovom treťoligovom zápase plný bodový zisk.
Góly: 10. Schroner, 25. Janák, 90. Gábriš – 39. Kráľ, 78. P. Horáček.
R Valent, ŽK: Dikácz, Bencsík – Sipos, Poluch, Bombicz, Petráš, 800 divákov. ŠK: Cvik – Procháczka, Piskla, Schroner, Halás (28. Mojko), Blaho, Gábriš, Dudáš, Dikácz (89. Tvrdoň), Janák, Simonides (73. Bencsík). Tréner M. Hurík. FKM: Dovičovič – Sipos, Poluch, P. Horáček, Ešek, Bombicz, Petráš, Letko (71. Gulyás), Vašek, Kráľ, Košút. Tréner N. Bukovič.